Środki antykoncepcyjne dla dziewczyn oraz indywidualny ich dobór

środki antykoncepcyjne dla dziewczyn

Dziś kompanie farmaceutyczne oferują różnorodneśrodki antykoncepcyjne, zgodnie z wiekiem kobiety i różnymi szczególnościami fizjologicznymi. Również stworzone są specjalne środki dla dziewczyn, które wyróżniają się mniejszym wpływem na organizm i odpowiadają młodemu organizmowi.

Jak chronić się dziewczynom?

Najbardziej popularnymi dla dziewczyn uważane są pigułki mini-pili. Oprócz oddziaływania antykoncepcyjnego, zażywanie takich leków może normalizować tło hormonalne i rozwiązać niektóre problemy, związane ze zmianami wiekowymi. Również istnieją takie środki antykoncepcyjne jak spirale, pigułki, czopki, plastry, diafragma, kapturki. Wszystkie owe środki mają szereg zalet i wad. Zapoznajmy się ze szczególnościami najbardziej rozpowszechnionych środków antykoncepcyjnych dla dziewczyn.

Prezerwatywa

Najbardziej bezpieczny seks dziewczyna może zabezpieczyć za pośrednictwem prezerwatywy. Prezerwatywy nie tylko zabezpieczają przed niechcianą ciążą, ale również przed chorobami wenerycznymi i AIDS. To jest bardzo ważne jeśli nie ma stałego partnera. Również przewagą używania prezerwatyw przed innymi środkami antykoncepcyjnymi i pigułkami jest to, że nie musisz zasięgać porady lekarza i regularnie odwiedzać ginekologa, również nie ma żadnych skutków ubocznych, które pojawiają się pod wpływem zażywania doustnych środków antykoncepcyjnych. Najlepiej kupować prezerwatywy wysokiej jakości w aptece, ponieważ nieprzestrzeganie zasad przechowywania może powodować pękniecie prezerwatywy w czasie stosunku płciowego, w wyniku czego zaleca się stosowanie ekstremalnych środków antykoncepcyjnych.

Doustne środki antykoncepcyjne dla dziewczyn

Mieszane hormonalne pigułki mają szereg przeciwwskazań i skutków ubocznych, jednak efekt antykoncepcyjny wynosi 99%. W jakości pigułek antykoncepcyjnych dla kobiet zalecamy mini-pili, w których składnikiem aktywnym jest progestagen. Pigułki wpływają na endometrię i śluz, który utrudnia trafianie plemników do jamy macicy i zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli lekarz zaleci odpowiednie pigułki, to one sprzyjająco wpływają na tło hormonalne, polepszają kolor cery, stan włosów i paznokci, pomagają pozbyć się trądzika nastolatkowego. Jeśli pigułki są nieodpowiednio, to one jedynie zaszkodzą. Dziewczyna powinna zażywać pigułek antykoncepcyjnych jedynie po zasięgnięciu porady lekarza, który powinien uwzględnić ogólny stan zdrowia dziewczyny, regularność życia seksualnego i inne czynniki. Pigułki antykoncepcyjne dla dziewczyn zalecane są w wypadku regularnego życia seksualnego i posiadaniu zaufanego stałego partnera.

Inne środki antykoncepcyjne takie jak czopki, kapturki, plastry również powinien zalecać lekarz.

Barierowe metody antykoncepcyjne

Owe metody antykoncepcji również wymagają porady fachowca. Najbardziej rozpowszechnionymi są diafragma, kapturki, specjalne prezerwatywy dla dziewczyn. Wszystkie owe środki są dobierane przez lekarza-ginekologa. Od poprawnego zakładania owych środków zależy skuteczność antykoncepcyjna, więc do tej pory dopóki dziewczyna samodzielnie nie nauczy się je zakładać, lepiej aby robił to lekarz. Antykoncepcyjne środki barierowe zapobiegają przedostawaniu się plemników do jamy macicy, jednak aby wzmocnić efekt zalecamy stosować chemiczne środki antykoncepcyjne.

Chemiczne środki antykoncepcyjne

Do chemicznych środków antykoncepcyjnych należą spermicydy, specjalne środki wpływające na aktywność plemników. Do nich należą czopki, żele, kremy. Wadą środków chemicznych jest niska skuteczność 70%. Zaletą jest brak skutków ubocznych.

Wewnątrzmaciczne środki antykoncepcyjne

Wewnątrzmaciczne środki antykoncepcyjne dla dziewczyn, spirale lub spirale hormonalne nie są zalecane przez fachowców, tym więcej jeśli nie ma przeciwwskazań do stosowania innych metod antykoncepcyjnych. Spirala ma wysoką skuteczność, łatwo się zakłada, ma długi termin zabezpieczania przed ciążą. Jednak spirala zwiększa ryzyko trafiania do jamy macicy infekcji, co jest bardzo niebezpieczne w wypadku, gdy nie ma stałego partnera. Również spirala może wywoływać procesy zapalne narządów płciowych. Zazwyczaj środki wewnątrzmaciczne nie są zalecane dziewczynom, które jeszcze nie rodziły.

Biologiczne metody antykoncepcyjne

Takie metody jak kalendarzowa lub temperaturowa posiadają niską skutecznośćśrodki antykoncepcyjne dla dziewczyn jak wykorzystać i wymagają dokładnego rozumienia procesów zachodzących w organizmie. Jeśli nie ma regularnej miesiączki stosowanie takich metod jest niemożliwe.

W jaki sposób się zabezpieczać dziewczynie powinien wyjaśnić wyłącznie fachowiec. Nie radzimy się dosłuchiwać do porad koleżanki, a tym więcej spodziewać się na przypadek, ponieważ to może doprowadzić do negatywnych następstw. Każda dziewczyna, która rozpoczyna życie płciowe powinna zadbać o własne zdrowie. Nawet najbardziej zaufane źródło informacji nie zastąpi porady lekarza, ponieważ każdy organizm jest indywidualny i tylko uwzględniając wszystkie szczególności można dobrać maksymalnie skuteczne i bezpieczne metody antykoncepcyjne.

 
Powiązane artykuły:
Zabezpieczenie przed ciążą, czyli metody na niechcianą ciążę i choroby weneryczne
Każda kobieta prędzej czy później stawia pytanie chronienia od niepożądanej ciąży. Żeby ulżyć to zadanie proponujemy poznać najpopularniejsze metody i środki chronienia.
Niebezpieczne dni dla ciąży
Na dziś pary wykorzystują w celach antykoncepcji fizjologiczną metodę, która polega na wyliczaniu niebezpiecznych dni. Czyli dni, w których ciąża może nastać bardzo prawdopodobnie. Na ile jest efektywna ta metoda dowiadujecie się z materiału.
Jak się zabezpieczać przed niechcianą ciążą?
Urodzenie dziecka – to bardzo duża odpowiedzialność. We współczesnej medycynie istnieje ogromna ilość metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, o których opowiemy w tym nowym artykule.
Męska antykoncepcja – różne środki antykoncepcyjne
Przyjęto uważać, że jedyny środek męskiej antykoncepcji to prezerwatywa. Jednak współczesna medycyna proponuje znacznie więcej wariantów, o których opowiemy w tym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty