Suszone pomarańcze do dekoracji – różne pomysły na ozdoby

suszone pomarańcze do dekoracji

Już w ciągu wielu lat dekorowanie naturalnymi materiałami jest modnym trendem i dziś takiego typu ozdoby są dosyć drogie. Jednak możesz zrobić takie dekoracje samodzielnie w domu i wszystko niezbędne na pewno znajdzie się w twoim domu. Ozdoby z suszonych pomarańczy to akurat ten wypadek, gdy materiał potrzebny do stworzenia ozdoby jest tani, a wyrób wygląda wspaniale i kosztownie.

Ozdoby z suszonych pomarańczy

Istnieją trzy warianty suszenia pomarańczy do dekoracji: suszone są plasterki z miąższem, cała skórka lub jej plasterki. Natomiast jeśli chodzi o pomysły na ozdoby z pomarańczy, to istnieje ogromna ilość ciekawych pomysłów, a z najbardziej atrakcyjnymi zapoznamy się w niniejszym artykule.

Suszone pomarańcze zazwyczaj są używane do dekorowania choinek albo okien. To jest wygodny format do tworzenia niezwykłych zabawek choinkowych, girland, albo tworzenia wspaniałych kompozycji. Zazwyczaj przez środek suszonych pomarańczy przewiązujemy wstążkę i dodajemy cynamon, kawałeczki tkaniny, szyszki i inne materiały naturalne. W taki sam sposób robimy girlandy, przewiązując plasterki pomarańczy wstążką lub taśmą.

ozdoby z suszonych pomarańczy 1 ozdoby z suszonych pomarańczy 2 ozdoby z suszonych pomarańczy 3

Choinka z suszonych pomarańczy w postaci dekoracji stołu noworocznego będzie przyjemną niespodzianka dla twoich gości. Zazwyczaj podstawę robią z kartonu lub penopolistyrolu w postaci stożka, a następnie dekorują.

ozdoby z suszonych pomarańczy 4 ozdoby z suszonych pomarańczy 5 ozdoby z suszonych pomarańczy 6

Wieńce z suszonych pomarańczy bardzo harmonicznie pasują do dowolnej atmosfery, niekoniecznie muszą być to wieńce bożonarodzeniowe. Mogą to być plasterki pomarańczy, figurki zrobione ze skórki, czasami całe kule ze skórki wypełnione od wewnątrz.

ozdoby z suszonych pomarańczy 7 ozdoby z suszonych pomarańczy 8 ozdoby z suszonych pomarańczy 9

Girlanda z suszonych pomarańczy dosyć często zdobi kominki, okna i stoły świąteczne. Nieduże girlandy z figurek z suszonej skórki pomarańczowej idealnie pasują do dekorowania pudełek i torebek na prezenty.

ozdoby z suszonych pomarańczy 10 ozdoby z suszonych pomarańczy 11 ozdoby z suszonych pomarańczy 12

Obraz z suszonych pomarańczy jest wspaniałym polem do popisu. Bardzo ładnie wygląda panno stworzone z różyczek pomarańczowych (skórkę suszono w postaci różyczek), a z suszonych plasterków pomarańczowych do dekoracji bardzo łatwo robić różnorodne mozaiki i rysunki.

ozdoby z suszonych pomarańczy 13 ozdoby z suszonych pomarańczy 14 ozdoby z suszonych pomarańczy 15
 
Powiązane artykuły:
Przygotowanie wikliny do wyplatania – zbieramy surowiec plecionkarski
Czego tylko nie robią mistrzowie z giętkiej wierzbowej łozy, od koszyków do mebli. Jednak procesowi poprzedza niemniej ważny proces robienia zapasów materiału. Dokładniej o robieniu zapasów wierzbowej łozy czytajcie w artykule.
Topiary z żołędzi – master class robienia topiaru z darów natury
Dzieci bardzo lubią zbierać żołędzie, a oto gdzie je potem zastosować - domyśla się niewielu. Wykształcimy was jak zrobić z żołędzi piękne drzewko. Ono stanie się oryginalnym prezentem swoim bliskim na jakiekolwiek święto.
Przykłady robótek ręcznych – co można zrobić z szyszek?
Dzieci bardzo lubią zbierać dary jesieni - szyszki, kasztany, żołędzie i piękne liście. Gdzie to zastosować? Przecież po prostu wyrzucić jest żałosne. A oto i nie trzeba wyrzucać. Opowiemy jak razem z dzieckiem można zrobić piękne drzewko z szyszek.
Jak suszyć pomarańcze do dekoracji?
Decorum z naturalnych materiałów - to pięknie, ekologicznie i bardzo stylowo. To prawdziwy trend. Jeśli też chcecie nauczyć się robić taki decorum - nasz majster klasa o tym, jak wysuszyć pomarańcze dla decorumu - dla was.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty