Szkoła samopoznania
W tym artykule opowiemy o tym , jakie istnieją uczucia i jak one charakteryzują się z punktu widzenia psychologii. Listę głównych uczuć człowieka złożyliśmy przy pomocy prac znanego psychologa Izarda Kerrola.
Fizjologiczne szczególności temperamentu wyznaczają się typem układu nerwowego. Czym bardziej jaskrawo jest wyrażona jedna właściwość układu nerwowego, tym mniej przejawia się odpowiednia właściwość temperamentu.
Arogantkami poza oczyma nazywają kobiety, które na pierwszym miejscu stawiają własne pragnienia, potrzeby i ambicje. One nie certują w środkach osiągnięcia swoich celów, nie boją się być niestandardowe, jaskrawe i egoistyczne.
Zaburzenia pamięci może powodować wiele przyczyn. Ale nie powinniśmy pogodzić się z tym procesem. Za pomocą prostych metod pamięć można nie tylko odzyskać, lecz również i poprawić. Czytamy o tym dalej.
Człowiek wykorzystuje możliwości swojego mózgu tylko na 10%, a można rozwinąć go na 100. Co do tego jest potrzebne? Dowiedzieć się o tym można prosto teraz z naszego artykułu, poświęconemu temu tematowi.
Wiele osób stawiają pytanie, jak żyć, żeby potem nie użalać się za przeżytym w najbliższych dniach. W artykule jest doprowadzone kilka porad, dotrzymując się których nauczycie się żyć poprawnie, w harmonii ze sobą i światem.
Fotograficzna pamięć nie jest taką już unikalną zdolnością. Po prostu komuś ona daje się z urodzenia, a inni ludzie rozwijają ją za pomocą specjalnych mnemonicznych ćwiczeń. Dokładniej o tym w naszym artykule.
Charakter człowieka składa się z ogromnej ilości psychicznych właściwości, toż wszyscy ludzie tak mocno różnią się jeden od drugiego. Co kryje się pod pojęciem charakteru i które cechy do niego wchodzą? Tego można się dowiedzieć z naszego artykułu.
Kiedy mowa zachodzi o powstrzymaniu emocji, w pierwszej kolejności mamy na myśli swoje negatywne reakcje na różne sytuacje. O tym, jak nauczyć się hamować negatywne emocje, opowiemy dalej w tym artykule.
Każdy człowiek ma swoje przeznaczenie, lecz dość często nie znamy, które właśnie i robimy to, co musimy robić, a nie do czego leży dusza. Spróbujemy zorientować się w tym jak zrozumieć, czym naprawdę chcecie zajmować się w życiu.
Szacunek do siebie jest potrzebny po to, żeby żyć pełnym życiem, odczuwać się pełnowartościową i mieć możliwość domagać się postawionych celów. Nasz artykuł opowie o tym, jak można nauczyć się szanować siebie.
Współczesny rytm życia zmusza nas dziennie kręcić się jak wiewiórka w kole, zapominając rozluźnić się i rozkoszować się własnym istnieniem. Właśnie dlatego wiele z nas zapomina o takich rzeczach jak wartości życiowe i zaczynają działać,kiedy już już za późno coś zmieniać. Nie będziemy upodabniały się im i wyodrębnimy listę wartości życiowych już teraz.
Jeśli fizyczne zmęczenie przybiera formy chroniczne – to całkiem nie oznacza, że wam należy po prostu odespać. Zespół chronicznego zmęczenia wymaga do siebie takiej samej podniosłej uwagi, jak i dowolna poważna choroba.
W ludzkiej przyrodzie dla każdego uczucia jest odczucie, które jest przeciwległe. Na przykład jeśli do jakichś rzeczy odczuwamy sympatię, to do niektórych możemy odczuwać wstręt. Dlaczego powstaje antypatia.Ale czy należy z nią walczyć? O tym porozmawiamy dalej.
Na świecie jest mało ludzi, którzy nigdy na nikogo nie obrażają się. Tak już jesteśmy spłatane, że pojęcie tego co dobrze, a co źle, u wszystkich jest różne, toż skrzywdzić jeden drugiego jest łatwo i prosto. Lecz jak potem z tą obrazą żyć?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty