Suszone pomidory w kuchence mikrofalowej

suszone pomidory w kuchence mikrofalowej

Z pojawieniem się kuchenki mikrofalowej wśród gospodyń domowych zaczął się boom na proste urządzenie dla szybkiego podgrzewania pokarmu, które doprowadziło do tego, że dziś kuchenkę mikrofalową można znaleźć praktycznie na każdej kuchni. Warto odznaczyć, że za pomocą tego pożytecznego urządzenia można nie tylko podgrzewać pokarm, ale i przygotowywać praktycznie dowolne potrawy. W tym materiale okażemy uprzejmość przepisom suszonych pomidorów w kuchence mikrofalowej – przepięknej alternatywie słonym robieniom zapasów płodów, którą można dodawać do kanapek, pizzy, chleba, ragu, czy jeść po prostu, jak pożyteczne chipsy.

Suszone pomidory – przepis w kuchence mikrofalowej

Nawet przy nieobecności specjalnego degidratora, czy dętej szafy, w czasy wilgotnej pogody, kiedy płodów nie wolno wysuszyć na słońcu, jest dostępny przepis klasycznej włoskiej zakąski pod warunkiem obecności kuchenki mikrofalowej. Za pomocą kuchenki mikrofalowej trwałość przygotowania staje znacznie krócej i nie ma potrzeby stróżować płodów, ubiegając od przypalania się w piecyku, suszenie stanie się praktycznie na waszych oczach.

Składniki:

  • pomidory;
  • sól;
  • przyprawy.

Przygotowanie

Oprócz samych pomidorów będzie potrzebna sól, a na dodatek do niej można wykorzystać dowolne suszone trawy i przyprawy na swój smak i mniemanie.

Umyte płody trzeba rozkroić wpół i wydalić z nich nasienie. Oczyszczone pomidory bardzo dobrze posypcie solą i pieprzem, a potem wyłożycie do formy przeznaczoną dla przygotowania w kuchence mikrofalowej i wstawcie na urządzeniu maksymalną potęgę. Suszcie płody w ciągu 15 minut, potem zlewajcie nadmiary płynu i przedłużajcie przygotowanie jeszcze 10-15 minut, zależnie od rozmiarów. Po całym tym czasie zostawcie pomidory w całości ochłonąć, a potem próbujcie czy deprawujcie po czystych bańkach i zalewajcie oliwą, żeby przedłużyć termin przechowywania.

Suszone pomidory w kuchence mikrofalowej na zimę

Drugi sposób przypuszcza suszenie pomidorów przy niskiej potędze urządzenia. Płody w takim wypadku lepiej wybierać mniej za rozmiarem (cherry czy "śliwka").

ISkładniki:

  • pomidory;
  • sól;
  • oliwa;
  • przyprawy.

Przygotowanie

Myjemy pomidory, obsuszywszy i zwolniwszy połówki od wodnistego nasienia wyłożycie je na specjalne kraty, dopuszczalne dla użycia w kuchence mikrofalowej, a same kraty postawcie nad dowolną głęboką pojemnością, do której będą ściekały nadmiary wody. Ustalcie minimalną potęgę ,czy wybierzcie reżim "Rozmrożenie". Przez 45 minut pomidory będą gotowe. Płodom trzeba ochłonąć około pół godziny, potem można przystępować do degustacji, czy zaopatrzyć się pomidorami na zimę, rozłożywszy ich po suchych i czystych bańkach, a potem zalawszy zwyczajną bezwonną słonecznikową oliwą.

Czy można zrobić suszone pomidory w kuchence mikrofalowej?

Dzięki dwóm poprzednim przepisom nam udało się udowodnić to, że suszyć pomidory w kuchence mikrofalowej można, więcej tego, proces idzie szybciej i wygodniej aniżeli w piecyku, czy tym więcej na słońcu. Ten przepis zadedykujemy technologii przygotowania pomidorowych chipsów – tychże suszonych pomidorów, które przed suszeniem kroją się kółkami i w wyniku przekształcają się na słodkie i chrupiące kawałki, które przyjemnie przegryzać przy okazji.

suszone pomidory w kuchence mikrofalowej na zimę

Przed tym, jak zrobić suszone pomidory w kuchence mikrofalowej, weźcie parę dużych płodów i pokroiwszy je doprawcie solą. Dajcie kawałkom postać w ciągu 15 minut, potem będziecie tłumaczyły je na papierowe ręczniki, żeby wciągnąć maksimum wilgoci. Znów doprawcie, zostawcie jeszcze na 5 minut i znów zmoknijcie ręcznikami. Rozłóżcie pomidory na potrawie do jednej warstwy, a potem postawcie suszyć się na maksymalnej potędze w ciągu 5 minut. Przewróćcie kawałeczki i przygotowujcie jeszcze minutę, potem dajcie im w całości ochłonąć na kratach. Zachowywać gotowe, suszone, pomidorowe chipsy najlepiej w papierowym pakiecie, czy hermetycznym kontenerze.

 
Powiązane artykuły:
Skuteczne sposoby przygotowania kukurydzy w kuchence mikrofalowej
Po to, żeby przygotować młodziutką kukurydzę, nie należy być wirtuozem kucharzem. A żeby przyśpieszyć ten proces, proponujemy ugotować kolby w kuchence mikrofalowej. Można to zrobić różnymi sposobami.
Czekoladowy keks w kuchence mikrofalowej
Proponujemy kilka przepisów przygotowania czekoladowego keksu w kuchence mikrofalowej, który wychodzi ani trochę nie gorzej niż tradycyjny. Więcej tego, takie pieczywo może być jeszcze delikatniejsze i bardziej apetyczne.
Jak zrobić suchary w kuchence mikrofalowej?
Chyba można przedstawić rozmowę za piwem i bez słonych sucharów? Lecz to co sprzedają w sklepie jest na tyle szkodliwe, że nawet próbować ich nie chce się! Spróbujmy przygotować je w domu, w kuchence mikrofalowej.
Czekoladowy keks w 5 minut w kuchence mikrofalowej
Przejrzyjcie zaproponowane dalej przepisy, w których maksymalnie dokładnie są opisane przepisy świetnego, powietrznego, niewyrażalnego i aromatycznego keksu, pieczywo którego zajmie 5 minut.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty