Techniki szybkiego snu – jak się wyspać w krótkim czasie?

jak wyspać w krótkim czasie

Ty też czasem myślisz o tym, że doba ma zbyt mało godzin? Szalone tempo współczesnego życia po prostu nie pozostawia człowiekowi wystarczająco dużo czasu na sen. A stałe niewysypanie przysparza problemów: to i depresja, i stan senności, i chroniczne zmęczenie, i uwaga rozproszona, a nawet ból głowy. Aby zrozumieć, jak się wyspać w krótkim czasie trzeba uwzględnić wiedzę o naturze naszego snu.

Ile potrzebuje człowiek, aby się wyspać?

Naukowcy już dawno wyjaśnili, że człowiek na przywrócenie aktywności mózgu i układu nerwowego potrzebuje 7-8 godzin na dobę. Jednak każdy organizm jest inny i niektórzy mogą spać mniej ustalonych średnich granic. Dlatego jedynej prawidłowej odpowiedzi na pytanie o to ile trzeba, aby się wyspać, nie istnieje.

Jak spać, aby się wyspać?

W niektórych porach dnia będą cię niepokoić bardziej silne ataki senności, w inny czas zaś będziesz wytrwale pokonywać "brak snu". Należy zwrócić uwagę na to, w jakim czasie jesteś najbardziej senny. Jeśli na przykład zawsze bardzo chcesz spać o 1.00 i 14.30, dając organizmowi upragniony wypoczynek właśnie w tych godzinach, można szybciej odzyskać siły.

Zresztą jeśli harmonogram nie pozwala posłuchać organizmu, to musisz spróbować trochę przekształcić swój rozkład. Nie zapominaj, że cała istota człowieka jest trudnym, konfigurowalnym mechanizmem, który dąży do stabilności i określonego trybu. Innymi słowy nawet jeśli śpisz po 5-6 godzin dziennie, ale to się dzieje zawsze w jednym i tym samym czasie, będziesz czuć się znacznie lepiej. Nie warto odpoczywać mniej tego okresu, a jeśli zdarzyło się tak, że w nocy spałeś zaledwie 3-4 godziny, koniecznie znajdź czas „dospać” w ciągu dnia.

Jak spać mniej i wyspać się – fazy snu

Pamiętając szkolny kurs biologii kieruj się fazami snu. Są tylko dwie – powolna i szybka. Szybka trwa 1.5 godziny i pozwala opracować wszystkie informacje otrzymane za dobę. Długa faza pozwala zregenerować siły, odnowić komórki. W nocy zawsze trzeba korzystać z okazji spać w tę fazę, a na to, aby odpocząć w dzień 1.5 godziny wystarczy.

Jak się wyspać w ciągu 5 godzin?

Przespać 5 godzin jest całkiem realne. Najważniejsze przy tym wybrać jedną z opcji:

  1. Albo śpisz wszystkie 5 godzin na raz, przy czym urządzając wokół siebie pełne warunki i ciszę, aby nie przeszkadzano.
  2. Albo śpisz 3,5 godziny w nocy i później jeszcze półtora dniem.

Z drugiego schematu szczególnie często korzystają studenci w czasie sesji, a on warto zauważyć działa świetnie i nie pozwala zakłócić naturalny grafik. Należy zwrócić uwagę na to, że w dzień trzeba spać 1.5 godziny – jest to faza krótkiego snu. Odpowiedż na pytanie, jak się wyspać za godzinę, po prostu nie istnieje.

Jak się wyspać w krótszym czasie?

Często głównym problemem jest to, jak szybko zasnąć i się wyspać. Przecież im dłużej leżysz w łóżku, przewracając się z boku na bok, tym mniej czasu pozostaje na sen, który pozwala skutecznie zregenerować siły. Używaj prostych zasad, które pozwalają czuć się dobrze i łatwo odchodzić do snu:

  1. Zrezygnuj z kawy i herbaty za 3-4 godziny przed snem. Dozwolona jest tylko herbata ziołowa z miodem.
  2. techniki szybkiego snu
  3. Za 3-4 godziny przed snem zrezygnuj z jedzenia.
  4. Jeśli masz problemy z zasypianiem, należy przyjmować 30 minut przed snem relaksującą kąpiel.
  5. Nie pozwól organizmowi aktywności fizycznej później niż 3 godziny przed snem.
  6. Nabierz zwyczaju czytać przed snem. Czytanie uspokaja.
  7. Wietrz swój pokój przed snem.
  8. Nie myśl o minionych i nadchodzących wydarzeniach w łóżku, a przypominaj sobie swoje sny.

Takie proste zasady w połączeniu z jedynym trybem dnia pozwolą bardzo szybko i łatwo zasnąć, a rano czuć się świeżo.

 
Powiązane artykuły:
Organizacja dnia młodej mamy - jak wszystko ogarnąć z niemowlakiem?
Gospodarstwo domowe odejmuje dosyć dużo czasu, lecz kiedy pojawia się dziecko, to zdążać wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Ten artykuł opowie, którą malutką chytrością można skorzystać się, żeby czasu wystarczało na wszystko.
Zasady prawidłowej organizacji dnia – jak kobiecie wszystko ogarnąć?
Na bary kobiety zawsze kładło się mnóstwo obowiązków i trosk, a współczesny rytm życia i podwyższenie obciążenia nierzadko przetwarzają nasze życie na nieprzerwany i nieskończony obieg. Czytamy nasze porady w artykule.
Zarządzanie czasem – skuteczne sposoby na samozorganizowanie się
Umiejętność zorganizować swój czas tak, by jak najmniej tracić jego na daremne i niepotrzebne rzeczy i użyczyć maksimum uwagi ważnemu zajmowaniu – całą sztukę, co nazywa się taim-management.
Kilka korzystnych porad jak prowadzić gospodarstwo domowe
Wielu zdaje się, że w porę sprawiać się z wszystkimi domowymi sprawami jest po prostu niemożliwie. Lecz to nie tak. Dobra gospodyni zna parę chytrości, które przydadzą się tym, dość często nie wpisuje się do ram czasowych i budżetowych.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty