Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – historia święta

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Jak wiadomo nie ma problemu, którego nie można rozwiązać w sposób pokojowy, przy pomocy słowa. Często to właśnie uśmiech i przyjazne powitanie stają się pierwszym krokiem do rozwiązania wielu problemów. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest 21 listopada. Nazwać go nowym trudno, ponieważ pierwsze wzmianki datują się na rok 1973.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Co w ogóle było powodem do powstania Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień? Wszystko jest bardzo proste: najbardziej skuteczny sposób rozwiązać konflikt między stronami (gdy jest on ukryty) – to nawiązać dobry przyjazny kontakt, zaczynając z powitania. I wcale nie jest straszne, jeśli początek będzie inicjowany przez stronę trzecią. Mniej więcej tak i było w 1973 roku: w okresie zimnej wojny między Egiptem i Izraelem trzecia strona w osobie dwóch amerykanów po prostu rozesłała listy powitalne. Nic konkretnego nie prosili, tylko zaproponowali wysłać kilka listów do znajomych z taką samą zawartością.

Dziwne, ale taki prosty, a jednocześnie skuteczny gest stał się początkiem Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który teraz obchodzi się 21 listopada. Co dotyczy świętowania Dnia Życzliwości i Pozdrowień, to w wielu krajach do dziś zachowała się tradycja wysyłania listów powitalnych. To doskonała okazja, aby nawiązać stosunki, utrwalić relacje i po prostu przypomnieć o sobie.

Oczywiście Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień może stać się tematem otwartej lekcji dla uczniów. Przecież każdy kraj, naród, ma swoje własne obyczaje związane ze sposobem witania się. W historii bardzo wiele ciekawych przypadków, kiedy to z witania się rozpoczynało się badanie zwyczajów ludów, odległych od cywilizacji. Nawet na poziomie średniej organizacji Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień może być powodem do zapoznania się z nowymi partnerami, a dla studenta lub ucznia to oryginalny temat referatu lub wypracowania. Słowem święto to ma wiele aspektów i zasługuje na uwagę.

 
Powiązane artykuły:
Światowy Dzień Miłości i Pocałunku – kalendarz świąt nietypowych
Najważniejsza składowa życia każdego człowieka to miłość: do siebie, do bliskiego człowieka, do rodziców, do dzieci. W artykule opowiemy, kiedy i jak odznacza się Światowy Dzień Miłości.
Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej – specjalne wydarzenia
Pomoc Humanitarna – jeden z bardzo prostych sposobów pomóc ludziom, co potrzebują koniecznych rzeczy. W artykule opowiemy o takiej dacie, jak Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej.
11 lipca – Światowy Dzień Czekolady, czyli najsłodsze święto
Te najpopularniejsze i najsmaczniejsze smakołyki, które nikogo nie zostawią obojętnym. W artykule opowiemy o takiej dacie jak Światowy Dzień Czekolady, obchodzony 11 lipca.
20 sierpnia – Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, czyli święto naszych czterołapych przyjaciół
Z każdym rokiem coraz więcej wychowanków okazują się na ulicy i dziś problem bezdomnych zwierząt dosięgnął ogromnych podziałek. O tym i powołany powiedzieć Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, o którym opowiemy w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty