Temperatura 40 stopni - sposoby na gorączkę

temperatura_40

Wielu lekarzy uważa, że wysoka temperatura pomaga człowiekowi i nie warto się jej obawiać. Temperatura 40°C z reguły oznacza, że organizm aktywnie walczy z trapiącymi go wirusami i bakteriami.

Gorączka jest po prostu normalną, a nawet pożądaną reakcją organizmu na uraz czy chorobę. Jednak bez względu na pozytywne znaczenie temperatury, gdy jest ona zbyt wysoka, staje się zagrożeniem dla życia człowieka. W takim przypadku ważnie jest, żeby zbić ją szybko i efektywnie.

Środki ludowe przeciwko gorączce

Lekarze nie rekomendują zbijania temperatury, która nie podnosi się powyżej 38,0-38,5 stopni. Z takim zjawiskiem organizm dość szybko poradzi sobie samodzielnie. Lecz jeśli termometr zatrzymał się na 39° i powyżej, należy działać.

Z reguły, rzadko kto od razu wzywa pogotowie. Każdy usiłuje zbić gorączkę podręcznymi środkami ludowymi. Bardzo efektywna jest gorąca herbata z maliną, cytryną lub porzeczką, z dodaniem miodu. Gorące napoje wywołują aktywne wydzielenie potu, które z kolei pozwoli dość szybko pozbyć się gorączki.

Jak działać jeżeli temperatura wynosi 40°C, zasugerują nasze następujące rekomendacje:

  1. Należy pić jak najwięcej płynu. Najlepiej, jeśli to będzie zwykła czysta woda lub woda mineralna.
  2. Zawijania i kompresy pozwalają doskonale znormalizować temperaturę ciała. Nadaje się do tego zwykła chłodna woda, jak i wywar z krwawnika lub mięty.
  3. Lewatywa z wywarem z rumianku, pomoże nie tylko skutecznie zbić temperaturę 40°, ale też sprawi, że będzie działać przeciwzapalnie i leczniczo na jelita.

Warto zaznaczyć, że temperaturę 40°C koniecznie musimy zbić, ale potem należy natychmiast zgłosić się do szpitala w celu diagnostyki przyczyny jej powstania.

Niewskazane działania

Oprócz wiedzy o tym, jak zbić temperaturę 40°C, należy również mieć pojęcie o tym, czego nie wolno robić w takiej sytuacji.

Kategorycznie zabrania się:

  1. Pić alkohol i napoje, które zawierają kofeinę.
  2. Przykładać gorczyczniki i kompresy spirytusowe.
  3. Brać kąpiele czy gorący prysznic.
  4. Otulać się w kołdrą i ciepłą odzieżą.
  5. temperatura ciała 40
  6. Robić przeciągi w pomieszczeniu, gdzie leży chory.
  7. Używać nawilżaczy powietrza.
Medycyna tradycyjna

Kiedy temperatura ciała sięga 40°, a medycyna ludowa wywołuje obawy, można zażyć jakiekolwiek preparaty przeciwgorączkowe. Mogą one być w postaci syropów, pastylek, suspensji czy proszków.

Temperatura ciała 40°C, której towarzyszą silne bóle głowy, drgawki czy nudności, powinna nas zaniepokoić. Należy wówczas wezwać karetkę pogotowia, a do jej przyjazdu próbować pozbyć się gorączki samodzielnie za pomocą preparatów lekarskich.

 
Powiązane artykuły:
Podwyższona temperatura ciała bez oznak przeziębienia
Odczuwacie pogorszenie stanu zdrowia i zauważacie, że temperatura ciała jest podwyższona, a oprócz tego nie ma więcej żadnych symptomów? To może być zwiastun poważnej choroby i bardzo ważne w tym wypadku jest przejść obserwację medyczną . Dowiecie się o możliwych przyczynach hipertermii.
Pierwsza pomoc podczas udaru cieplnego - objawy udaru cieplnego
Zdarza się na plaży w gorący dzień czy w łaźni, można przeliczyć siły i przegrzać się. Cieplny udar - stan dosyć niebezpieczny i działać należy szybko. Temu, jak dopomóc człowiekowi, który się przegrzał, poświęcony jest nasz nowy artykuł.
Bezpośredni masaż serca – technika wypełnienia, pierwsza pomoc
Jedna z najbardziej częstych przyczyn śmierci to choroby kardiologiczne. Przy zatrzymaniu się serca jest potrzebna pierwsza pomoc medyczna, która polega na przeprowadzeniu bezpośredniego masażu serca. O tym na czym polega ta procedura i jak ją wykonać poprawnie, opowiemy w naszym artykule.
Jaka jest pierwsza pomoc przy omdleniu i dlaczego tracimy przytomność?
Omdlenie może nastać z różnych przyczyn, lecz jedynym nieodmiennym zostaje porażenie głównego organu centralnego układu nerwowego - mózgu. Rozpatrzymy główne sposoby nadania pierwszej pomocy leczniczej przy utracie świadomości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty