Stolik turystyczny – jak dobrać odpowiedni stolik biwakowy?

stolik turystyczny

Wypoczynek weekendowy na łonie przyrody może być nie tylko wesołym i korzystnym, ale również komfortowym. Jeśli wybierzesz się do najbliższego lasu lub nad rzekę nie pieszo, a samochodem, to możesz zabrać ze sobą turystyczny stolik-transformer, spożywać obiad lub kolację, przy którym będzie o wiele wygodniej, aniżeli na mokrej, zimnej trawie.

Otóż, jakich kryteriów należy przestrzegać podczas wyboru owego niezbędnego mebla? Zapoznajmy się z tym, jakie istnieją rodzaje stolików i krzeseł turystycznych i z czego jest wygodniej korzystać podczas biwaku.

Turystyczny stolik aluminiowy

Najbardziej popularnym i rozpowszechnionym stolikiem do spożywania obiadów i przygotowania pokarmu na łonie natury jest turystyczny stolik składany do biwaku, zrobiony z aluminium. Jeśli mówić bardziej dokładnie to z aluminium zrobione są nogi krzeseł i stolików, również obramienie blatu, natomiast płyta jest zrobiona z MDF.

Złożony stolik jest podobny do maleńkiej walizy, która zajmuje bardzo mało miejsca w bagażniku auta. Niektóre modele mogą posiadać ostrokątne nogi, więc warto dobierać taki model, który ma odpowiednie podkładki filcowe, aby nie trafiała gleba do nich i stolik nie zapadał pod ciężarem w wilgotną glebę. Lepszym wariantem będą nogi łukowe, które nie zapadają do gleby, chociaż czasami owy model może bardziej się chwiać, ponieważ ma zaokrąglone krańce.

Dosyć często wraz ze stolikiem sprzedawane są krzesła z aluminiową podstawą, które również bardzo łatwo składać i transportować. Niektórzy producenci robią walizkę-stolik nieco większą, aby w niej mogły się zmieścić również krzesła. Owy stolik idealnie pasuje dla dużego towarzystwa, ponieważ jego wymiarystolik i krzesło turystyczny wynoszą 60x45 cm w postaci złożonej.

Drewniany\plastikowy stolik turystyczny

Jeśli masz wystarczająco miejsca w bagażniku lub przyczepie, to można kupić wygodną konstrukcję z drewna lub plastiku, która łączy w sobie stolik, krzesła (ławki), które połączone są między sobą za pomocą specjalnych rurek aluminiowych.

Sprzedawany jest taki stolik wraz z czterema krzesłami lub dwoma ławeczkami, które umieszczone są jedna naprzeciw drugiej. Owa konstrukcja jest bardzo wygodna jeśli wybierasz się na biwak wraz z dziećmi, ponieważ nie chwieje się w porównaniu ze składanymi meblami.

 
Powiązane artykuły:
Dmuchana piłka plażowa – akcesoria do wypoczynku nad morzem
Żeby odpoczynek nad morzem nie był "smażeniem" na słońcu, polecamy zawczasu zaopatrzyć się akcesoriami dla odpoczynku. W ich liczbie – dmuchana piłka plażowa. Jaskrawy kolor, mała waga, wygoda – oto główne ich przewagi.
Trzyosobowa huśtawka ogrodowa – inspiracje na wyposażenie ogrodu
Jeśli lubicie spokojny odpoczynek na świeżym powietrzu, obowiązkowo ustalicie na swoim podwórzu huśtawki ogrodowe. Istnieją modele jednoosobowe, a tym kto preferuje odpoczywać w kompanii, trzyosobowe huśtawki ogrodowe.
Sofa szezlong – wygodny zestaw mebli ogrodowych
Czy można jednoczyć wygodę domowych i praktyczność mebli ogrodowych w jednym wyrobie? Można, jeśli chodzi o sofę szezlong. Może ona być wykonana z różnych materiałów, a dokładniej o tym w artykule.
Zestaw mebli piknikowych – czyli jak uczynić wypoczynek na łonie natury najbardziej komfortowym?
Ci, którzy lubią pikniki, rozdzielają się na dwa typy: pierwsi preferują rozmieszczać się na pledach, a inni w celu bardziej komfortowego rozmieszczenia nabywają specjalne meble. Dokładniej o meblach piknikowych opowie nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty