Suknie średniowieczne – podstawowe cechy sukienki

suknie średniowieczne

Dosyć często podziwiamy wspaniałe stroje zabytkowe oglądając filmy, wystawy lub spektakle. Wiele z nas chce założyć elegancką suknię z kosztownych tkanin, zdobionych kamieniami kosztownymi, haftowaniem, poczuć się w niej szlachetną panią. Suknie w stylu średniowiecznym mogą pomóc ci w wizulizacji twoich życzeń.

Szczególności średniowiecznej sukni damskiej

W takim stroju każda kobieta będzie wspaniale wyglądać na przyjęciu, weselu, imprezie tematycznej. A po to, aby kupić albo uszyć ładną suknię średniowieczną musisz znać podstawowe jej cechy:

  1. Długa, puszysta, wielowarstwowa spódnica – szczególność takiego typu stroju.
  2. Górna część sukienki – gorset, który można zakładać oddzielnie od spódnicy.
  3. W postaci zdobienia obowiązkowo występuje albo draperia czy koronkowanie, albo sznurowadła, albo wstawki z innych materiałów.
  4. Nieodłącznym elementem takiej sukni są długie, charakterystyczne dla tamtych czasów rękawy.

Średniowieczne suknie ślubne

Taki strój wspaniale pasuje do ceremonii ślubnej. Suknia w stylu średniowiecznym będzie wyglądać romantycznie, elegancko, nie tylko w Urzędzie Cywilnym, ale również w kościele jeśli bierzecie ślub, w restauracji. Jednak jeśli postanowiłaś założyć wizerunek pani średniowiecznej, to musisz być gotowa na to, że kosztuje to dosyć drogo. Owe stroje charakteryzują się skomplikowanym krojem, wykorzystaniem dużej ilości kosztownego materiału, z tego więc powodu jej uszycie lub nabycie będzie kosztować bardzo drogo.

Jednak będzie bardziej ciekawie uszyć suknię średniowieczną z gorsetem, która pasowałaby właśnie do twojej figury i stylu. W tym celu musisz kupić materiał – wysokojakościową bawełnę, jedwab, aksamit albo kilka rodzajów materiału dla ich połączenia. Do zdobienia sukni należy dobrać taśmy złociste, wstążki, skórzane i metaliczne elementy zdobieniowe. Dziewczyna – panna młoda w średniowiecznej sukni ślubnej wygląda niesamowicie, oprócz tego nie obowiązuje wykorzystanie wyłącznie białego lub beżowego koloru – może to być kolor ciemno-zielony, czerwony, srebrno-czerwony.

Aby wizerunek był doskonały nie wystarczy jedynie założyć suknię średniowieczną, również należy zrobić ładną wysoką fryzurę albo założyć nakrycie głowy podobne do czepka, który był popularny w epoce gotyckiej, jednak dziś dziewczyny wolą zakładać jedynie diademy lub welon z trenem.

piękne suknie średniowieczne 1 piękne suknie średniowieczne 2 piękne suknie średniowieczne 3
piękne suknie średniowieczne 4 piękne suknie średniowieczne 5 piękne suknie średniowieczne 6
piękne suknie średniowieczne 7 piękne suknie średniowieczne 8 piękne suknie średniowieczne 9
 
Powiązane artykuły:
Moda lat 50 – szczególności mody powojennej
Moda lat 50 ubiegłego stulecia różni się jaskrawością, zamarkowaną kobiecością, dużą ilością akcesoriów. Na dziś ten styl znów powraca na modne podia, ponieważ współczesne modnisie we właściwy sposób oceniły wszystkie jego przewagi.
W jakim państwie stworzono panamy?
Więc tak historia czasami dowcipkuje nad modą. Najpierw kapelusz biedaków Ekwadoru zdobył popularność w absolutnie innym kraju. Dziś panama to prawdziwie internacjonalne nakrycie głowy, które można spotkać w dowolnym punkcie świata.
Kimono damskie – różne rodzaje kimona japońskiego
Kimono - to tradycyjny strój japońskich kobiet, który w nasze dni zakłada się tylko w szczególnych wypadkach. Również istnieją współczesne interpretacje tej sukni takie jak chałaty, żakiety, bluzy i tak dalej.
Historia spódnicy od Średniowiecza do czasów współczesnych
Spódnica pozwala wyglądać i romantycznie i uwodzicielsko. Wszystko zależy od fasonu, długości i zabarwienia spódnicy. Jednak historia spódnicy jest bogatsza! Z nią zaznajomimy się w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty