Sylwester w Indiach – tradycje

Sylwester w Indiach tradycje

Przyzwyczailiśmy się obchodzić z pompą dzień pierwszego stycznia wraz z całym państwem. Jednak nie wszyscy ludzie w innych państwach obchodzą w taki sposób Sylwestra. Na przykład Indie cieszą się z nadejścia nowego roku cztery razy, ponieważ każdy stan ma własną datę i tradycje obchodzenia danego święta.

Jednak to nie przeszkadza ludziom czerpać zadowolenie z imprezy. Jednak człowiek, który tam mieszka, dokładnie nie może określić, jaki jest rok na dworze. Dane państwo świętuje cztery ery. W marcu obchodzą Sylwestra mieszkańce południa, w kwietniu – północy, a w końcu października – mieszkańce zachodu. A w stanie Kerala mieszkańce bawią się czasami w lipcu, czasami w sierpniu.

Obyczaje i tradycje Nowego Roku w Indiach

Sylwester w Indiach ma różnorodne tradycje. To wskazuje na to, że mieszkańce danego państwa tak samo jaskrawo obchodzą dane święto, jak i inne imprezy. W czasie świąt cieszą się jak dzieci. I w tym nie ma nic dziwnego.

Jedna z tradycji części południowej Indii polega na tym, że wszystkie matki kładą różnorodne owoce, słodycze, maleńkie prezenty na specjalną tacę. Rano, gdy już nastąpi dzień Nowego Roku, dzieci czekają na ten moment, gdy z zamkniętymi oczami zostaną odprowadzone do tej tacy. Tylko wtedy mogą zobaczyć, jaka niespodzianka czeka na nich.

Ludzie, którzy mieszkają w północnej części lubią obchodzić Nowy Rok ozdabiając własne ciało kwiatami w różnych odcieniach, na tym właśnie polega ich tradycja obchodzenia Sylwestra. Centralna część Indii podczas tego święta przybiera pomarańczową barwę. Chorągiewki w tym kolorze można zobaczyć na ulicach miast, a w nocy można zobaczyć błyszczące płomyczki na domach. Jeszcze jedna tradycja charakterystyczna dla centralnej części polega na tym, aby spalić udekorowane drzewo.

Imprezom również towarzyszą pieśnie i tańce, symboliczne pojedynki, chodzenie po rozżarzonych węglach. Podczas imprezy można oblewać ludzi farbą lub wodą.

Teraz się przekonałaś, że Sylwestra w Indiach można obchodzić wesoło. Jeśli chcesz w sposób szczególny obchodzić dane święto, wybierz się do tego wspaniałego państwa. Tam na pewno zdobędziesz wiele wrażeń na cały rok.

 
Powiązane artykuły:
Nowy Rok w Rosji – tradycje
To jedno z najbardziej światłych i radosnych świąt, które wesoło obchodzą we wszystkich państwach świata. W artykule opowiemy o tradycjach festynu Nowego Roku w Rosji.
Zdobimy okna z okazji Sylwestra
Ozdoba okien z okazji Sylwestra – bardzo ważny element święta. Przecież noworoczny nastrój – to śnieżynki i girlandy na oknach mieszkania. Opowiemy jak ozdobić okna z okazji Sylwestra.
Gdzie mieszka Święty Mikołaj?
Czy wiesz gdzie mieszka Święty Mikołaj? Jasna rzecz dużo z nas słyszało o tym, że wioska Świętego Mikołaja znajduje się w Laponii. Jednak gdzie znajduje się owa Laponia?
Prezenty na Sylwestra
Sylwester – najgłówniejsze święto w roku, na które czeka każde dziecko. Każde dziecko czeka prezentu od ulubionego Mikołaja. Czym ucieszyć dziecka, żeby noworoczny prezent nie rozczarował bobasa?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty