Szyszki cedrowe – właściwości lecznicze i przeciwwskazania

szyszki cedrowe właściwości lecznicze

Farmaceuci już od dawna wiedzą, jakie właściwości lecznicze posiadają szyszki cedrowe, dziś w aptekach sprzedawane są nalewki na podstawie tego składnika. Jednak jeśli tego chcesz, możesz przygotować środek samodzielnie w domu, w tym celu będziesz musiała zebrać młode szyszki, zalać je spirytusem i odstawić na kilka dni.

Korzyści szyszek cedrowych

  1. Szyszki zawierają dużą ilość witaminy E i smoły, właśnie dane składniki działają na organizm ludzki, pomagają mu się zregenerować po przeziębieniu.
  2. Lekarze zalecają zażywać takie nalewki podczas przeziębień, grypy, anginy, ponieważ wiadomo, że szyszki cedrowe pomagają pozbyć się kaszlu w ciągu kilku dni.
  3. Również zalecają zażywać środek tym, kto ma zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, witaminy i minerały, które zawiera nalewka, sprzyjają zmniejszeniu bólu, człowiek szybciej pozbywa się chorób.
  4. Jako środek wzmacniający organizm, nalewkę zaleca się zażywać tym, kto spożywa mało owoców i warzyw.
  5. Szyszki cedrowe wzbogacają organizm witaminami, zwiększają odporność, zmniejszają ryzyko rozwoju anemii, przeziębień.

Leczenie szyszkami cedrowymi

Leczenie szyszkami cedrowymi przeprowadza się kursami, podczas przeziębień zaleca się zażywać nalewkę 3 razy dziennie po 1 łyżeczce w ciągu tygodnia, w wypadku zapalenia błony śluzowej żołądka i wrzodów dwunastnicy schemat leczenia zaleca lekarz.

Nie warto samodzielnie rozpoczynać zażywanie nalewki, ponieważ środek ma przeciwwskazania, na przykład niektórzy ludzie mają alergię. Oprócz tego, zażywanie pomocniczych nalewek może negatywnie wpływać na działanie leków, które zalecił zażywać lekarz, dlatego obowiązkowo zasięgnij porady lekarza. Kategorycznie jest przeciwwskazane zażywanie nalewki kobietom w ciąży i karmiącym mamom.

 
Powiązane artykuły:
Parmelia – właściwości lecznicze i stosowanie
Przyroda podarowała ludzkości ogromną ilość różnych roślin, które mają pożyteczne właściwości, co pomagają walczyć z licznymi chorobami. W tym artykule potraficie znaleźć informację o leczniczych właściwościach parmelii.
Jak zażywać piołun?
Wiele roślin, które są dostępne dla każdego, mają szereg pożytecznych właściwości dla organizmu i ich wykorzystują w przepisach ludowej medycyny. Wśród nich można wydzielić piołun, który jest znany swoim szerokim spektrum działania.
Stuletnik– przepisy medycyny ludowej
Stuletnik więcej jest znany jak aloes. Tą roślinę wykorzystali w ludowej medycynie. Dziś aloes wykorzystuje się i w tradycyjnej, i nietradycyjnej terapii dla leczenia mnóstwa chorób. O jego właściwościach i sposobach użycia opowiemy w tym artykule.
Żeleźniak – właściwości lecznicze i przeciwwskazania
Człowiek od dawna wykorzystał pożyteczne właściwości roślin dla swojego zdrowia. I dziś oficjalna medycyna wszystko częściej zwraca się do ludowego doświadczenia, wykorzystując preparaty roślin leczniczych, wśród których i trawa żelaziak.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty