Swędzenie w cewce moczowej

swędzenie w cewce moczowej

Czasami u kobiet powstaje takie nieprzyjemne odczucie jak swędzenie w cewce moczowej. Niezależnie od przyczyn jego powstania to jest powodem dla obowiązkowego zwrócenia się do specjalisty. Jeśli jest swędzenie cewki moczowej to może być objawem jak zwyczajnej alergii, tak i poważniejszych chorób układu moczowo-płciowego.

Przyczyny świądu w cewce moczowej

Najczęściej nieprzyjemne odczucia wewnątrz cewki moczowej prowokują się różnego rodzaju infekcjami dróg moczowych, wywołanych przez chlamydie, rzęsistki, gonokoki, gronkowce, pałeczkę okrężnicą.

Swędzenie i pieczenie w cewce moczowej – główne objawy infekcji narządów płciowych i zapaleń cewki moczowej. Jeśli podobne objawy wywołuje zapalenie cewki moczowej to pacjenta również niepokoją częste powołania do zwolnienia pęcherza moczowego i ból podczas tego aktu.

Świąd w obszarze cewki moczowej jest w większości wypadków jedynym objawem takiej choroby jak rzęsistkowica i wczesnym objawem rzeżączki.

W niektórych wypadkach w jakości przyczyny powodującej pojawienie swędzenia w cewce moczowej występuje zapalenie pęcherza moczowego. Proces zapalny pęcherza moczowego rozwija się jeśli do niego przenika infekcja, na przykład pałeczka okrężnicy. Do swędzenia w tym wypadku dołączają się częste i bolesne oddawanie moczu, nietrzymanie moczu, bóle w pachowym obwodzie.

Swędzenie w cewce moczowej – nieodmienny towarzysz takiej rozpowszechnionej choroby układu moczowo-płciowego jak kandydoza, która ma grzybkowe pochodzenie. Ta choroba jest niebezpieczna swoimi komplikacjami, wśród których jest zapalenie pęcherza moczowego i zapalenie cewki moczowej.

Jeśli swędzenie w cewce moczowej dostarcza kłopotów więcej niż 24 godziny, jest poparte jakimikolwiek wydzieleniami, staje się częstsze oddawanie moczu, czy istnieje najmniejsza wiarygodność zarażenia płciowymi infekcjami, to trzeba obowiązkowo odwiedzić lekarza, żeby diagnozować chorobę i podjąć odpowiednie leczenie.

 
Powiązane artykuły:
Czy można uprawiać seks przy zapaleniu pęcherza moczowego?
Zapalenie pęcherza moczowego towarzyszy dosyć nieprzyjemnymi symptomami - rżnięciami w brzuchu i częstym sikaniem. Wychodząc z tego, kobiecie wątpliwe, czy zachce się intymnej bliskości. Jednak niektóre pary nie widzą w tym przeszkód.
Czy przekazuje się zapalenie pęcherza moczowego od kobiety do mężczyzny?
Zapalenie pęcherza moczowego – rozpowszechniona choroba, która więcej trwoży kobiety, jednak i mężczyźni mogą ją mieć. Toż powstaje kwestia – czy może kobieta infekować mężczyznę? Odpowiedź znajdziecie w artykule.
Pozostanie moczu po oddaniu moczu
Po odwiedzaniu toalety jest odczucie, że moczowa bańka zdewastowała się nie do końca? Przez krótki czas powstają ponowne zewy? Nie warto ignorować takich symptomów - one mogą mówić o poważnych problemach.
Dlaczego po oddaniu moczu wydziela się mocz kroplami?
Dyskomfort, nieprzyjemny zapach, stały lęk emocji - mimowolne wydzielanie moczu już po odwiedzaniu toalety zatruwa życie kobiety. Czy jest sposób rozprawić się z patologią? Czytamy dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty