Styl prowansalski we wnętrzu - doskonalimy dizajnerskie umiejętności

styl prowansalski we wnętrzu

Swoją nazwę "styl prowansalski" otrzymał dzięki światowej sławie południowego regionu Francji ze stolicą w Marsylii. Wiejskie akcenty we wnętrzu, razem z nutkami południowego morza i słońca - to cechy wyróżniające ten styl. Pod wieloma względami, styl prowansalski jest podobny do stylu country - swoją prostotą, przestronnością i komfortem jednocześnie. > W designie wnętrz, styl prowansalski stwarza atmosferę spokoju, powolności i właściwej dla wsi naturalności.

Dzisiaj, gdy wielu mieszkańców miasta, preferuje porzucić megapolisy i zasiedlić się na przedmieściu, popularność stylu prowansalskiego wzrasta z każdym dniem. Styl prowansalski, wykorzystuje się w architekturze i we wnętrzu. Urządzić wnętrze w tym stylu i nadać mu wygląd prowincjonalnych domów południa Francji - to modne i jednocześnie proste. Niektórzy ludzie, preferują stworzenie stylu prowansalskiego własnymi rękami w swoich domach albo mieszkaniach. Dlatego należy znać główne cechy, które wyznaczają ten styl.

Kolory we francuskim stylu prowansalskim

Styl prowansalski dopuszcza jasne, niby spłowiałe na słońcu kolory. Główne odcienie designu w stylu prowansalskim: biały, blado-żółty, blado-zielony, jasnobłękitny, spłowiały żółty, odcienie czerwone i kolor fal morskich. Ważne, aby trzymać się tych samych kolorów w meblach, elementach tekstyliów i wystroju.

Dekorowanie ścian we wnętrzu w stylu prowansalskim

Najlepszy materiał dla obróbki ścian – to tynk i przy tym naniesiony nierówno. Specjalnie zostawione błędy na ścianach, spłowiałe miejsca i garby, uważane są za prawdziwą atrakcję we wnętrzu. Do obróbki ścian, nadaje się fakturowy tynk i elewacyjna płyta, którą z czasem pokrywają farbą. Płyta, może być również lakierowana i zostawiona w naturalnym kolorze. Dla obróbki ścian w kuchni, najczęściej wykorzystuje się cegłę i kamień naturalny, który nadaje pomieszczeniu jakby niekompletność i komfort.

Obróbka sufitu we wnętrzu w stylu prowansalskim

Sufity w stylu prowansalskim, można zostawić białe albo zabarwiać na jasny, pastelowy kolor. Do wysokich sufitów, często jako dekorację wykorzystują belki, które pokrywają kontrastową farbą. Naturalnie w mieszkaniu w stylu prowansalskim belki, przy niskich sufitach, będą wyglądały bardzo niewłaściwie. Propozycja sufitu w stylu prowansalskim we wnętrzu jest pokazana na zdjęciu.

Okna i drzwi w stylu prowansalskim

Najbardziej popularny kolor ram okiennych i drzwiowych - to biały. Biały kolor można udekorować za pomocą malowania albo sztucznie postarzyć go, tworząc na nim otarcia.

Meble w stylu prowansalskim

Główny wymóg dla mebli - to materiał, z którego oni są zrobione. Styl prowansalski dopuszcza użycie drzewa, kutych i plecionych elementów. Żadne współczesne materiały są niedopuszczalne. Sztucznie postarzyć meble do stylu prowansalskiego, można nawet własnymi rękami. Dlatego, można wykorzystać współczesne niedrogie meble, odpowiednie po designu. Kolor mebli - biały albo jasny. Same przedmioty wnętrza powinny nie być masywne, z mnóstwem skrzynek i półek. Bufety na nóżkach, komody, różne szafki - to same odpowiednie elementy mebli dla stylu prowansalskiego.

Tekstylia w stylu prowansalskim

Wszystkie materiały, wykorzystywane w domu w stylu prowansalskim powinny być naturalne - len, bawełna, perkal i inne. Zabarwienie zasłon, narzut i obrusów może być jasne albo zawierać rysunek. Najbardziej odpowiedni wzór dla tekstyliów - to klatka i drobny kwiatek. Do wystroju pomieszczenia w stylu prowansalskim, często wykorzystują szydełkowe serwetki i obrusy.

Wystrój i akcesoria w stylu prowansalskim.

Styl prowansalski, przypuszcza obecność licznych elementów wystroju. Statuetki, wazy, lampy, kinkiety i wiele innych można znaleźć w domu lub mieszkaniu w stylu prowansalskim. Wszystkie te przedmioty, muszą łączyć się z całym wyglądem pomieszczenia, podkreślać wiejskie życie i morskie motywy.

styl prowansalski we wnętrzu 1 styl prowansalski we wnętrzu 2 styl prowansalski we wnętrzu 3
styl prowansalski we wnętrzu 4 styl prowansalski we wnętrzu 5 styl prowansalski we wnętrzu 6
styl prowansalski we wnętrzu 7 styl prowansalski we wnętrzu 8 styl prowansalski we wnętrzu 9
 
Powiązane artykuły:
Współczesne style w aranżacji wnętrz - różnorodność stylów
Współczesne wnętrze - to wysoka funkcjonalność i oryginalny rozmaity design. O rodzajach we współczesnych, stylowych aranżacjach wnętrz opowiemy w artykule.
Shabby chic we wnętrzu własnymi rękami - nowe idea dla pokojów
Shabby chic - wniesie do waszego domu lekką, delikatną i zwiewną atmosferę. Co trzeba wiedzieć, żeby stworzyć wnętrze w tym stylu, opowiemy w artykule.
Styl high-tech we wnętrzu - podstawowe zasady aranżacji wnętrza
U większości ludzi styl high-tech asocjuje się z wyraźnymi liniami prostymi, przedmiotami wnętrza z metalu i szkła i szarym kolorem. I to rzeczywiście są główne cechy tego modnego, zapożyczonego jak gdyby z przyszłości stylu.
Styl loft w wystroju wnętrz
Na dziś mało kto może pochlubić się tym, że on jest właścicielem dużego i jasnego mieszkania (koniecznie na samej górze albo nawet strychu) które można byłoby urządzić formalnie w stylu loft. Nie przeszkodzi jednak widzieć co ukrywa się za tym cudzoziemskim słowem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty