Suchość ust – jak z nią walczyć?

suchość ust

Suchość ust – to bardzo nieprzyjemne zjawisko. Malutkie pęknięcia i złuszczające się łuski skóry, nie tylko wyglądają niepięknie, ale i dostawiają dużo dyskomfortu. Rany bolą i krwawią, a wyschniętą skórę stale chce się oblizać i nawilżyć, i staje się tylko gorzej.

Dlaczego usta wysychają?

Powody są różne – od nieszkodliwych i takich co łatwo skorygować, do dość poważnych i skomplikowanych:

 1. Bardzo często sucha skóra – skutek reakcji alergicznej. Alergenem może występować wszystko cokolwiek. Ale najczęściej problem polega na niskogatunkowych lub nieodpowiednich kosmetykach, czy paście do zębów.
 2. Leczenie suchości ust może być wymagane wskutek niskiej wilgotności powietrza w pomieszczeniu, gdzie człowiek spędza większość czasu. Ten czynnik wpływa źle na stan skóry całego ciała. Co mówić o delikatnym naskórku na ustach. Szczególnie niebezpieczna suchość w zimną porę roku.
 3. Złuszczanie i suchość mogą powstawać wskutek infekcji, czy grzybka. W takich wypadkach one muszą towarzyszyć wysypką, swędzeniem i zaczerwienieniem.
 4. Bardzo często z tym problemem zderzają się ludzie, którzy nadużywają zbyt gorącym, pikantnym, czy słonym jedzeniem.
 5. Częstym powodem, według którego może być potrzebne leczenie suchości ust – brak witamin grupy A, B, C i Е. Oprócz złuszczania bardzo często w zakątkach ust pojawiają się zajady.
 6. Zdarza się również, że suchość pojawia się z powodu odwodnienia, kiedy człowiek nie zużywa wystarczającej ilości płynów.
 7. Oczywiście, źle na stanie skóry zaznacza się i zły nawyk – gryzienie ust.

Jak pozbyć się suchości ust?

Przede wszystkim obowiązkowo należy wyznaczyć przyczynę suchości. W przeciwnym razie wszystkie działania będą bezużyteczne i usta pomyślnie przedłużą łuszczyć się.

Ważne:

 1. Przestańcie oblizywać i gryźć usta. W szczególności na świeżym powietrzu.
 2. Starajcie się pić więcej wody przez cały rok, a zwłaszcza latem.
 3. Wykorzystajcie peelingi i maści od suchości ust, aby nawilżyć naskórek i usunąć warstwę martwych tkanek. Środki można kupować lub robić samodzielnie. Wybierać je koniecznie indywidualnie. Najskuteczniejsze – to już gotowe leki – miód, oliwa z oliwek i olej z rokitnika.
 4. Zbilansujcie swoją dietę. Wnieście do niej więcej produktów witaminowych: bobowatych, marchwi, sera, zielonych warzyw.
 5. Zapewnijcie ciągłe nawilżanie.
 
Powiązane artykuły:
Microblading ust – w czym jest lepszy od tatuażu?
Microblading ust – procedura, co pozwala nadać objętość, zabezpieczyć delikatny i świeży odcień. Zorientujmy się, na czym polega przewaga popularnego tatuażu i w czym są jego zalety.
Jak zrobić peeling do ust, aby zrobić je miękkimi i soczystymi?
Peeling do ust pozwoli stale podtrzymywać zdrowie delikatnej skóry. Spróbujcie zrobić peeling z cukru z dodaniem miodu. Efekt od domowej procedury na pewno spodoba się.
Przepisy domowe maseczek do ust
Dowolna kobieta, która śledzi za sobą wie że wargi wymagają nie mniejszego odejścia, aniżeli dowolna inna część ciała. Mało po prostu poprawnie farbować je, czasami usta obowiązkowo należy rozpieszczać różnymi maskami.
Cienkie usta – sposoby na ich zwiększenie
Macie kompleksy dotyczące cienkich warg? Przeczytajcie nasz materiał i przekonajcie się, że jesteście atrakcyjne i seksualne. W artykule są opisane efektywne sposoby i technika makijażu dla wizualnego zwiększenia warg.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty