Symbol powodzenia, czyli przedmiot przynoszący szczęście

symbol powodzenia

Tak czy inaczej, kiedy ludzie zaczynają interesować się ezoteryką i magią, wszystko sprowadza się do jednego pytania – czy jest jakiś przedmiot, który pomógłby im być całą dobę szczęśliwymi/zdrowymi/ukochanymi/mieć sukces i tak dalej. Wszyscy pragniemy szczęścia, ale niestety być szczęśliwymi 24 godziny na dobę nie umiemy.

Lecz takie przedmioty są. To symbole powodzenia - maskotki, amulety, które po pierwsze są wykonane w szczególnej formie (przedstawiając niektórą magiczną istotę czy rzecz). I po drugie zrobione fachowcem, który łączy talizmany do najwyższej energii kosmosu. Takich symboli na powodzenie i pieniądze, małżeństwo i płodność, zdrowie i piękność w świecie istnieje mnóstwo. Przy tym pojawili się oni nie w ХХ, i nie w ХХI wieku, a w średniowieczu, a może nawet w starożytności.

Podkowa – symbol powodzenia

Podkowa jako symbol powodzenia pojawiła się jeszcze w starożytnym Egipcie wśród zwykłych ludzi. Kiedy faraon jechał na zaprzęgniętym koniu po swoich ziemiach, on i nie domyślał się, że przynosi swoim poddanym niebywałe powodzenie. Konie mają właściwość częściowo tracić w drodze podkowy, a podkowy były nieproste, a złote. Oczywiście ten, kto znalazł podkowę był uważany za niebywałego szczęściarza.

W średniowieczu podkowy rozprzestrzeniły się na Europę. Oczywiście w gonitwie za wiedźmami, naszym przodkom było nie do przesądów. Lecz informacja zawsze przecieka: same tego nie rozumiejąc, Europejczycy zaczęli wieszać podkowy na ściany, w jakości talizmanu. Przy czym w anglojęzycznych krajach ich wieszały "nóżkami" w górę symbolizując kielich płodności, a w innych krajach Europy – "nóżkami" na dół, żeby negatywna energia domu uciekała od niego.

Czterolistna koniczyna

Na podstawie statystyki każdy 10 000 listek koniczyny jest czterolistny. Czterolistna koniczyna jest wyjątkowo zachodnim symbolem powodzenia, przy czym powodzenie ona przynosi tylko tym, kto znalazł ją przypadkowo. Według legendy każda płyta koniczyny symbolizuje powodzenie w różnych dziedzinach:

  • miłość;
  • nadzieja;
  • wiara;
  • powodzenie.

Najciekawsze jest to, że naszym wysoko rozwiniętym naukowcom dotychczas nie udało się otworzyć zjawiska koniczyny. Wszystko co się udało – to komercyjna hodowla czterolistnej koniczyny w Ameryce za pomocą niektórych, zmodyfikowanych genetycznie dodatków.

Biedronka – symbol powodzenia wśród dzieci

We wszystkich narodach imię tego owada jest związane albo z Bogiem, albo z Dziewicą Maryją, albo z jakimś świętym. W najgorszym wypadku jej nazywają po prostu – "słoneczko", jak w Czechach, Słowacji i Ukrainie.

Siedem plamek na jej plecach symbolizują siedem dzieci Słońca, czy siedem dni tygodnia. Według legendy biedronka mieszka na niebie i schodzi stąd, żeby przekazać ludziom wolę Boga.

Przede wszystkim biedronka jest uważaną za symbol powodzenia wśród dzieci. Dzieci wiedzą, że jej nie wolno zabijać i że nie jedzą ją inne zwierzęta, ponieważ ona jest wyjątkowa. Nic dziwnego, że jest stworzone tyle dziecięcych wierszy na temat tego owada.

We Francji uważa się, że biedronkę należy reprezentować na talizmanach dla dzieci i we wszystkich innych krajach jej pojawienie jest obowiązkowe dla dobra.

Poza tym anglojęzyczne narody uważają ją za wysłannika Dziewicy Maryi. O tym świadczą nazwy: Ladybird, Ladybug, Lady Beetle. A w Argentynie, na przykład ona nazywa się – Vacita de San Antonio (biedronka św. Antoniego).

symbol powodzenia czyli przedmiot przynoszący szczęście Zwierzęta w Feng Shui

Feng Shui nie jest ograniczony ziemskimi istotami i czyni symbole powodzenia z niebieskich zwierząt.

Najpopularniejsze zwierzę w Feng Shui – to trójnożna żaba. Uważa się, że ona przynosi bogactwo i powodzenie. Według legendy ta żaba kiedyś była bardzo nienawistna, lecz do niej przyszedł Budda, podbił ją i zobowiązał pomagać ludziom.

Pies Fo – to para piesków z rogami i skrzydłami. One są bardzo popularne w Chinach, a w Malezji są sklepy, które sprzedają tylko psy Fo. Uważa się, że przynoszą do domu dobrobyt, radość i szczęście.

 
Powiązane artykuły:
Drzewo życzeń, czyli spełnienie wszystkich marzeń
Po to, żeby życzenia wykonywały się, koniecznie poprawnie ich przedstawiać, konkretyzując pożądane i wizualizować końcowy wynik. Ten artykuł opowie o pieniężnym drzewie, zdolne przyciągnąć pożądane.
Latający lampion życzeń – marzenia w niebie
Ten artykuł opowie o latającym lampionie życzeń, który obdarza magiczną zdolnością sprzyjać wykonaniu pragnień. Dowiadujecie się o tym, jak poprawnie przedstawić pragnienie, żeby ono miało więcej szans być usłyszanym Wyższymi siłami.
Jak poprawnie zrobić tablicę marzeń swoimi rękami?
W tym artykule opowiemy o tym, jak samodzielnie zrobić tablicę wizualizacji pragnień, żeby za pomocą materializacji myśli zbliżyć moment, kiedy marzenia i cele staną się rzeczywistością.
Przyciąganie powodzenia – psychologiczne i magiczne sposoby
Oprócz umysłowej i fizycznej pracy przyciągnąć powodzenie do swojego życia pomogą magia i psychologia sukcesu. Proste życiowe ustawienia i nieskomplikowane magiczne rytuały pomogą w tym.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty