Szok! Zobacz, co się dzieje z płucami palacza

Fakt naukowy: każdy oddech dymu z papierosów zabija twój organizm. Kaszel i inne znaki ostrzegawcze nie zawsze działają na palacza, ale może wpłynie to wideo.

Dane Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wskazują, że śmiertelność wśród palących mężczyzn i kobiet jest znacznie wyższa, niż wśród osób, które nie palą. Papierosy rocznie zabijają setki tysięcy ludzi, ale rzucić palenie nigdy nie jest za późno. Rezygnacja z palenia do 40 lat zmniejsza ryzyko śmierci z powodu chorób związanych z paleniem na 90%.

Amanda Eller, pielęgniarka z Pólnocnej Karoliny podzieliła się wideo przedstawiającym porównanie między płucami zdrowego człowieka i palacza.

A oto i sama pielęgniarka Amanda z Północnej Karoliny.

szok

"Po prawej stronie są płuca osoby palącej już 20 lat. Czy ktoś jeszcze chce palić?" - pyta Amanda.

Aby pokazać różnicę między zdrowymi płucami a płucami palacza, lekarze pompowali ich po kolei.

Zobacz co się dzieje z płucami palacza

Na zdjęciu przedstawiono raka płuca, uszkodzonego w ciągu 20 lat jedną paczką papierosów dziennie. Brak elastyczności nie daje im otworzyć się w pełni, i one nie napełniają się tlenem.

co się dzieje z płucami palacza

Jako dowód Amanda Verde pokazuje wideo, na którym płuca palacza nie tylko wyglądają niezdrowo, ale i działają nieprawidłowo. W pierwszej części film pokazuje, jak działają płuca palacza, a w drugiej - zdrowego człowieka. Różnica jest oczywista.

z płucami palacza

Użytkownicy Facebooka różnie zareagowali na wideo. Większość aktywnie poparła pielęgniarkę swoimi komentarzami.

Na przykład, użytkownik Brandon pisze, że 12 lat palił papierosy, ale 2 lata temu rzucił. Brandon przyznaje, że ten film utwierdził go w słuszności jego decyzji. Inna użytkowniczka sieci Joan przyznaje, że rzuciła palenie zaledwie 7 tygodni temu i uważa, że to najlepsza decyzja w jej życiu. U dziewczyny zaczęło się rozwijać zapalenie płuc i niewydolność serca.

"Nie przestaję żałować, że zniszczyłem swoje płuca paleniem tytoniu. 3 lata temu diagnoza potwierdziła, że w moich płucach odbywa się proces pod nazwą POCHP. Jeśli palisz, to proszę, natychmiast rzuć" – pisze kolejny użytkownik sieci Rod.

Użytkowniczka Elizabeth napisała, że wszyscy żyjemy tylko raz i prędzej czy później i tak umrzemy. Więc trzeba cieszyć się każdą minutą, a także robić to, co uważasz za słuszne. Michael poparł jej: "Czerpię przyjemność z palenia i ten film mnie nie powstrzyma". A Teresa pisze, że wie o zgubnym wpływie papierosów, ale nie może przestać palić.

Ile ludzi, tyle opinii. O szkodliwych skutkach palenia wiedzą wszyscy, ale rzucać lub nie – decyzja należy do człowieka. Korzystanie z pomocy wizualnych, filmów, opowieści byłych palaczy – to wszystko nie działa, jeśli człowiek sam nie chce walczyć z uzależnieniem. Jedno jest pewne: trzeba żyć pełnią życia i cieszyć się każdą chwilą.

źródło:Boredpanda
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty