Tkanina "diving" – opis, zalety i wady

tkanina diving opis

Dziś coraz częściej wykorzystywane są tkaniny syntetyczne do wykonania odzieży. Czasami dosyć trudno jest je odróżnić między sobą, więc trudno jest dobrać materiał. W niniejszym artykule postaramy się zrozumieć, czym jest tkanina "diving": jak wygląda, na ile jest trwała, czy ona się rozciąga, co można z niej uszyć?

Opis tkaniny "diving"

"Diving" jest tkaniną wysokojakościową. Nie zważając na to, że zawiera składniki syntetyczne, jest bardzo przyjemna podczas dotyku, miękka. Owa tkanina jest jedną z odmian dzianiny.

W skład tkaniny "diving" wchodzą następujące syntetyczne włókna:

  1. Włókna wiskozowe – 65%. Dzięki nim owa tkanina może przepuszczać powietrze, a również zmieniając jej skład, można nadać tkaninie różnego wyglądu zewnętrznego.
  2. Elastan (spandex, neolan) – 5% . Dzięki owemu składnikowi, tkanina dobrze się rozciąga i szybko powraca do początkowych kształtów, oprócz tego chroni przed słoną wodą.
  3. Poliester– 30%. Jest wykorzystywany do zwiększenia trwałości i terminu noszenia.

Czasami podczas wykonania "diving"do sztucznych włókien dodawane są naturalne – bawełna, jednak nie więcej aniżeli 10%. Jednak robią to dosyć rzadko, ponieważ wartość materiału przy tym się zwiększa, a jakość praktycznie się nie zmienia.

W zależności od grubości tkaniny, wyodrębniamy dwa rodzaje: "microdiving" i "spoisty diving". Pierwszy jest lekki i cienki, drugi – gruby i ciężki. W każdym bądź wypadku, dowolną odmianę tkaniny nazywa się "drugą" skórą, ponieważ jest podobna do skóry i jest obcisła.

Zalety tkaniny "diving":

  • podczas prania nie płowieje i szybko wysycha;
  • w wyniku długiego noszenia nie pozostaje na niej kulek (kłaczków);
  • nie traci elastyczności, czyli z czasem nie rozciąga się i nie traci kształtu;
  • ciężko podrzeć;
  • praktycznie nie smaruje się, nawet tłuszcz i pot na "diving" na długo się nie zatrzymują.

Jednak ma niektóre wady, do nich należą:

  1. W skład tkaniny wchodzi wiskoza, to tkanina się gniecie. Jednak z tym łatwo można sobie poradzić, ponieważ gdy założysz ją na ciało, ona mocno obciska go i zgnieceń nie widać. To nie pomoże, w tych miejscach gdzie tkanina się nie naciąga, w tych miejscach należy prasować.
  2. "Diving" należy prać tylko w ciepłej wodzie.
  3. W wyniku długiego oddziaływania promieni słonecznych na tkaninę, na niej powstają żółte lub brązowe plamy.
  4. Mała różnorodność kolorów. Zazwyczaj to jest czarny, różowy i malinowy kolor.

Co można uszyć z tkaniny "diving"?

Zgodnie z opisem tkaniny "diving" nie krępuje ona ruchów człowieka, właśnie dlatego idealnie pasuje do wykonania odzieży sportowej. Mogą to być koszulki, swetry z długim rękawem, stroje kąpielowe, spodenki, spodnie lub legginsy. Oprócz tego ze "spoistego diving" wykonują stroje dla nurków. Jednak popularność tkaniny "diving" już dawno przekroczyła granice sali sportowej, ponieważ ludzie chcą się czuć swobodnie nie tylko tam. Właśnie z tego powodu można spotkać spódnice, legginsy, spodnie i sukienki wykonane z "microdiving". Dzięki temu, że "diving" dokładnie obciska figurę, to takiego typu odzież podkreśla wszystkie zalety kobiety i ona staje się bardzo pociągająca. Z "spoistego diving" wykonują wyroby, korygujące figurę (wyszczuplające), które w dniu dzisiejszym są bardzo popularne, takie jak body i spodenki.

 
Powiązane artykuły:
Jak uszyć baldachim na łóżeczko? Sposoby na upiększenie pokoju malucha
Baldachim na łóżeczko broni dziecko od słońca i komarów, a także nadaje dokonały wygląd. Możecie opanować umiętność szycia baldachimu na łóżeczko, jeżeli macie minimalne przyzwyczajenia szycia.
Poduszka do przytulania – czyli jak uszyć przytulankę samodzielnie?
U każdej z nas bywają momenty, kiedy brakuje bliskiego człowieka obok. A wiele osób w samotności nie mogą usnąć. Specjalnie dla takich wypadków jest wymyślona poduszka do przytulania. Dokładniej o takich poduszkach możecie poznać z naszego artykułu.
Tkanina kulirka – opis i właściwości
Większość naturalnych tkanek – perkal, len – są wiadome. Lecz są i takie, nazwa których wywołuje u większości tylko pytania, na przykład kulirka. O tym co to za tkanina i jej opis możecie poznać z naszego artykułu.
Tkanina gabardyna – opis i zasady pielęgnacji
Gabardyna – ta nazwa jest znana, lecz co to za tkanina, z rezonem dadzą odpowiedź nie wszyscy. A wszystko dlatego,że istnieje mnóstwo odmian gabardyny, co różni się po spoistości, strukturze i drugich charakterystykach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty