Szok – 19 sekretów ulubionych bohaterów filmów animowanych

Dorastamy wraz ze swoim ulubionymi bohaterami bajkowymi i animowanymi. Razem z nimi śmiejemy się i płaczemy, poznajemy życie i wartości moralne. Przyzwyczailiśmy się do nich, więc czasami się wydaje, że są członkami naszej rodziny.

1. Duke

Duke

Dowódca G.I. Joe. Duke wykazuje się odwagą i bohaterstwem. Przeżył po licznych wypadkach samochodowych. Zwyciężał w starciu od razu z kilkoma przeciwnikami. W roku 1987 Duke zostaje ciężko ranny ciosem w serce i zapada w śpiączkę, po której powraca do zdrowia.

2. Joker

Joker

Wszyscy wiemy, że głosu Jokerowi użyczył aktor Mark Hamill. Jednak nie wszyscy wiedzą, że na początku producent chciał zaprosić Tima Harry’ego.

3. Bart Simpson

Bart Simpson

Simpsonowie – to bardzo popularny amerykański animowany serial komediowy. 10-letniemu chłopczykowi Bartowi Simpsonowi głosu użyczyła Nancy Cartwright.

4. Optimus Prime i Megatron

Megatron

Kiedy gigant przemysłu zabawkowego Hasbro kupił prawa do Transformers, postanowił, że ich bohaterowie powinni mieć jakieś niezwykłe imiona. W tym celu zwrócili się do Marvel Comics – Dennisa O’Neila i Bob Budiansky, którzy wymyślili imiona Optimus Prime i Megatron.

5. Skeeter

Skeeter

Mapeciątka – serial animowany jest w pewny sposób pochodną innego seryjnego programu telewizyjnego The Muppet Show i jest przeznaczony dla młodej widowni. Postać Skeetera została stworzona specjalnie do tego serialu, nie występuje w żadnej innej produkcji.

6. Hobgoblin

Hobgoblin

Producenci serialu animowanego postanowili, że głównym antagonistą serialu animowanego "Spider-Man" powinien być nie Zielony Goblin, lecz Hobgoblin. Nikt nie mógł temu przeszkodzić, ponieważ produkcja z Hobgoblinami już ruszyła.

7. April O'Neil

April

Wszyscy uważali, że była dziennikarką, jednak tak naprawdę była naukowcem, pracującym u boku Baxtera Stockmana. Wojownicze Żółwie Ninja uratowali ją przed atakiem Gryzonitów, stworzonych przez Baxtera Stockmana

8. Chuckie

Chuckie

Głosu najlepszemu przyjaciel Tommy’ego, Chuckieowi w amerykańskim serialu "Pełzaki" użyczyła Christine Cavanaugh, która również użyczyła swego głosu bohaterom takich filmów animowanych, jak "Atomówki", "Laboratorium Dextera", "Byle do przerwy", "Dzika rodzinka".

9. Tygrys

Tygrys

Głosu Tygrysowi użyczył Paul Winchell, który był twórcą pierwszego sztucznego serca, które opatentował i podarował Uniwersytetowi stanu Utah.

10. Johnny Bravo

Johnny Bravo

Johnny Bravo – amerykański serial animowany, którego głównym bohaterem jest narcystyczny Johnny Bravo, o którego walczyły Ellen Cockrill, Janet Mazotti i Julie Kane-Ritsch. Producenci mieli zamiar zakończyć realizację serialu, ale kobietom udało się przekonać ich, aby tego nie robili.

11. Gacuś Witold Junior i Patryk

Patryk

Mało kto z nas wie, że zwierzątko domowe SpongeBoba Gacuś Witold Junior i Patryk są kuzynami.

12. Magneto

Magneto

Na początku reżyser chciał, aby w filmie fabularnym Magneto zagrał ten sam aktor, który użyczył mu głosu w serialu animowanym, czyli David Hemblen. Niestety aktor był zbyt zajęty, więc był zmuszony odmówić.

13. Astro

Astro

Zauważyłeś, że pies z serialu animowanego "Jetsonowie" jest podobny do Scooby Doo? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ obu tym bohaterom głosu swego użyczył jeden aktor – Don Messick.

14. Pinky i Brain (Pinky i Mózg)

Pinky

Maurice LaMarche, który użyczył głosu Mózgowi, opowiadał, że trzeba było nieźle popracować nad modulacją głosu myszki. Pracowali nad tym Orson Welles, Vincent Price i Peter Lorre.

15. Scooby Doo

Scooby Doo

Uwielbiasz Scooby Doo? Wtedy na pewno polubisz jego rodzeństwo: Skippy-Doo, Doody-Doo, Howdy-Doo, Yabba-Doo i Rudy-Doo.

16. Chris

Chris
Głosu temu bohaterowi użyczył Seth Green, zainspirowany takim bohaterem, jakim był Buffalo Bill z filmu "Milczenie owiec".

17. Ren i Stimpy

Ren i Stimpy

Prototypem Stimpy był kot z kreskówki Kanarek Tweety. Teraz rozumiemy, dlaczego ma taki ogromny nos.

18. Beavis i Butt-head

Beavis

Imiona tych dwóch bohaterów – to imiona realnych ludzi. Reżyser Mike Judge miał dwóch znajomych: Bobby Beavis był wysportowanym nastolatkiem, który był sąsiadem Judge. Butt-head – to jeszcze jeden znajomy nastolatek reżysera, który miał przezwisko Matoł.

19. Kaczor Donald

Kaczor Donald

Der Fuehrer's Face (pl. Twarz Führera) – amerykański propagandowy krótkometrażowy film animowany z udziałem Kaczora Donalda, wyprodukowany przez The Walt Disney Company w 1943. Film otrzymał Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany za rok 1943.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty