Styl high-tech we wnętrzu - podstawowe zasady aranżacji wnętrza

styl high tech we wnętrzu

Styl high-tech we wnętrzu - to styl ostatniego dziesięciolecia dwudziestego stulecia. Wśród wszystkich popularnych dzisiaj styli, high -tech zajmuje jedno z honorowych miejsc, ponieważ idealnie pasuje dla współczesnego człowieka - energicznego, celowego, który śledzi trendy mody. Zrobić remont mieszkania w stylu high-tech zdecyduje się daleko nie każdy - ten styl dyktuje dość dużo surowych warunków, z którymi spokojnym ludziom, którzy nie gonią za modą, będzie trudno tolerować.

Główne cechy stylu high-tech

Podstawą we wnętrzu w stylu high-tech jest minimalizm - tylko najbardziej niezbędne meble i maksimum wolnej przestrzeni. Głównymi cechami designu w stylu high-tech są:

  1. Wykorzystanie najnowszych materiałów, technologii, mebli i przedmiotów wnętrza. Wszystko co znajduje się w mieszkaniu w stylu high-tech, musi odpowiadać najnowszej technice na rynku.
  2. W meblach, kuchennych urządzeniach i we wszystkich przedmiotach, znajdujących się w pomieszczeniu muszą być proste linie. Niedopuszczalne są żadne płynne przejścia i zgięte kontury.
  3. Wszystkie konstrukcje w mieszkaniu w stylu high-tech powinny być proste i nieskomplikowane. Jedno krzesło z masywnymi zgiętymi nóżkami jest w stanie zepsuć cały obraz.
  4. Dopuszczalny kolor w stylu high-tech - biały, czarny, wszystkie odcienie szarego. Wszystkich innych kolorów trzeba unikać.
  5. Styl high-tech we wnętrzu, dopuszcza użycie przedmiotów z metalu i szkła. Również dopuszczalny jest plastik. Wyrobów z drzewa trzeba unikać.

Jak wykonać design mieszkania w stylu high-tech?

Żeby wykonać design mieszkania w stylu high-tech, należy dotrzymywać się następujących wskazówek:

  1. Meble. Wszystkie meble w mieszkaniu lub domu powinny być proste i powtarzać proste geometryczne formy. Tapicerka mebli powinna być jednotonowa. W celu nadania pomieszczeniu wyrazistości w salonie można umieścić jaskrawo-niebieską lub czerwoną sofę. We wnętrzu w stylu high-tech jest dozwolona tylko jedna taka jaskrawa plama. Najlepsze rozwiązanie - to sofa rozkładana. Szklane stoliki, półki, metalowe krzesła i fotele - to główne przedmioty mebli we wnętrzu w stylu high-tech.
  2. Ściany i sufit. W stylu high–tech w zamian tapet, rekomenduje się wykorzystać farbę jasnego koloru. Żeby zachować odczucie minimalizmu, ścian nie należy niczym ozdabiać. Na podłogę można położyć wykładzinę lub jednotonowe linoleum.
  3. Tekstylia. W stylu high-tech należy zapomnieć o pstrych kolorach, jaskrawych kwiatkach, paskach i krateczce. Zasłony, dywany, obrusy i tapicerki meblowe powinny być jednotonowe. W każdym pomieszczeniu, przy wyborze tkanin trzeba trzymać się jednej barwnej gamy .
  4. Kuchnia. Półki ze stali, szklane drzwi, błyszczący okap i duży prostej formy stół - to główne atrybuty każdej kuchni w stylu high-tech. Na kuchni powinny być obecne wszystkie kuchenne urządzenia, które są potrzebne gospodyni, ale ukrywać je od oczu innych nie warto. Na podłogę w kuchni można położyć jasną albo kontrastową płytkę.
  5. Sypialnia. W sypialni powinno znajdować się minimum mebli. Łóżko, kilka lamp, szafa przesuwna i stolik nocny - to standardowy zestaw dla większości projektów sypialni w stylu high-tech.

Styl high-tech jest szeroko stosowany w architekturze. Trzymając się wszystkich głównych zasad tego stylu, nie tylko wewnątrz, ale również i na zewnątrz, można uzyskać projekt wart zachwytu. W budynkach w stylu high-tech, obecne są te same cechy co we wnętrzu – proste linie i kąty, bez dekoracji, szerokie wykorzystanie metalu i szkła. Styl architektoniczny high-tech można wykorzystać nie tylko do mieszkań, ale i do biur i do obiektów przemysłowych.

styl high tech we wnętrzu 2
 
Powiązane artykuły:
Styl loft w wystroju wnętrz
Na dziś mało kto może pochlubić się tym, że on jest właścicielem dużego i jasnego mieszkania (koniecznie na samej górze albo nawet strychu) które można byłoby urządzić formalnie w stylu loft. Nie przeszkodzi jednak widzieć co ukrywa się za tym cudzoziemskim słowem.
Etno styl we wnętrzu – wszystkie szczegóły dla tworzenia własnego designu
Etno styl we wnętrzu jest uważany za faworyta designerów. On jest ciekawy, bez trwałych przelotów przenosi do najdalszych i egzotycznych zakątków naszej planety, zapoznajmy się z tradycjami, kulturą i historią.
Styl art deco we wnętrzu – osobliwości wyposażenia i połączenie oryginalnych elementów designu
W czasy kryzysu utalentowani ludzie nierzadko szukają natchnienie nie w szarej teraźniejszości, a zbierając mozaikę z lepszych fragmentów epok. Tak był stworzony dziwny styl art deco we wnętrzu, gdzie sąsiaduje elegancja, egzotyka, luksus i śmiałość form.
Angielski styl we wnętrzach – szczególności urządzenia pokoju
Wnętrze domu w stylu angielskim świadczy o tym, że jest wybudowany na zawsze i może na długo zachować historię rodzinną. W nim bardzo przytulnie spędzać czas, odpoczywać, spędzać czas z rodziną.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty