Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – specjalne wydarzenia

światowy dzień pomocy humanitarnej

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu pomagał potrzebującym. Jak trudno nie jest, a taki mały uczynek zawsze można zrobić. Nic dziwnego, że Międzynarodowy Dzień Pomocy Humanitarnej został pełnoprawnym świętem, kiedy można na swój sposób powiedzieć o tym, że ludzie z dobrymi sercami nigdy nie znikną.

19 sierpnia – Dzień Pomocy Humanitarnej

Najprawdopodobniej nasze społeczeństwo jeszcze nie zna tej daty, ponieważ obchodzi się ona od 2008 roku. Jednak dla potężnych i cywilizowanych krajów Dzień Pomocy Humanitarnej jeśli nie jest świętem w tradycyjnym rozumieniu, to ważną datą z całą pewnością.

Jak zwykle w ten dzień instytucje charytatywne, dobroczynne i wolontariusze prowadzą różnego rodzaju akcje pomocowe, starając się przyciągnąć jak najwięcej ludzi. I nawet jeśli człowiek do tego dnia nie pomagał cierpiącym i potrzebującym, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie chciał wziąć udział w tej działalności. Światowemu Dniu Pomocy Humanitarnej często towarzyszą różnego rodzaju wystawy. Praktyka pokazuje, że wiele ludzi z większą chęcią kupuje sobie miłe drobiazgi lub biżuterię, niż po prostu wrzuca banknoty do skrzynki lub robi przelewy.

Podczas obchodów Dnia Pomocy Humanitarnej wyrażają uznanie dla nieocenionego wkładu pracowników pomocy humanitarnej narażających swoje życie, by ratować życie innych, dla tych, kto stał się ratunkiem i nadzieją dla ludzi. Przecież i data 19 sierpnia została wybrana nieprzypadkowo. Tak się złożyło, że te uroczystości zbiegają się z ważnymi wydarzeniami i nie zawsze radosnymi. Właśnie w tym dniu w 2003 roku zginął jeden z pracowników ONZ, ratując życie ludzi po wybuchu w hotelu.

Dziś w Międzynarodowym Dniu Pomocy Humanitarnej działacze starają się przyciągnąć jak najwięcej ludzi, opowiadają o wykonanej pracy i szukają sposobów, aby pomóc tym, kto naprawdę tego potrzebuje. Oczywiście Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej mogą i nie obchodzić gdzieś na peryferiach naszego kraju. Ale nawet na poziomie otwartej lekcji w szkole to już mały krok na drodze do nowego stosunku młodego pokolenia do tej kwestii.

 
Powiązane artykuły:
Światowy Dzień  Życzliwości i Pozdrowień – historia święta
Spotykając człowieka, bądź to krewny, bliski przyjaciel, czy po prostu znajomy, najpierw go witamy. O doniosłości tego prostego aktu powołany opowiedzieć Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Światowy Dzień Miłości i Pocałunku – kalendarz świąt nietypowych
Najważniejsza składowa życia każdego człowieka to miłość: do siebie, do bliskiego człowieka, do rodziców, do dzieci. W artykule opowiemy, kiedy i jak odznacza się Światowy Dzień Miłości.
11 lipca – Światowy Dzień Czekolady, czyli najsłodsze święto
Te najpopularniejsze i najsmaczniejsze smakołyki, które nikogo nie zostawią obojętnym. W artykule opowiemy o takiej dacie jak Światowy Dzień Czekolady, obchodzony 11 lipca.
20 sierpnia – Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, czyli święto naszych czterołapych przyjaciół
Z każdym rokiem coraz więcej wychowanków okazują się na ulicy i dziś problem bezdomnych zwierząt dosięgnął ogromnych podziałek. O tym i powołany powiedzieć Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, o którym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty