Suszona morela na odchudzanie - skuteczna dieta

suszone morele na odchudzanie

Warto używać suszone morele podczas odchudzania, ponieważ zawierają mnóstwo witamin, a również podczas takiego odchudzania nie będziesz czuć się rozdrażniona i zdenerwowana. Właśnie słodki pokarm polepsza humor i odmawiając się od niego, jak to przewiduje mnóstwo diet, powoduje wyniknięcie złego humoru. Ale tylko nie z suszonymi morelami!

Ile kalorii mieści się w suszonych morelach?

Kalorii w suszonych morelach jest niemało – 232 kcal w 100 gr. Jednak jeśli wziąć pod uwagę, że cukierki mieszczą od 350 do 600 kcal w 100 gr, to nie jest tak źle. Również naturalne substancje zawarte w suszonych morelach lżej są traktowane przez organizm.

Korzyści suszonych moreli

Interesuje cię jakie korzyści czerpiesz od spożywania suszonych moreli? Pełna odpowiedź może być bardzo długa, więc zapoznajmy się z podstawowymi właściwościami, które pomogą nam schudnąć:

  1. Suszone morele wspaniale tamują głód. Jeśli w przerwie między śniadaniem i obiadem zjesz 1 – 2 morele suszone i wypijesz szklankę wody, to zrozumiesz, że już nie odczuwasz głodu.
  2. Nie zważając na to, że suszone morele zawierają dosyć dużo kalorii, jednak jeśli zamiast ulubionych deserów, będziesz spożywać morele to: przede wszystkim produkt naturalny, po drugie cukier zawarty w suszonych morelach nie jest taki szkodliwy, jak cukier zawarty w cukierkach czy ciasteczkach.
  3. Dzięki dużej zawartości błonnika,suszone morele czyszczą jelito, oczyszczają organizm od toksyn i szkodliwych substancji, polepszają proces przemiany materii. Jeśli metabolizm jest normalny, zbędnie kilogramy nie pojawiają się, natomiast już istniejące, szybciej się rozszczepiają.
  4. Wraz ze spożywaniem suszonych moreli otrzymujesz dużą ilość wapnia.

Wyżej wspomniane właściwości przekonają cię w tym, że warto spożywać suszone morele, jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów.

Suszone morele - dieta

W jakości diety na podstawie suszonych moreli można wybrać różnorodne sposoby spożywania tego wspaniałego produktu spożywczego. Zapoznajmy się z najbardziej skutecznymi:

  1. Dieta łakomczucha. Jeśli kilka razy pijesz herbatę ze słodyczami albo po prostu pijesz herbatę po każdym posiłku to właśnie dieta dla ciebie. Oddaj wszystkie słodycze koleżankom i kupuj tylko suszone morele. Po jedzeniu nie pij herbaty przynajmniej przez godzinę. Pij herbatę bez cukru i deseru jedynie z suszonymi morelami 1-3 szt (nie więcej). W zależności od kaloryczności słodyczy, które spożywałaś, organizm morele na odchudzaniebędzie odczuwać brak kalorii, więc nie będzie skupiać kalorie, a zacznie je zużywać. Więc zaczniesz powoli chudnąć bez powrotu straconych kilogramów.
  2. Dni rozładunkowe – to obowiązkowa zasada. Musisz wybrać 1 – 2 dni i spożywać jedynie suszone morele i pić wodę lub herbatę. Jeśli będziesz przestrzegać tej zasady, nie jeść zbyt dużo w zwykłe dni, to będziesz tracić 3 kg miesięcznie. Jeśli nawet osiągniesz oczekiwanych wyników to jeden raz w tygodniu przeprowadzaj dni rozładunkowe.

Niezależnie od tego jaki sposób wybierzesz pamiętaj o umiarkowaniu w jedzeniu. Organizm skupia tylko tę energię, którą on nie może spożyć. Więc ,aby schudnąć trzeba albo więcej się poruszać, albo mniej jeść. Zastąp makaron i ziemniaki warzywami i w taki sposób pomożesz swojemu organizmowi pozbyć się zbędnych kilogramów.

 
Powiązane artykuły:
Jak przyspieszyć metabolizm?
Szybki metabolizm - to jeden z głównych warunków przyśpieszonego zrzucania zbędnych kilogramów. Jakie są typy metabolizmu i co robić, żeby go rozgonić? O tym powie nasz artykuł.
Ile czasu po jedzeniu można uprawiać sport?
Podczas uprawiania sportu organizm wypróbowuje pewne obciążenia. Żeby się z nimi łatwo rozprawić człowiek musi dotrzymywać się niektórych reguł. W tym artykule opowiada się o tym, przez który czas po jedzeniu można uprawiać sport.
Kiedy lepiej ćwiczyć pod kątem  rytmów biologicznych?
W tym artykule porozmawiamy o lepszym czasie dla treningów i obciążeń fizycznych ze względu na biologiczny, adaptacyjny zegar organizmu człowieka.Wyjaśnimy kiedy i które obciążenie jest najbardziej możliwe do przyjęcia i jest korzystne.
Co jedzą wegetarianie?
Wegetarianizm - popularny kierunek w żywieniu, kiedy człowiek w całości zmienia swoje przyzwyczajenia. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka tego co można, a co nie wolno wegetarianom.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty