Środki antykoncepcyjne dla kobiet po 30 roku życia. Czyli jak nie zajść w ciążę w wieku dojrzałym?

środki antykoncepcyjne dla kobiet po 30 roku życia

Środki antykoncepcyjne dla kobiet po 30 roku życia trzeba dobierać tylko po konsultacji z ginekologiem. Specjalista bierze pod uwagę wszystkie biologiczne cechy organizmu, dalsze plany kobiety w sprawach prokreacji, a także aktywność życia seksualnego i na podstawie danych czynników wybiera optymalny sposób zapobiegania. Istnieje wiele nowoczesnych środków antykoncepcyjnych dla kobiet po 30 roku. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym i najczęściej używanym opcjom.

Najbardziej bezpieczne środki antykoncepcyjne dla kobiet po 30 roku życia

Na dzień dzisiejszy istnieje kilka możliwości zapobiegania ciąży, po pierwsze to oczywiście prezerwatywy, po drugie leki hormonalne, i po trzecie środki plemnikobójcze. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników przy wyborze jednego z nich.

  1. Leki hormonalne. Na początek porozmawiamy o takich środkach antykoncepcyjnych dla kobiet po 30 roku życia, jak pigułki hormonalne. Mają takie zalety jak lekkość i łatwość odbioru, dość wysoki stopień ochrony przed niechcianą ciążą, stosunkowo tani koszt. Ale ich główną wadą jest to, że organizm kobiety różnie reaguje na działanie hormonów, na przykład wiele pań narzeka na to, że podczas przyjmowania tabletek obserwuje się spadek popędu seksualnego, niedostateczne odczuwanie przyjemności z seksu. Oczywiście, że efekt ten występuje nie zawsze i w dużej mierze jego poziom będzie zależeć od tego, jak dobrze był dobrany lek.
  2. Świece. Teraz zajmiemy się takimi preparatami antykoncepcyjnymi dla kobiet po 30 roku życia jak świece. W rzeczywistości to środki plemnikobójcze, czyli nie są lekami hormonalnymi. One zalecane są paniom, życie seksualne których jest nieregularne, ponieważ takie świece można wprowadzić do pochwy za kilka minut przed rozpoczęciem kontaktu seksualnego i nie używać ich w okresie braku intymnych spotkań. Warto zauważyć, że stopień ochrony przed niechcianą ciążą u spermatocytów jest nieco niższy niż w przypadku leków hormonalnych, ale są one dość skuteczne.
  3. Kondomy. I wreszcie należy rozważyć znane praktycznie wszystkim prezerwatywy. Zazwyczaj te lateksowe produkty panie po 30 roku życia nie stosują, po pierwsze zmniejsza się przyjemność podczas stosunku seksualnego, jak u kobiet, tak i ich partnerów, po drugie kosztują dobre prezerwatywy bardzo drogo, taniej kupić tabletki. Ale w niektórych przypadkach ginekolodzy mówią, że rozsądniej będzie używać prezerwatywy, bo dobierając środki antykoncepcyjne dla kobiet po 30 roku, oni biorą pod uwagę w tym i obecność u pani stałego partnera. Niestety najbardziej niezawodnym środkiem ochrony przed infekcjami intymnymi na dzień dzisiejszy są wyroby lateksowe: ani tabletki, ani środki plemnikobójcze nie są w stanie zapewnić takie bezpieczeństwo. Dlatego jeśli kobieta często zmienia partnerów seksualnych, rozsądniej będzie zatrzymać się na prezerwatywach.
Zrobimy krótkie podsumowanie
  1. Dobierać środek i metodę antykoncepcji należy tylko wraz z ginekologiem, a nie korzystając z rad przyjaciółek.
  2. Nawet w przypadku uzyskania konsultacji i porady specjalisty, mogą wystąpić skutki uboczne, w tej sytuacji środek antykoncepcyjny trzeba zmienić.
  3. Przed wizytą do ginekologa zastanów się, czy chcesz w przyszłości mieć dzieci, jakie zmiany hormonalne obserwują się w ostatnim czasie. Taka informacja jest po prostu niezbędna dla precyzyjnego doboru metody.
 
Powiązane artykuły:
Prezerwatywy dla kobiet, czyli jak używać prezerwatywy damskiej?
Współczesne środki antykoncepcyjne dla kobiet pozwalają dobrać najbardziej możliwy do przyjęcia wariant zależnie od przewag i fizjologicznych właściwości kobiety. Nasz artykuł opowie o prezerwatywach dla kobiet i regułach ich użycia.
Męska antykoncepcja – różne środki antykoncepcyjne
Przyjęto uważać, że jedyny środek męskiej antykoncepcji to prezerwatywa. Jednak współczesna medycyna proponuje znacznie więcej wariantów, o których opowiemy w tym artykule.
Jak się zabezpieczać przed niechcianą ciążą?
Urodzenie dziecka – to bardzo duża odpowiedzialność. We współczesnej medycynie istnieje ogromna ilość metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, o których opowiemy w tym nowym artykule.
Niebezpieczne dni dla ciąży
Na dziś pary wykorzystują w celach antykoncepcji fizjologiczną metodę, która polega na wyliczaniu niebezpiecznych dni. Czyli dni, w których ciąża może nastać bardzo prawdopodobnie. Na ile jest efektywna ta metoda dowiadujecie się z materiału.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty