Sposoby na kryzys laktacyjny – co pić w celu zwiększenia laktacji?

co pić w celu zwiększenia laktacji

Kobiety rodzące po raz pierwszy bardzo uważnie stosują się do zaleceń ginekologa i pediatry. Jedno z najważniejszych pytań, które niepokoi kobiety po pierwszym porodzie dziecka – co pić w celu zwiększenia laktacji? Tym bardziej, że w pierwszych dniach szczególnie ważna jest dieta i wielu lekarzy zabrania pić mleko, rosół, kawę i mocną herbatę.

Co pić w celu poprawy laktacji w pierwszych dniach po porodzie?

Zieloną herbatę, hippy herbatę, słaby napar z czarnej herbaty. Wszystkie te napoje parzą się na oczyszczonej wodzie, nie można dodawać ani cukru, ani jego zamiennika, ani miodu, można dodać cytrynę (pamiętaj, że może pojawić się alergia u dziecka).

Istnieje opinia, że w celu zwiększenia laktacji należy pić mleko. Nasze babcie używały przepis na herbatę z mleka skondensowanego, od którego rzekomo poprawia się laktacja, jednak jak dowodzą współcześni lekarze, taka herbata może powodować tylko nadwagę, jak u matki, tak i u dziecka, a na wydzielanie mleka nie wpływa w żaden sposób. Herbatę można parzyć na mleku, właśnie taka herbata przynosi korzyść, lub z dodatkiem skondensowanego mleka (0,5%), bez cukru. Owsiany wywar można przygotować na mleku. Zalawszy płatki owsiane gotowanym mlekiem otrzymujemy wspaniały napój, który należy pić podczas karmienia piersią.

Co pić w celu poprawy laktacji, kiedy dziecko osiągnie wiek sześciu miesięcy?

Można pić podczas karmienia piersią zioła, które kupują się w aptece lub zbierają się samodzielnie. Wszystkie herbaty trzeba sprawdzać na dziecku na działanie uczulające, na przykład wypić rano niewielką ilość i sprawdzić w końcu dnia – czy dziecko ma reakcję na nową herbatkę, jeśli nie ma wysypki i innych objawów alergii, można śmiało pić cały kurs.

Ilość picia w celu zwiększenia laktacji jest kwestią indywidualną, jednym kobietom wystarczy wypić po prostu filiżankę herbaty za każdym razem po karmieniu dziecka, a innym należy wybrać dla siebie przepis lub napój, który pomoże dziecku być cały czas nasyconym i zadowolonym.

 
Powiązane artykuły:
Mleko kobiece chude – czyli powody do niepokoju mamy karmiącej
Nietłuste mleko – jeden z bezpodstawnych lęków młodych mam. Naprawdę jeśli dziecko zachowuje się niespokojnie, to całkiem nie oznacza, że on nie najada się. Lecz jeśli jednak uważacie, że jest winne mleko to zróbcie analizę na zawartość tłuszczu.
Jak zwiększyć laktację, czyli co wspomaga wydzielanie mleka?
Dziś kobiety często zderzają się z problemem braku piersiowego mleka. W tym artykule rozpatrzymy główne czynniki, które należy kontrolować, żeby uniknąć problemów, a także sposoby na polepszenie laktacji.
Jak zwiększyć zawartość tłuszczu w mleku matek karmiących?
Młodym mamusiom często zdaje się, że mleko jest za mało tłuste i odżywcze dla bobasa. Przecież każda z nas chce dać dziecku najlepsze. Rozpatrzmy co zdolne zwiększyć zawartość tłuszczu mleka i zrobić go jeszcze smaczniejszym.
Co powinna robić mama karmiąca, żeby jej mleko było bardziej wartościowe?
Każda karmiąca mama przeżywa z powodu laktacji, czy wystarcza mleka, czy dosyć ono jest odżywcze i jeszcze masa pytań dziennie niepokoi młodą kobietę. Spróbujmy zorientować się, jak zrobić piersiowe mleko bardziej wartościowym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty