Stroje kąpielowe dla nastolatków – czyli jak wybrać najlepszy kostium dla dziewczynki?

stroje kąpielowe dla nastolatków

Znajoma sytuacja – lato czeka tuż za progiem, a stroje kąpielowe dla nastolatków jeszcze nie kupione? Nie tracąc czasu należy spieszyć się do sklepu, aby kupić ubrania na plażę. Po drodze zastanów się nad zaletami i wadami tego lub innego rodzaju stroju kąpielowego.

Jest ważne z jakiego materiału uszyty strój kąpielowy dla nastolatka. Lepiej nie kupować najtańszych modeli na targu, ponieważ często są one wykonane przez nieuczciwych producentów i za parę dni coś takiego zaczyna rozłazić się w szwach i tracić nasycony odcień. Zobaczywszy na etykiecie napis "elastyna", "poliester", "lycra" – można ubranie śmiało kupować, ponieważ materiały te szybko schną, mają prawie nieograniczony czas przydatności do użycia i wolniej blakną na słońcu.

Jak wybrać kostium kąpielowy dla dziewczynki?

Główny dylemat, z którym borykają się matki kupując córkom modne stroje kąpielowe – model jednoczęściowy lub osobny. I te, i inne modele mogą być bardzo atrakcyjne, ale jak wszystko na świecie mają pozytywne i negatywne strony.

Zalety i wady osobnego kostiumu kąpielowego

Jeśli wybrać strój kąpielowy tankini (górna część w postaci topu plażowego lub koszulki), to on prawie jak i jednoczęściowy pokrywa większą część ciała, co jest ważne dla dziewczyn, które wstydzą się nosić na plaży zbyt odkryty strój kąpielowy.

Zaletą osobnego kostiumu kąpielowego będzie to, że schnie on szybciej niż jednoczęściowy i ogrzać się w nim będzie łatwiej. Opalenizna również będzie ładniej wyglądać w takim kostiumie kąpielowym. Choć ci, którzy martwią się z powodu szkodliwości promieniowania UV, nie zgadzają się z takim argumentem.

Do nielicznych wad należy zaliczyć ryzyko utraty górnej lub dolnej części przy aktywnym nurkowaniu. No i wkładać górną część takiego kostiumu kąpielowego nie zawsze jest wygodne – sznurki ciągle przekręcają się, top może być krzywo ubrany i będzie spadać w wodzie.

Plusy i minusy jednoczęściowych modeli kostiumów kąpielowych

Tego typu ubranie na plażę nie ma tak dużo fanów wśród nastolatków preferujących minimalizm. Ale jednoczęściowy strój kąpielowy wygodniej założyć, bo on nigdy nie spadnie w wodzie, jeśli tylko prawidłowo dobrać rozmiar, aby kostium nie obwisł, gdy materiał ulegnie zamoczeniu. Główną wadą jest długi czas suszenia, bo wtedy dziewczynka będzie musiała marznąć, jeśli na plaży nie jest zbyt gorąco. Niektóre panie uważają, że jednoczęściowy strój kąpielowy pasuje tylko małym dziewczynkom i zawodniczkom, choć to wszystko jest kwestią gustu.

modne stroje kąpielowe dla nastolatków 1 modne stroje kąpielowe dla nastolatków 2 modne stroje kąpielowe dla nastolatków 3
modne stroje kąpielowe dla nastolatków 4 modne stroje kąpielowe dla nastolatków 5 modne stroje kąpielowe dla nastolatków 6
modne stroje kąpielowe dla nastolatków 7 modne stroje kąpielowe dla nastolatków 8 modne stroje kąpielowe dla nastolatków 9
 
Powiązane artykuły:
Manicure dla nastolatków – inspiracje na zadbane paznokcie
Dziewczynki w wieku nastoletnim bardzo pilnują swojego wyglądu zewnętrznego, chcąc wyglądać jak najlepiej. One wykazują dużą ciekawość do manicuru i farbowania paznokci. Którym powinien być nastolatkowy manicure?
Subkultury młodzieżowe – sposób na młodzieżowy bunt
Doroślejąc, chcąc nie być podobnymi do otoczenia i na znak protestu przeciw regułom, co narzuca się społeczeństwem, młodzi ludzie łączą się do nieformalnych ruchów. Rozpatrzymy współczesną kulturę i ich problemy dokładniej.
Bluzy dla nastolatków – sposoby na stylowe kreacje
Modny styl nastolatka zawsze wyróżnia prostota i wygoda. Tak przepięknym wyborem stanie się bluza. Taki sweter odpowiada wszystkim wymogom, które wysuwa młodzież temu elementowi garderoby. Rodzicom warto przyjrzeć się jemu uważniej.
Fryzury dla nastolatek – pomysły na efektowne i piękne uczesanie
W wieku dorastania troska o swój wygląd zewnętrzny u dziewczynek staje się zwłaszcza aktualną. Od tego jak dziewczynka wygląda, będzie zależała jej duchowa równowaga i kontenans.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty