Szerokie kości policzkowe – jak je ukryć za pomocą makijażu?

szerokie kości policzkowe

Wiele kobiet stara się podkreślić kości policzkowe i zrobić je bardziej wyrazistymi. W taki sposób twarz jest ładniejsza i bardziej kobieca. Ale cóż robić, jeśli natura obdarzyła cię szerokimi kośćmi policzkowymi? Czy można je zmniejszyć i zrobić bardziej delikatniejszymi bez operacji plastycznej? W tym celu wystarczy dobrać odpowiednią fryzurę lub zrobić makijaż, który ukrywałby ową wadę.

Jak ukryć szerokie kości policzkowe za pomocą makijażu?

Jeśli marzysz o tym, aby wizualnie zmniejszyć szerokie kości policzkowe, kup podkład o jeden ton ciemniejszy od naturalnego koloru twojej cery. Należy go nanosić poniżej kości policzkowych i nieco podretuszować. Jeśli zazwyczaj używasz w postaci podkładu pod makijaż środka o złocistym odcieniu, to nanieś z góry bardziej jasną warstwę korektora, na czoło nanieś delikatny róż, na okolice pod podbródkiem – ciemny.

Robiąc makijaż dla twarzy z szerokimi kośćmi policzkowymi, obowiązkowo nanieś róż pod oczami. Przy tym unikaj linii poziomych. Na przykład nie warto rysować zbyt długich strzałek. Podkreślając oczy lepiej skierować je do góry.

Należy dobierać jedynie jasne szminki. Jeśli używasz konturówki do ust, nanieś ją na część środkową ust, nie podkreślając kącików. Również, aby wizualnie zmniejszyć kości policzkowe można na część środkową wargi dolnej nanieść szminkę lub błyszczek jaśniejszy od tego, który nanosisz na kąciki ust.

Jaką fryzurę dobrać kobiecie z szerokimi kośćmi policzkowymi?

Nie lubisz codziennie robić makijażu? Więc w jaki sposób ukryć szerokie kości policzkowe? Należy poprawnie dobrać fryzurę. Posiadaczki szerokich kości policzkowych muszą wybrać długie włosy. Fryzura może składać się z różnych części składowych, jednak najlepiej je skupić z przodu. Jeśli kobieta ma szerokie kości policzkowe i wąskie czoło należy dobierać następujące fryzury:

  • z dodatkową objętością na wierzchołku;
  • jak schować szerokie kości policzkowe
  • z gęstą, wyprostowaną grzywką;
  • z asymetryczną grzywką.

Kształt fryzury – jeszcze jeden istotny czynnik. Zalecamy robić fryzurę w postaci stożka. Natomiast warto zapomnieć o gładko zaczesanych włosach. Nie najlepszy wariant – fryzura o okrągłych kształtach, gdy na szyi włosy są mocno ścięte, ponieważ to wizualnie jeszcze więcej zwiększa twarz. Jednym z najlepszych wariantów dla posiadaczek szerokich kości policzkowych jest drabinka lub klasyczne kare, które kończy się w okolicy podbródka. Jednak najlepiej robić takiego typu fryzury ze skośnym przedziałkiem.

 
Powiązane artykuły:
Ładny makijaż dla zielonych oczu
Zielonookim kobietom może być ograniczony minimum dekoracyjny kosmetyków – rzadki kolor samodzielnie jest przepiękną ozdobą. Jednak jego można korzystnie zamaskować za pomocą niektórych przyjęć.
Komu pasuje pomarańczowa szminka, czyli jakimi kolorami podkreślić swoja urodę?
Jaskrawy i niezwykły kolor pomady zobowiązuje być w centrum uwagi. Kto jest stworzony dla pomarańczowego koloru w makijażu warg, a komu warto unikać pomady takiego odcienia? O tym opowiemy dziś.
Inspiracje na perfekcyjny makijaż – jaki makijaż pasuje do niebieskich paznokci?
Niebieskie paznokcie wymagają szczególnego podejścia do wyboru kosmetyki. Jak nie pomylić się z makijażem oczu i warg, kiedy na paznokciach niebieski kolor? Opowiemy w naszym dzisiejszym artykule. Waszej uwadze jest zaproponowane kilka wariantów harmonijnego make-up.
Złoty makijaż na jesienną imprezę – lekcje urody
Czarowne farby listopada pobudzają odpowiadać takiej piękności we wszystkim. W stylu odzieży, we fryzurze i zazwyczaj w makijażu chcemy odzwierciedlić jesienny humor. Dodajmy złota!
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty