System utrzymywania idealnego porządku Flylady

system utrzymywania idealnego porządku Flylady

W tłumaczeniu dosłownym pojęcie "Flylady" oznacza kobietę, która potrafi fruwać i ogarnąć wszystko. Najciekawsze jest to, że w tym tkwi cała istota systemu: u gospodyń domowych wyrastają skrzydła i dzięki temu cały domowy chaos zamienia się w idealny porządek.

Flylady dla początkujących

Zanim przejdziemy do przeglądu głównych zasad systemu Flylady, należy powiedzieć, że nie tak dawno temu, w 1999 roku gospodyni domowa Marla Seeley, nie mogąc poradzić sobie z ciągłym sprzątaniem własnego mieszkania, postanowiła podzielić się z takimi jak ona kobietami sekretami skutecznego zwalczania bałaganu. Na początku były to zwykłe wiadomości e-mail, a już teraz na półkach księgarń można znaleźć cenne poradniki typu "Jak zostać Flylady?".

Jeśli kobiety są zajęte osiąganiem sukcesu we własnym biznesie, one studiują poradniki na temat zarządzania czasem, natomiast te, do czyich codziennych obowiązków należy tworzenie domowego ogniska i jego komfortu, mogą przestrzegać w swoim życiu tych zasad, które pomogą umiejętnie zagospodarować czasem paniom domu.

Jak dostosować się do systemu Flylady?

Więc pierwsze co musi znać ten, kto chce ogarnąć sprawy związane z prowadzeniem domu – to główne postulaty, proponowane przez Marlę Seeley:

  1. Dziennik lub pamiętnik. Dzięki niemu można z łatwością zorientować się we własnych sprawach i obowiązkach. Należy notować w nim nie tylko globalne plany, jak na przykład wytapetowanie ścian w sypialni, ale i różne drugorzędne sprawy. Przy tym plany powinny być realizowane już na następny dzień. Ponadto nie należy zapominać o stronie, gdzie będą zapisane numery telefonów krewnych, znajomych, lekarzy, itp. Również do takiego notatnika należy włączyć osobistą listę oczekiwanych zakupów, ciekawych pomysłów, zadań.
  2. Podział na strefy. Dom należy podzielić na osobne przestrzeni. Przy czym na każdą z nich należy przeznaczyć tydzień (7 dni na sprzątanie kuchni, siedem – na łazienkę, itp.).
  3. Powszedniość. Obejmuje to wszystko, co należy do codziennych rutynowych czynności, ale jest konieczne do wykonania (wyprowadzić dzieci do szkoły, zrobić codzienną toaletę, itp.).
  4. Czas. Pod ręką zawsze musi być zegar, aby codziennie około 20 minut poświęcić na te sprawy, które nie chcę się robić, ale trzeba. Czasami takie sprawy mogą zająć cały dzień (na przykład codziennie po 15 minut układać rzeczy w szafie i już dwa dni później będzie idealny porządek).
  5. Wygląd zewnętrzny. Nigdy nie należy zapominać o swoim wyglądzie. Nawet ta kobieta, która 24 godziny na dobę siedzi w domu, musi wyglądać tak, żeby w każdej chwili jej nie było wstyd przyjąć nieoczekiwanych gości.

Główne zasady Flylady, sposobu na utrzymanie idealnego porządku w domu

Podstawowa zasada Flylady polega na koniecznym pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy. Stare ciuchy mogą tylko zajmować cenne miejsce. W końcu takie rzeczy można oddać potrzebującym.

Każda gospodyni wie, że w jej domu są miejsca, które ulegają ciągłemu zabrudzeniu. Właśnie je należy zawsze utrzymywać w czystości, a nie czekać, aż porosną pleśnią.

Flylady świetnie nadaje się dla kobiet pracujących. Najważniejsze, aby przejść do przestrzegania zasad stopniowo. Warto zauważyć, że w ten sposób można nie tylko prowadzić gospodarstwo domowe. System uczy skutecznego zarządzania własnym czasem, życiem. A z czasem pojawia się niesamowite poczucie własnej wartości.

 
Powiązane artykuły:
Zdolności organizacyjne – czyli jak doskonalić umiejętności interpersonalne?
Zdolności organizacyjne zawsze ceniły się w wielu terenach fachowego działania człowieka. W tym artykule opowiemy o przyzwyczajeniach, które musi mieć dobry organizator.
Jak pokonać senność? Czyli skuteczne sposoby na poradzenie sobie ze zmęczeniem
Walczyć z sennością, na pewno należało każdej. W tym artykule opowiemy o tym, jak pokonać sen za pomocą najbardziej efektywnych sposobów, nie przybiegając energetycznym napojom i kawie.
Jak nauczyć się szybko zasypiać? Cztery tajemnice dobrego snu
Niektórym udaje się usnąć, jak tylko głowa dotknie poduszki, a inni pół nocy kręcą się, a snu nadal nie ma. W tym artykule opowiemy o tym, jak nauczyć się szybko zasypiać.
Jak zmusić się do płaczu?
W tym artykule opowiemy o tym, jak zmusić się płakać jeśli to koniecznie, na przykład żeby ulżyć duszę i dać wyjście całemu negatywowi, co gromadzi się wewnątrz.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty