Staranie o kolejne maleństwo, czyli dlaczego nie udaje się zajść w drugą ciążę

dlaczego nie udaje się zajść w drugą ciążę

Dość często kobiety zgłaszają się do ginekologa ze skargą chorobową, dotyczącą tego, że przez dłuższy czas nie mogą urodzić drugiego dziecka. Aby poradzić sobie z tym, dlaczego nie udaje się zajść w drugą ciążę, lekarz musi w pierwszej kolejności zebrać pełny wywiad lekarski. Zazwyczaj kobiety są pytane o to, jakie choroby ginekologiczne miały w przeszłości, czy istnieją jakieś urazy narządów rozrodczych, zwracają uwagę na to, jak przebiegał pierwszy poród, czy nie było jakichś komplikacji.

Dlaczego druga ciąża długo nie nadchodzi?

Podobne pytanie interesuje wiele kobiet. W tych przypadkach, gdy para ma kontakt seksualny w ciągu 2 lat, przy tym nie stosuje środków antykoncepcyjnych i nie może zajść w ciążę, mówi się o niepłodności. W takich przypadkach zaleca się odpowiednie leczenie.

Jednak nie zawsze niepłodność jest przyczyną braku ciąży. Czasami niektórym kobietom nie udaje się zajść w drugą ciążę nawet w dniu owulacji. W takich przypadkach konieczne jest, aby mężczyzna przeszedł badania.

Jeśli mówimy o tym, jakie są przyczyny,dlaczego nie udaje się zajść w drugą ciążę, to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • stan układu rozrodczego obu partnerów;
  • cechy przebiegu pierwszej ciąży i porodu;
  • obecność przewlekłych chorób zapalnych narządów rozrodczych;
  • czas, który minął po 1 ciąży.

Co dotyczy ostatniego czynnika, to nie wszystkim kobietom wiadomo, że podczas karmienia dziecka piersią syntetyzuje się prolaktyna, która zapobiega owulacji, więc ciąża nastąpić nie może.

Co zrobi, jeśli długo oczekiwana druga ciąża nie nadchodzi?

Wiele kobiet, jeśli stara się zajść w drugą ciążę i u nich długo to nie wychodzi, wpada w rozpacz, bo nie wie co począć, aby zostać mamą po raz drugi. Tego robić nie warto, bo czasami na tle stałych zmartwień, stresu,obserwuje się zaburzenie pracy systemu hormonalnego, co negatywnie odbija się na przyszłej ciąży.

W większości przypadków, jeśli w ciągu roku nie udaje się zajść w drugą ciążę, lekarze zalecają, aby przejść pełne badanie. Dość często po co robić jeżeli nie udaje się zajść w drugą ciążę zażyciu leków hormonalnych poczęcie się odbywa. Ponadto zaleca się badanie USG narządów miednicy kobiety.

Również bardzo ważne jest, aby precyzyjnie wyznaczyć, kiedy dokładnie następuje owulacja, co pozwoli zwiększyć szanse zajścia w ciążę.

Jeśli nie możesz zajść w drugą ciążę po trzydziestce, to przed tym jak uciekać się do przeprowadzenia zapłodnienia pozaustrojowego, poleca się przejść badania obojgu małżonkom. W pierwszej kolejności przeprowadza się badanie hormonalne krwi, a także jest przepisana diagnostyka USG.

 
Powiązane artykuły:
Ginekologiczny masaż przy niepłodności – skuteczny sposób na kobiece schorzenia
Jeśli otrzymaliście diagnozę niepłodności, nie warto zawczasu rozpaczać. Dziś to jest uleczalne, w tej liczbie istnieje technika ginekologicznego masażu, za pomocą którego można pozbyć lekkiej miary niepłodności i odczuć całą radość macierzyństwa.
Dlaczego Bóg nie daje dzieci – z modlitwą o łaskę macierzyństwa
Najstraszniejsze dla kobiety to poznać, że ona nie może mieć dzieci. Zdarza się, że nawet współczesna medycyna nie może pomóc. Wtedy kobiety w rozpaczy zwracają się do Boga z błaganiem, przecież tylko Jemu może się udać podarować dziecko rodzinie..
Niepłodność immunologiczna a poczęcie, czyli szanse na zajście w ciąże
Niepłodność immunologiczna przy poczęciu dziecka może przejawiać się pod postacią niepłodności pary. Jednak nie rozpaczajcie – jeśli w porę ujawnicie niezgodność i będziecie prowadzić ciążę pod srogą kontrolą – są wszystkie szanse donosić dzieciaczka.
Dlaczego nie dochodzi do ciąży, jeśli jest owulacja?
Poczęcie może być tylko przy udanym zbiegu 2 okoliczności - jajeczkowania i płciowego aktu, co w porę stało się. Znając to, rodzinna para czasami nie może zorientować się, dlaczego ich próby są nadaremne i oni długo nie mogą zajść w ciążę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty