Światowi politycy, których styl warto naśladować

Niektórzy politycy na tyle udoskonalili własny styl, że warto go naśladować. Przekształcili się praktycznie w ikony stylu, a niektórzy są muzami do tworzenia dzieł współczesnych projektantów mody.

Jeśli jesteś osobą publiczną, politykiem, to twój styl powinien łączyć konserwatywny, dyplomatyczny i biurowy styl. Niektórym politykom udało się to wszystko połączyć z modnymi trendami i markową odzieżą. Spójrz na polityków, których styl warto naśladować.

1. John Kennedy

John Kennedy
John Kennedy 2

35 prezydent USA w końcu lat 50-ch na początku lat 60-ch na szczycie swojej politycznej kariery był ikoną stylu. Kobiety i mężczyźni tamtych czasów uważali, że jest kanonem elegancji i jednocześnie męskości. Nie zważając na to, że zginął kilka dziesięcioleci temu, John Kennedy nadal znajduje się na szczytach list najbardziej stylowych polityków wszechczasów. Zawsze nosił marynarki zwężane w talii od Brooks Brothers, które później zostały nazwane jego imieniem.

2. Bill Clinton

Bill Clinton
Bill Clinton 2

42 prezydent USA zawsze wygląda elegancko. Bill uwielbia jaskrawe krawaty, które podkreślają jego nieordynarną osobowością. Szkoda, że zapamiętaliśmy Billa Clintona nie dzięki jego idealnemu wyczuciu stylu i poczuciu humoru, a skandalowi obyczajowemu z udziałem Monici Lewinsky.

3. Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger 2

Arnold jest znany nie tylko z roli terminatora, ale również jako 38 gubernator stanu Kalifornia w latach 2003-2011. Jego styl jest wyjątkowy: ciekawy, indywidualny, bardzo pasuje temu imponującemu mężczyźnie. Koszule z rozpiętymi górnymi guzikami, złota opalenizna, mankiety motocyklowe. Szczególną uwagę Schwarzenegger poświęca sygnetom – uwielbia je, dlatego ma całą kolekcję.

4. Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi 2

Skandaliczny premier Włoch Silvio Berlusconi w swoich 75 wygląda wspaniale. Jego wizerunek zawsze się wyróżniał męskością i wyczuciem stylu. W czarnej koszuli i marynarce wygląda bardzo elegancko. Uwielbia garnitury marki włoskiego projektanta Brioni, a również drogie zegarki od Vacheron Constantin, które kosztują około 500 tys.dolarów.

5. Margaret Thatcher

Margaret Thatcher
Margaret Thatcher 2

Margaret Thetcher obejmowała stanowisko premiera Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990. Ta kobieta-polityk, była zawsze wierna własnemu stylowi. W jej garderobie były eleganckie kapelusze, maleńkie torebki, a również bluzki z kokardą-krawatem. Nazywano ją królową stylu konserwatywnego, który łączył w sobie władczość i kobiecość. Nawet w wieku 86 lat łatwo było rozpoznać jej styl.

6. David Cameron

David Cameron
David Cameron 2

Młody premier jest następcą Margaret Thetcher nie tylko na arenie politycznej, a również w sprawach dotyczących stylu. Każdego roku znajduje się na liście najbardziej stylowych światowych polityków. W jego garderobie podstawowe miejsce zajmują ubrania w niebieskich odcieniach. Mówią, że styl Davida Camerona kreuje jego żona, Samantha.

7. Stephen Harper

Stephen Harper
Stephen Harper 2

Premier Kanady ma własnego stylistę, który odpowiada nie tylko za jego styl i garderobę, ale również za fryzurę i ... make up.

8. Julia Tymoszenko

Julia Tymoszenko
Julia Tymoszenko 2

Premier Ukrainy od 24 stycznia do 8 września 2005 oraz od 18 grudnia 2007 do 11 marca 2010, skandaliczny polityk Julia Tymoszenko, zawsze wygląda idealnie jak ikona stylu. Obuwie na wysokim obcasie, ubrania od Louis Vuitton. Julia Tymoszenko – jest najbardziej rozpoznawalną kobietą-politykiem, której wizerunek jest idealny.

9. Nancy Pelosi

Nancy Pelosi
Nancy Pelosi 2

Spiker Izby Reprezentantów USA w latach 2007–2011 obecnie jest jedną z najbardziej stylowych i modnych amerykańskich kobiet-polityków. Jej wybór – Giorgio Armani. Będąc spikerem, często eksperymentowała, ubierała się w jaskrawe garnitury i zakładała niezwykłe akcesoria.

10. Jen Psaki

Jen Psaki
Jen Psaki 2

Jen – najmłodszy polityk w polityce amerykańskiej, która robi błyskawiczną karierę. Ubiera się zawsze ładnie i stylowo. Jej ulubione akcesorium – duże i jaskrawe korale, które tej kobiecie o rudych włosach bardzo pasują.

11. Książę Karol

Książę Karol
Książę Karol 2

Nie zważając na królewskie umiarkowanie, książę Karol umie podkreślić własny elegancki styl i gust. Jego ubrania zawsze są doskonale dobrane – od spinek do obuwia, jak się należy członkowi rodziny królewskiej.

12. Nicolas Sarkozy

Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy 2

Były prezydent Republiki Francuskiej zawsze wyróżnia się jaskrawymi elementami swojej garderoby. Poświęca szczególną uwagę wzorom, akcesoriom, ubraniom z kolekcji haute couture. Wiele ludzi uważa, że Sarkozy jest wzorem dobrego gustu, który uwzględnia wszystkie modne trendy.

13. Król Hiszpanii Filip

Król Hiszpanii Filip
Król Hiszpanii Filip 2

Wizerunek hiszpańskiego króla Filipa – to odzwierciedlenie męskości, charakteru i rozumu. Nie zakłada zbyt jaskrawych akcesoriów i krawatów, jednak zawsze pozostaje na czasie.

14. Mu’ammar al-Kaddafi

Mu’ammar alKaddafi
Mu’ammar alKaddafi 2

Libijski dyktator Mu’ammar al-Kaddafi uważany był za bardzo modnego pana, który ma ekscentryczny styl. Jego styl można nazwać beduińską szykownością: sukienki z koronką w afrykańskim stylu i nakrycia głowy, jedwabne szaliki, okulary przeciwsłoneczne.

15. Matteo Renzi

Matteo Renzi
Matteo Renzi 2

Premier Włoch wygląda wspaniale jak w markowym garniturze, tak i w białej koszuli. Jego styl i gust na tyle są doskonałe, że jego wygląd zewnętrzny jest niepowtarzalny. Jednak nie wszyscy tak uważają. Jego rodak, Giorgio Armani, mówi, że jego przyzwyczajenie pojawiać się bez krawata, świadczy o nieidealnym guście.

16. Królowa Jordanii Rania

Królowa Jordanii Rania
Królowa Jordanii Rania 2

Uważa się, że Królowa Jordanii Rania jest najładniejszą kobietą-politykiem współczesności i ikoną stylu. Posiada nie tylko niesamowity wygląd zewnętrzny modelki, ale również wspaniałe wyczucie stylu. Rania niepowtarzalnie wygląda jak w europejskich ubraniach, tak i w strojach narodowych. W 2003 roku zdobyła tytuł "Królowa elegancji " i jest źródłem inspiracji dla znanych projektantów mody.

17. Sahra Wagenknecht

Sahra Wagenknecht
Sahra Wagenknecht 2

Jedna z najbardziej jaskrawych polityków Niemiec. Zawsze poświęca szczególną uwagę naszyjnikom i kolczykom, woli stroje w czerwonym kolorze.

18. Barack Obama

Barack Obama
Barack Obama 2

Barack Obama również posiada elegancki styl do stworzenia, którego na pewno się przyłożyła jego żona Michelle. Polityk zawsze ubiera się w eleganckie garnitury, które są idealnie dopasowane do jego figury. Jest szczupły i wysoki, dlatego jest ideałem dla stylistów. Między innymi w 2014 roku Donatella Versace poświęciła mu swoją kolekcję wiosna-lato.

19. Elżbieta II

Elżbieta II
Elżbieta II 2

Króla Wielkiej Brytanii – jest jedną z najbardziej eleganckich kobiet wszechczasów. Przynajmniej tak uważa redakcja magazynu Vogue, która argumentuje to w następujący sposób: odzież może być konserwatywną, jednak styl i urok nie mogą pozostawać niezauważalnymi. Elżbieta II- nie jest zwolenniczką modnych projektantów, nosi ubrania, uszyte przez krawca. Jednak nie zważając na jednakowe kostiumy i garsonki, królowa Wielkiej Brytanii pozostaje wierna niepowtarzalnemu stylowi. Spójrzcie na jej niesamowite kapelusze!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty