Światowy Dzień Miłości i Pocałunku – kalendarz świąt nietypowych

światowy dzień miłości

Czasami święto powstaje samo z siebie, jeśli po prostu stworzyć nastrój i zrobić coś dobrego dla ukochanej osoby. Jeszcze przyjemniej uczcić samemu Światowy Dzień Miłości i Pocałunku. Jeśli zechcesz poszukać jakiejś konkretnej daty Światowego Dnia Miłości i Pocałunku, znajdziesz od razu kilka. Rzecz w tym, że oprócz lubianego przez nas 14 lutego, jest jeszcze kilka powodów przypomnieć bliskiej osobie o swoich uczuciach.

Światowy Dzień Miłości i Pocałunku

Jeśli dla ciebie miłość w pierwszej kolejności oznacza rodzinę i wierność, koniecznie uściśnij i pocałuj ukochanego 16 października, w liturgicznym dniu św. Jadwigi. Czcimy ją jako patronkę małżeństw i chrześcijańskich rodzin, jako opiekunkę chorych, wdów i sierot, a także dzieł charytatywnych. Relikwie świętej Jadwigi znajdują się w katedrze na Wawelu. Jest to data, która może pretendować do miana Międzynarodowego Dnia Miłości.

Światowy Dzień Miłości i Pocałunki obchodzony jest 6 lipca. Świętuje się w wielu krajach, choć powstał on w konserwatywnej i trochę nadufanej Wielkiej Brytanii. W tym dniu urządzane są różnego rodzaju konkursy na najlepszy pocałunek, najdłuższy pocałunek, nawet na oryginalne wyznanie miłosne. Słowem jest to dzień czułości i jeszcze jedna możliwość, aby ustanowić swój osobisty rekord świata w długości pocałunku.

Światowy Dzień Wyznawania Miłości obchodzony jest w każdą pierwszą niedzielę maja. No i jak tu można przegapić szansę opowiedzieć o swoich uczuciach ukochanej osobie? Jeśli dla ciebie Dzień św. Walentego stał się niemal rodzimym, to dlaczego nie wspomnieć o 19 sierpnia, tak zwanym Tisza be-Aw. To swoisty Światowy Dzień Wyznania Miłości na żydowski sposób. Oficjalnie nie jest uznawany, ale to nie przeszkadza młodym ludziom obchodzić go. Dziwne, ale wszystkie te daty wielu zwolenników naprawdę postrzega jako święta. I nie ważne w jakim kraju powstały one, je zawsze przyjemnie świętować, niezależnie od wiary i kraju zamieszkania.

 
Powiązane artykuły:
Światowy Dzień  Życzliwości i Pozdrowień – historia święta
Spotykając człowieka, bądź to krewny, bliski przyjaciel, czy po prostu znajomy, najpierw go witamy. O doniosłości tego prostego aktu powołany opowiedzieć Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – specjalne wydarzenia
Pomoc Humanitarna – jeden z bardzo prostych sposobów pomóc ludziom, co potrzebują koniecznych rzeczy. W artykule opowiemy o takiej dacie, jak Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej.
11 lipca – Światowy Dzień Czekolady, czyli najsłodsze święto
Te najpopularniejsze i najsmaczniejsze smakołyki, które nikogo nie zostawią obojętnym. W artykule opowiemy o takiej dacie jak Światowy Dzień Czekolady, obchodzony 11 lipca.
20 sierpnia – Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, czyli święto naszych czterołapych przyjaciół
Z każdym rokiem coraz więcej wychowanków okazują się na ulicy i dziś problem bezdomnych zwierząt dosięgnął ogromnych podziałek. O tym i powołany powiedzieć Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, o którym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty