Stylowe panny młode: 5 gwiazd w sukniach ślubnych Givenchy

Jak myślisz, co łączy Meghan Markle, Christina Ricci, Kim Kardashian i Audrey Hepburn? To, że zdecydowały się na suknie ślubne z kolekcji Givenchy.

Suknie ślubne Givenchy uosabiają ponadczasową minimalistyczną elegancję, nawiązującą do kodów kultowego domu mody Givenchy i prezentującą mistrzowskie rzemiosło światowej sławy paryskiej pracowni couture założonej w 1952 roku. Godnymi następcami Huberta de Givenchy byli enfant terrible współczesnego świat mody John Galliano. Dyrektorem kreatywnym marki był także Alexander McQueen, Julien Macdonald oraz Riccardo Tisci. W 2017 pierwszą kobietą za sterami domu mody Givenchy została Clare Waight Keller.

Jeśli uważasz, że minimalistyczna suknia ślubna – to prosta sprawa, to nie masz racji, ponieważ żadne niedoskonałości nie uda się ukryć za pomocą organzy i długich trenów. W tym wypadku wszystko powinno być doskonałym – zaczynając od szwów i kończąc materiałem. Być może właśnie tylko tych 5 panien młodych zdecydowało się na suknie ślubne od Givenchy?

1. Meghan Markle

Meghan Markle

Suknia ślubna Meghan Markle od kilku tygodni była tematem numer jeden w social mediach. To biała suknia z dekoltem w łódkę i bardzo długim trenem. Projekt powstał zgodnie z tradycją domu mody Givenchy – czyste linie sukienki zostały osiągnięte za pomocą sześciu pieczołowicie ułożonych szwów.

2. Audrey Hepburn

Audrey Hepburn

Największym przełomem w karierze Huberta de Givenchy było spotkanie brytyjskiej aktorki Audrey Hepburn w 1953 roku. Audrey Hepburn nie tylko inspirowała Huberta de Givenchy, ale miała również bezpośredni wpływ na charakter jego projektów. Givenchy ubierał gwiazdę nie tylko na planie, ale również kompletował jej codzienną garderobę. Projektant nazywał ich przyjaźń swoistym rodzajem małżeństwa. Audrey Hepburn w "Zabawnej buzi "urzekła widzów suknią ślubną w stylu retro marki Givenchy, którą zestawiła z balerinami. Aktorka w 1969 roku na ślub z psychiatrą Andree Dottim włożyła różową suknię od Givenchy.

3. Lara Stone

Lara Stone

Holenderska piękność Lara Stone poślubiła Brytyjczyka Davida Walliamsa w maju 2010 roku w Londynie. Na cywilną uroczystość Stone wybrała dwie suknie, obie od Givenchy: złotą, cekinową mini zestawioną z białymi sandałami oraz długą, koronkową suknię z rozcięciem i koronkowymi zdobieniami.

4. Christina Ricci

Christina Ricci

Christina Ricci to gwiazda, której udało się wypowiedzieć sakramentalne "tak" z dala od zgiełku i błysku nieproszonych fleszy. Mimo wszystko chęć pochwalenia się światu suknią ślubną była tak wielka, że gwiazda nie wytrzymała i sama opublikowała w sieci stosowne zdjęcia. Christina Ricci wyszła za mąż za Jamesa Heerdegena. Aktorka wystąpiła w przepięknej sukni od Givenchy. Panna młoda zdecydowała się na warstwy delikatnego, jedwabnego tiulu, koronki i satyny wyszywanych perłami. Aktorka opublikowała zdjęcia w ślubnej kreacji na Tweeterze, dziękując jednocześnie Riccardo Tisci za projekt. "Spójrzcie, jakie piękno zaprojektował dla mnie @riccardotisci #iloveyouricky! "

5. Kim Kardashian

Kim Kardashian

Ślub Kim Kardashian i Kanye Westa w 2014 roku był wydarzeniem sezonu, jeśli nie dekady. Para celebrytów pobrała się we Florencji. Suknię ślubną zaprojektował przyjaciel pana młodego, Ricardo Tisci z Givenchy. Zniewalająca, biała, koronkowa suknia z bardzo głębokim dekoltem na plecach, trenem i welonem wyglądała obłędnie. Kim Kardashian może pochwalić się jedną z najdroższych sukni ślubnych w historii. Jej kreacja kosztowała ponad 500 000 tys. dolarów.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty