Szybkie i łatwe sposoby mycia zabrudzonej mikrofalówki – jak czyścić wnętrze mikrofalówki?

jak czyścić wnętrze mikrofalówki

Kuchenka mikrofalowa stała się doskonałym i wygodnym pomocnikiem w naszej kuchni. Używają jej do gotowania lub podgrzewania, pieczenia, rozmrażania produktów. Ale podczas pracy kuchenka szybko się brudzi – wewnątrz pojawiają się tłuste plamy od produktów, które w niej się przygotowywały.

Jak czyścić mikrofalówkę w domowych warunkach?

Wewnątrz kuchenkę nie wolno czyścić ostrymi szczotkami – tylko miękką gąbką i środkami płynnymi, bo powierzchnia odbijająca fale jest cienka i może ulec uszkodzeniu.

Oto czym można wyczyścić mikrofalówkę od wewnątrz:

  • cytryną;
  • sodą lub octem;
  • mydłem.

Szybkie i skuteczne sposoby czyszczenia mikrofalówki od wewnątrz

Czyścimy mikrofalówkę 5 minut cytryną

Będziemy potrzebowali jednej cytryny, którą należy pokroić na kilka części. Umieścić ją w odpowiednim naczyniu i zalać szklanką wody. Ustawić pojemnik w piekarnik i włączyć na maksymalną moc na 5-20 minut. Po upływie czasu, talerza od razu nie trzeba wyjmować – niech postoi jeszcze 10 minut. Wyłączyć urządzenie z sieci i miękką gąbką usunąć rozmiękłe resztki tłuszczu wewnątrz. Jest to najbardziej przyjemny sposób czyszczenia – aromatyzuje powietrze w całej kuchni.

Sposób czyszczenia mikrofalówki sodą lub octem

W naczyniu należy umieścić łyżkę sody oczyszczonej lub roztwór octu 1:4, włączyć mikrofalówkę na 15-20 minut, a następnie pozostawić pojemnik w środku jeszcze na 10 minut i można przystąpić do czyszczenia szmatką.

Szare mydło swoimi dezynfekującymi właściwościami nie ustępuje współczesnym środkom chemicznym. Można go z powodzeniem używać przy czyszczeniu kuchenki. Rozcieńczyć roztwór mydła, przetrzeć powierzchnię wewnętrzną i na 30 minut zostawić. Następnie wytrzeć pozostałości środków wraz z brudem i tłuszczem.

Szybko wyczyścić mikrofalówkę nietrudno. W przyszłości lepiej użyć specjalnego naczynia, przykryć produkty podczas gotowania pokrywą lub papierem pergaminowym, aby uniknąć zanieczyszczenia kuchenki.

 
Powiązane artykuły:
Domowe sposoby na odkamienianie – jak usunąć kamień z czajnika?
Kamień w czajniku - to nie tylko nieestetyczne, ale i szkodliwe dla zdrowia. Jak szybko i bez wysiłków obmyć czajnik od nawaru w domowych warunkach? O tym opowiemy w artykule.
Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?
Na żal, jak i dowolna kuchenna technika, kuchenka mikrofalowa często brudzi się i potrzebuje czystki. Jak łatwo i szybko obmyć kuchenkę mikrofalową? O tym opowiemy dalej w naszym nowym artykule.
Pleśń w pralce – jak się jej pozbyć?
Wskutek stałej obecności wody i wilgoci w pralce może pojawić się pleśń, co brudzi odzież i wyrządza szkody zdrowiu. Jak pozbyć się takiego problemu? O tym opowiemy w artykule.
Kwasek cytrynowy do usuwania kamienia w czajniku
Pojawienie się kamienia i osadu może beznadziejnie zepsuć czajnik, toż z takim problemem należy walczyć. Jak można wykorzystać kwasek cytrynowy w jakości środka od osadu? O tym opowie artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty