TOP-10 naturalnych afrodyzjaków

Produkty te wyglądają świetnie i poprawiają nastrój błyskawicznie. Wydaje się, że właśnie tego potrzebujesz na depresyjną jesień: odrobina pozytywnych emocji i dużo, dużo, dużo miłości, pasji i przyjemności!

1. Pitaja

pitaja

Nazywana jest smoczym owocem. Ojczyzną pitaji jest Meksyk. Smoczy owoc na słodki smak, jego delikatny miąższ wypełniony małymi czarnymi pestkami. Poza tym, że pitaja jest afrodyzjakiem, lekarze zalecają ją diabetykom, osobom cierpiącym na zaburzenia endokrynologiczne, sercowonaczyniowe i choroby immunologiczne.

2. Czekolada

czekolada

Gorzka czekolada zawiera składniki, które przyczyniają się do produkcji endorfin – hormonu szczęścia – i zwiększenia popędu płciowego. Według badań medycznych, słodycz bardziej wpływa na siłę seksualną kobiet, niż mężczyzn.

3. Ostrygi

Ostrygi

Małże i ostrygi są uważane za afrodyzjaki przez ponad 2000 lat. Sam Casanova jadł ostrygi, a już on doświadczył dużo przyjemności. Sekret przysmaku – w wysokiej zawartości cynku – podstawowego materiału, biorącego udział w zwiększaniu libido i produkcji plemników. Tego minerału w ostrygach tak dużo, że skorupiaki są zalecane nawet przy leczeniu bezpłodności mężczyzn.

4. Jagody Goji

Goji

Skuteczność jagód Goje wykazały nie tylko amatorskie obserwacje, naukowcy ustalili, że jagody Goji są stosowane w Chinach już od kilku wieków w celu zwiększenia libido. Jagody naprawdę stymulują produkcję hormonu seksualności.

5. Kawior

Kawior

Produkt zawiera dużą ilość minerałów i pierwiastków śladowych, które przyczyniają się do poprawy procesów metabolicznych i zwiększenia możliwości seksualnych. Ponadto, kawior zawiera jod z fosforem – składniki, które zwiększają poziom hormonu przyjemności we krwi.

6. Trufle

Trufle

To bardzo potężny i najdroższy afrodyzjak. Efekt uzyskuje się kosztem tego, że trufle wydzielają feromony. W przypadku dostania się do organizmu feromony trafiają do tego obszaru mózgu, który odpowiada za zmysłowość i uczuciowość.

7. Awokado

Awokado

Oprócz tego, że w awokado jest wiele składników, które zwiększają libido i sprzyjają poczęciu dziecka, zawiera również oksytocynę. Hormon ten pomaga się zrelaksować i poczuć satysfakcję z intymności.

8. Figi

Figi

Produkt jest bogaty w błonnik. Spożywanie fig poprawia płodność, zwiększa popęd płciowy. Na dodatek figi korzystnie wpływają na stan układu sercowo-naczyniowego.

9. Szparagi

Szparagi

Jeden z gatunków szparagów w Indiach nazywa się " shatavari ", co tłumaczy się jako "mająca sto mężów", i nie bez powodu. Produkt normalizuje poziom hormonów, wzmacnia narządy płciowe, zwiększa odporność, leczy bezpłodność, a nawet może służyć jako środek odmładzający.

10. Banany

banany

Stymulują produkcję hormonów szczęścia i zadowolenia. I robią to bardzo aktywnie. Tak aktywnie, że niektórzy wyznawcy judaizmu, na przykład, uważają, że to właśnie banan był owocem w rajskim ogrodzie, a nie jabłko.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty