Styl odzieży casual – wyglądaj modnie i kreatywnie

styl odzieży casual

Styl ubierania się casual powstał w Europie, główna jego dewiza: "rozkuta i wolność". Charakterystyczną jego cechą stało się oblicze praktycznego ubrania, które dzięki swojej prostocie i wygodzie, pozwala stosować ten styl dla powszedniego noszenia. Swetry i dżinsy, komfortowe koszule i spodnie, bluzy dresowe i koszulki – wszystko to jak najlepiej odpowiada stylowi casual.

Każda współczesna kobieta podąża do swojego indywidualistycznego obrazu, a w codziennym życiu jaskrawe jego właściwości może zaakcentować styl casual dla kobiet. Taka odzież pozwoli wydzielić wasz niezależny charakter, oryginalność, a co najważniejsze – pełną swobodę działań. Z każdym dniem ten styl staje się coraz bardziej popularnym i coraz częściej modne obrazy w stylu casual pojawiają się na ulicach współczesnych miast.

Styl ubierania się casual w życiu współczesnym

Sposób życia swobodnej kobiety kształtuje się nie z umowności i zasad mody, ale on przede wszystkim wychodzi z własnego postrzegania świata i może łączyć różne rodzaje strojów. Charakterystyczną cechą stylu casual jest odrzucenie odzieży dla uroczystości lub wizytowej, brak kostiumów klasycznych biznesowych, a także elementów narodowych lub różnorodnych nakrochmalonych koszul i lakierowych pantofli. Swoboda i prostota to charakterystyczna cecha takiej kobiecej kreacji.

Czym różni się styl street casual od business casual?

Styl street casual daje możliwość być sama sobą w miejskich dżunglach. Wygodne i praktyczne połączenia różnych rodzajów odzieży powinny przede wszystkim stwarzać komfort dla kobiety i podkreślać jej naturalność i piękno.

Styl business casual jest często stosowany przez wiele kobiet biznesu, ponieważ jest wygodny i praktyczny. Ten unikalny styl wyraża motto: "Powszedniość w całej swojej różnorodności". On nie ma wyraźnych ram i ścisłych ograniczeń w tym, jak należy wyglądać.

Będąc modą bez zakresu, casual pozwala kobietom swobodnie przemieszczać się po całym świecie. I pokazując swoją jaskrawą indywidualność, efektownie podkreśla swoją niezależność od opinii publicznej. Jeśli w pracy nie trzeba przestrzegać surowego dress kodu to lepszego i wygodniejszego stylu aniżeli biznes casual nie znajdziecie. Wiele przedstawicielek różnych zawodów już dawno oceniło jego przewagę.

Oznaki stylu casual chic

Styl casual chic podkreśla szczególną lekkość, prostot, i zmysłowość kobiety. Takie dosyć różne pojęcia łatwo mogą kombinować się w tym stylu. Suknie w stylu casual istotnie rozszerzają ramki waszego obrazu. Tu nie może być żadnych umowności i ograniczeń w wyborze koloru i fasonu. Klasyczne szare, brązowe lub czarne tony w połączeniu z białym w stylu casual mogą łatwo interpretować się do różnych odcieni oraz ich kombinacji. Spodni w stylu casual charakteryzuje wolny krój, który podkreśla indywidualność figury lub odwrotnie- ukrywa jej wady. Prawdziwym odkryciem stał się styl casual dla tęgich – za jego pomocą wybierając fason spodni lub sukni, można łatwo zamaskować nadmiar wagi i gustownie podkreślić zalety figury. To mogą być obcisłe dżinsy z cienkiej wełny lub z welwetu. Najważniejsze – trzymywać się złotego środka i nie przesadzić z liczbą kieszeni, klamer i ozdób. Wszystko musi być stylowe, ciekawe i współczesne.

Sport w stylu casual

Sportowy styl casual pozwala połączyć zestawy ubrań, podkreślając elegancję figury i jednocześnie nie przerzucać się na naprawdę sportowe stroje. Główna jego cecha to połączenie w stroju wygody i minimalizacji ograniczenia ruchu.

Wykonać obraz w stylu casual harmonijnym pozwolą różne akcesoria w postaci różnorakich szalików lub pelerynek, oryginalnych nakryć głowy, a także pasków i toreb w różnych kolorach.

styl ubierania się casual 1 styl ubierania się casual 2 styl ubierania się casual 3
styl ubierania się casual 4 styl ubierania się casual 5 styl ubierania się casual 6
styl ubierania się casual 7 styl ubierania się casual 8 styl ubierania się casual 9
 
Powiązane artykuły:
Kilka wzmianek o tym, które skarpetki są najcieplejsze
Wybierając ciepłe skarpetki na zimę warto pamiętać o tym, że podobna rzecz musi nie tylko ogrzewać nóżki od chłodu, ale i dawać odczucie komfortu. Więc ze wszystkich zaproponowanych wariantów czemu warto oddać przewagę i w których skarpetkach naprawdę jest ciepło?
Jak roznosić sandałki z otwartym nosem?
Każda kobieta chociaż raz w życiu zderzała się z tym, że nowe obuwie naciera i ciśnie. Designerzy jeszcze nie znaleźli sposobu jej unikania do momentu kupna obuwia. Podzielimy się sekretami, jak szybko i łatwo roznosić sandałki z otwartym nosem.
Młodzieżowe zimowe kurtki dla dziewczyn
Wyglądać pięknie – nieodmienne pragnienie każdej dziewczyny bez względu na porę roku. W zimowy okres realizacja tego żeńskiego zadania trochę komplikuje się. I szczególną doniosłość o tej porze nabywa odzież wierzchnia.
Norweskie wzory – prosto, lecz bardzo stylowo i zawsze aktualnie
Oto już dużo lat norweskie wzory na wiązanych rzeczach cieszą się nieodmienną popularnością wśród modnych kobiet wszystkich kontynentów. Przy czym ten element można spotkać nie tylko na zimowych rzeczach i nie tylko garderobie.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty