Tkaniny teflonowe – przykłady zastosowania materiałów teflonowych w domu

tkanina teflonowa

Nowoczesny przemysł tworzy unikatowe materiały, które mają niesamowite właściwości. Dziś te tkaniny są powszechnie stosowane w gospodarstwie głównie do ochrony mebli i przywracania ich pierwotnego wyglądu. Jedna z najbardziej udanych – to tkaniny teflonowe.

Jakie właściwości mają tkaniny teflonowe?

Faktycznie tkanina z teflonowym pokryciem to materiał, który przeszedł specjalną obróbkę. To może być bawełna, jedwab, wiskoza i inne materiały syntetyczne. Taka tkanina ma zupełnie niewidzialne dla ludzkiego oka powleczenie impregnowane teflonem, co pozwala stwarzać wokół włókien tekstylnych bardzo małą, ale niezwykle skuteczną warstwę ochronną. Nawiasem mówiąc, nawet jeśli pomacać materiał, który przeszedł obróbkę teflonem, to nie poczujesz żadnej różnicy ze zwykłą tkaniną.

Teflonowa impregnacja nie pozwala tkaninie wchłaniać wilgoć, odtrącając ją. To w pełni dotyczy i brudu, i kurzu.

Gdzie są używane tkaniny teflonowe?

Główna sfera, gdzie używane są tzw. tkaniny teflonowe – to dom, lokale użytkowe lub biura. Meble tapicerowane mają skłonność do szybkiego wchłaniania brudu. Ale jeśli na twoją sofę lub fotel, pokryte teflonową tkaniną, rozlała się kawa, herbata lub sok – nie bój się. Płyn po prostu spłynie, nie pozostawiając żadnych śladów. Tkanina teflonowa na meblach zmniejsza działanie tarcia, a także zapobiega rozwojowi różnych mikroorganizmów. Ponadto tkaniny teflonowe używane są i do szycia obrusów, a także zasłon do łazienki i prysznica. Nawet po tym, jak na obrus trafiły resztki jedzenia, materiał nie trzeba prać. Należy po prostu delikatnie wytrzeć obrus gąbką i zostawić do następnego posiłku.

Jeszcze jedna sfera zastosowania tkaniny teflonowej – jako pokrowców na deski do prasowania. Teflon nie tylko mało się brudzi, ale i odbija ciepło, tym samym poprawiając efekt prasowania.

 
Powiązane artykuły:
Tkaniny na obrusy – poznaj zalety i wady
Piękny obrus przetwarza stół, robiąc jego ozdobnym, a pomieszczenie staje się bardziej przytulnym. Lecz żeby obrus służył długo, trzeba z rozsądkiem stosować do wyboru materiału. O tkaninie na obrus czytajcie w artykule.
Obrus na okrągły stół – jakie obrusy pasują do okrągłego stołu?
Stoły okrągłej formy są popularne we wszystkie czasy. Nakryte ozdobnym obrusem, one stwarzają takie przytulne odczucie, niby znów utrafiliśmy z wizytą do babci. O regułach doboru obrusa – w artykule.
Uniwersalny pokrowiec na sofę – tani sposób na ”drogi” wystrój mieszkania
Uniwersalne elastyczne pokrowce na miękkie meble decydują mnóstwo problemów z odnową nie tylko kanap i foteli, ale i wnętrza w ogóle. Ich wygodę oceniło już wiele gospodyń domowych. Czas i nam poznać, które przewagi nam dają.
Pokrowiec na materac – jak wybrać odpowiedni ochraniacz na łóżko?
Żeby kupno materaca nie wyszło się w wyniku ogromnym rozczarowywaniem, bardzo ważne poprawnie wybrać nie tylko wewnętrzne napełnienie, ale i zewnętrzne pokrycie – pokrowiec. Zorientować się w tym pytaniu pomoże nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty