Tankini, bikini, bandeau: jak dobrać kostium kąpielowy do figury?

Latem większość z nas wybiera się na wakacje nad morze. Dziewczyny kupują nowe kostiumy kąpielowe, by wyglądać zjawiskowo i seksownie. Strój kąpielowy powinien podkreślać wszystkie zalety sylwetki i pomagać wyróżnić się z tłumu. Jaki strój wybrać, aby na plaży czuć i prezentować się perfekcyjnie?

Sytuacja wygląda podobnie jak z ubraniami. Nie każdy typ stroju kąpielowego pasuje do naszej sylwetki. W zależności od typu twojej sylwetki można dobrać odpowiedni kostium kąpielowy, który ukryje wady, jednocześnie podkreślając jej walory. Istnieje 5 najpopularniejszych typów damskich sylwetek i do każdej z nich pasuje inny typ kostiumu kąpielowego. Jak więc dobrać odpowiedni model, który idealnie podkreśli twoją figurę?

1. Sylwetka typu klepsydra

kostium kąpielowy zegar
kostium kąpielowy zegar2
kostium kąpielowy zegar3

Jeśli masz sylwetkę typu klepsydra, to jesteś prawdziwą szczęściarą. Do tych kształtów bardzo łatwo dobrać ubrania, w tym też kostium plażowy. Typ klepsydry cechuje się szczupłą talią oraz ramionami takiej samej szerokości, co biodra. Do takiej sylwetki pasuje największa ilość krojów kostiumów plażowych. Mogą to być zarówno stroje jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Dziś stroje kąpielowe z podwyższonym stanem to prawdziwy plażowy hit. Doskonale podkreślają talię, sprawiając, że sylwetka przybiera apetyczne kształty. Jeśli masz mały biust, to postaw na kostium plażowy ze zdobioną lub wzorzystą górą, falbankami. Jeżeli z kolei masz wąskie biodra, to postaw na kostium, w którym dół jest wykończony falbanką albo klamrą.

2. Sylwetka typu trójkąt (gruszka)

kostium kąpielowy grusza
kostium kąpielowy grusza2
kostium kąpielowy grusza3

Typ sylwetki, w którym mamy wąskie ramiona, mały biust, szerszą talię i biodra oraz pokaźne pośladki. W tym przypadku świetnie sprawdzą się komplety, które zrównoważą kontrasty, tak aby góra podkreślała biust, więc można kupować zarówno jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, ale z uwzględnieniem niektórych detali. Jeśli zdecydowałaś się na jednoczęściowy strój plażowy, to majtki powinny być w jednym kolorze, natomiast góra powinna być wzorzysta i bardziej intensywna. Warto postawić na ciemniejszy dół i jaśniejszą górę z głębokim dekoltem. Jeśli nie przepadasz za jednoczęściowymi kostiumami plażowymi, to postaw na dwuczęściowy komplet ze wzorzystym topem, górą wiązaną na szyi, wykończona falbaną. Są to stroje kąpielowe, które podkreślają biust i modelują krągłości.

3. Sylwetka typu prostokąt

kostium kąpielowy pas
kostium kąpielowy pas2
kostium kąpielowy pas3

Typ sylwetki, w którym kobieta ma równą linię ramion, talii i bioder, bez wcięć i wyraźnych różnic. Uważa się, że dziewczyna, która ma taki typ figury, raczej nie ma problemów z doborem ubrań, ale nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wybór kostiumu kąpielowego. Zastanów się nad strojem z wycięciami w okolicach talii. Możesz śmiało postawić na rozmaite wzory, klamry, paski. Mogą to być zarówno jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe komplety. Jeżeli chodzi o stroje jednoczęściowe, to możesz postawić na modele, wiązane na szyi, komplety z topem, stroje bez ramiączek. Jeżeli z kolei chodzi o komplety dwuczęściowe, to lepiej postawić na kostium w jednym kolorze z podwyższonym stanem, który wyszczupla sylwetkę.

4. Sylwetka typu odwrócony trójkąt (marchewka)

kostium kąpielowy kt
kostium kąpielowy kt2
kostium kąpielowy kt3

Marchewki cechują się szczupłym dołem i szeroką górą, czyli linia ramion jest szersza, niż obwód bioder. W tym przypadku świetnie sprawdzą się komplety, które zrównoważą kontrasty: optycznie wysmuklą ramiona oraz dodadzą objętości biodrom. Najlepiej postawić na komplety dwuczęściowe. Może to być model bandeau, figi z paskiem, we wzory lub z aplikacjami. Także warto zwrócić uwagę na modele, w których góra ma poziome, a dół pionowe paski. Jeśli natomiast się zdecydowałaś na komplet jednoczęściowy, to najlepszym rozwiązaniem będą stroje z falbankami, wzorami na dole, by góra była asymetryczna. Również warto pamiętać o tym, by unikać kostiumów plażowych, wiązanych na szyi, gdyż optycznie powiększą górę.

5. Sylwetka typu jabłko

kostium kąpielowy jablko
kostium kąpielowy jablko2
kostium kąpielowy jablko3

Sylwetka typu jabłko cechuje się szczupłymi rękami oraz nogami i słabo zarysowanymi wcięciami w talii. Jeżeli chcesz wymodelować środkową część ciała, warto wybrać jednoczęściowy strój kąpielowy w jednym kolorze, najlepiej bez wzorów. Wariant może być zdobiony marszczeniami, falbanami, aplikacjami, ukrywającymi wystający brzuch. Jeśli z kolei postanowiłaś wybrać kostium dwuczęściowy, to najlepiej postawić na komplety z majtkami z wysokim stanem, które optycznie zmniejszają talię i wyrównują proporcje.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty