Styl loft w wystroju wnętrz

styl loft we wnętrzu

Styl loft w wystroju wnętrz po raz pierwszy pojawił się w czterdziestych latach ubiegłego stulecia. Lecz dla wielu ludzi ta nazwa dotychczas nic nie mówi, chociaż w tłumaczeniu z angielskiego „loft” oznacza strych, górna kondygnacja, górny pokój.

Historia powstania stylu loft

Design wnętrza w stylu loft powstał i stał się bardzo popularny na Manhattanie w pierwszej połowie dwudziestego wieku. Przedsiębiorcy zaczęli wykorzystywać górne kondygnacje starych budowli do urządzenia biur. Wielu przedstawicieli klasy średniej, również nabywało sobie strychy na mieszkania. Ziemia w centralnej części nowego Jorku drożała z każdym rokiem, w związku z czym wielu fabrykantów zainstalowało swoje przedsiębiorstwa poza obszarem miasta. Opuszczone budowle i pomieszczenia magazynowe w centrum zaczęły przyciągać działaczy kultury, którzy zagospodarowywali te przestronne niebogate apartamenty zgodnie ze swoim gustem. W ten sposób powstał styl loft jako wystrój wnętrz.

Współczesny styl loft wysoko cenią amatorzy dużej przestrzeni, jaskrawego oświetlenia i swobodnego planowania. Wiele osób umyślnie wykupuje w nowych budowach strychy, żeby zagospodarować sobie apartamenty w stylu loft – do tego przecież jest potrzebna przestrzeń. Jeżeli jest duża chęć, można przeprowadzić remont zamiejskiego domu w stylu loft. Zleceniodawcy w tym wypadku muszą być przygotowani na to, że większość przegród w domu trzeba będzie usunąć. Design niedużych mieszkań w stylu loft jest niemożliwy.

Cechy charakterystyczne wnętrz w stylu loft

Ściany. Najlepszy wariant dla ścian to zwykła biała emulsja. Oprócz niej zaleca się wykończenie ścian kamieniem, gołą cegłą lub betonem. Płytki i mozaika również pozwalają stworzyć designu w stylu loft. Do remontu ścian można wykorzystać stare metody obróbki i łączyć je z nowymi technologiami.

Podłoga. W designe wnętrza w stylu loft najbardziej organicznie wygląda stara odnowiona drewniana podłoga. Dla nowych domów można wykorzystać klepkę parkietową lub laminat. Płytki dopuszczalne są tylko w łazience i kuchni. Podłogę można pokryć skórami zwierząt lub kobiercami.

Sypialnia. Sypialnia we wnętrzu w stylu loft powinna być maksymalnie jasna. Dlatego nierzadko w niej umieszczają duże lustro od podłogi do sufitu. Szafy w sypialni powinny być gładkie i niewidoczne. Podłoga – drewniana, ściany – jasne. Nad łóżkiem można rozmieścić stalowe kinkiety.

Tekstylia. W designe domu lub mieszkania w stylu loft ważną rolę odgrywają kolory i faktura. Dopuszcza się użycie wielorakich materiałów i tkanin o różnej fakturze. Skórzane meble, miękkie pufy, poduszki zamszowe, wytarta kanapa z pozłacanymi rączkami, zasłony welurowe, wojłokowe kobierce – na pierwszy rzut oka wszystkie te przedmioty wnętrza mają sprzeczne cechy, jednak organicznie łączą się w apartamentach w stylu loft.

Kuchnia. Kuchnię w domach w stylu loft należy rozlokować osobno, bez względu na ogólne swobodne planowanie pomieszczenia. Podłogę i ściany w kuchni zaleca się wykonywać z płytek w kolorach kontrastowych. Główne atrybuty kuchni w mieszkaniu lub domu w stylu loft: stalowa kuchenka i wyciąg, podwieszane półki bez drzwi, mobilny stół, stalowy sprzęt i naczynie, rozmaite domowe urządzenia.

Ważnym atrybutem współczesnego designu wnętrza w stylu loft jest ogromny telewizor plazmowy. Jego trzeba zainstalować w salonie w najwidoczniejszym miejscu.

mieszkanie w stylu loft
 
Powiązane artykuły:
Etno styl we wnętrzu – wszystkie szczegóły dla tworzenia własnego designu
Etno styl we wnętrzu jest uważany za faworyta designerów. On jest ciekawy, bez trwałych przelotów przenosi do najdalszych i egzotycznych zakątków naszej planety, zapoznajmy się z tradycjami, kulturą i historią.
Styl art deco we wnętrzu – osobliwości wyposażenia i połączenie oryginalnych elementów designu
W czasy kryzysu utalentowani ludzie nierzadko szukają natchnienie nie w szarej teraźniejszości, a zbierając mozaikę z lepszych fragmentów epok. Tak był stworzony dziwny styl art deco we wnętrzu, gdzie sąsiaduje elegancja, egzotyka, luksus i śmiałość form.
Angielski styl we wnętrzach – szczególności urządzenia pokoju
Wnętrze domu w stylu angielskim świadczy o tym, że jest wybudowany na zawsze i może na długo zachować historię rodzinną. W nim bardzo przytulnie spędzać czas, odpoczywać, spędzać czas z rodziną.
Styl kolonialny we wnętrzu – opis wystroju i porady dla udanego projektu
Ciekawy kolonialny styl we wnętrzu wciągnął w siebie zachodnie i wschodnie cechy, przeplótł ich luksus i egzotykę, zjednoczył niezgodne i na wyjściu wydał coś absolutnie unikalnego i niepowtarzalnego.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty