Top 10 roślin doniczkowych, które nas zabijają

Wielu ludzi kocha kwiaty, ale czasami za pięknem i oryginalnością ukrywa się prawdziwe niebezpieczeństwo. Ważne jest, aby uważnie dobierać rośliny do swojego domu.

Wpadłaś do kwiaciarni, żeby kupić nowy kwiatek? Otóż wyobraź sobie, że niesiesz ze sobą do domu w doniczce nie kwiat, a ukryte zagrożenie, które może zaszkodzić twojemu zdrowiu. Aby uchronić siebie i swoich bliskich popatrz co pielęgnujesz na swoich parapetach.

1. Strzeż się białego soku.

Strzeż się białego soku

Istnieje wiele rodzajów mleczu , które różnią się wyglądem, ale wszystkich ich łączy to, że w łodydze i liściach mają biały sok. On jest niebezpieczny dla ludzi, bo może spowodować poparzenia lub podrażnienia skóry, a w przypadku dostania się do środku organizmu jest możliwe silne zatrucie.

2. Potwór w doniczce.

Potwór w doniczce

Już tylko jedna nazwa "monstera" musi wywoływać dreszcze, bo sama nazwa wskazuje na bezpieczeństwo rośliny. Ezoteryści uważają, że ona emituje negatywną energię, a sok, który jest zawarty w łodygach, w przypadku dostania się na skórę powoduje oparzenia, w organizm – zatrucie, a w oczy – czasową ślepotę.

3. Niebezpieczna piękność.

Niebezpieczna piękność

Często do dekoracji domu wybierana jest Difenbachia, która ma duże zielone lub żółto-zielone liście. Roślina ma toksyczny sok, więc przy obcinaniu liści należy włożyć rękawice ochronne. U zwierząt i dzieci nawet niewielka ilość soku może spowodować zatrucie.

4. Mały, ale skuteczny.

skuteczny

Pierwiosnek jest popularną rośliną, która często kupowana jest na prezent. Ma aksamitne liście i piękne kwiaty, ale może być niebezpieczna. W czasie kwitnienia wydziela szkodliwe substancje, które mogą powodować nudności i zawroty głowy. Na liściach znajdują się drobne włókna, które mogą powodować podrażnienia skóry.

5. Niczym bukiet jesiennych liści.

bukiet jesiennych liści

Kroton – to bardzo piękna roślina, która cieszy nas różnorodnością barw, ponieważ na jednym krzaku mogą być liście w różnych odcieniach, na przykład żółtego, zielonego, pomarańczowego i tak dalej. Podobnie jak w przypadku innych roślin niebezpieczny jest sok krotona, który przy kontakcie ze skórą powoduje oparzenia. Jeśli okaże się wewnątrz organizmu lub na otwartej ranie, to wszystko może się zakończyć trafieniem na oddział terapii intensywnej, a nawet stać się przyczyną śmierci.

6. Taki zapach, że czujesz zawroty głowy.

Taki zapach

Ozdobą każdego ogrodu i wnętrza będzie kwitnący oleander, który ma atrakcyjne kwiatki o jaskrawych kolorach. Wydzielający się zapach może powodować zawroty głowy i wystąpienie innych nieprzyjemnych objawów. Ponadto sok tej rośliny może spowodować pogorszenie wzroku, a nawet ślepotę.

7. Z wyglądu ładne drzewko, a jednak jest niebezpieczne.

ładne drzewko

Niezwykłą rośliną jest adenium, ponieważ ma mocne łodygi, podobne do pnia drzewa. Przyciąga duża ilość drobnych kwiatuszków. Niebezpieczny jest sok z rośliny, który powoduje poparzenia i zatrucia.

8. Te jagody są trujące.

jagody

Jagoda jest ciekawa swoimi drobnymi jasno-pomarańczowymi owocami, ale szkopuł w tym, że to właśnie w nich tkwi niebezpieczeństwo, ponieważ są one trujące. Jeśli w domu są małe dzieci, to lepiej powstrzymać się od zakupu psianki, aby uniknąć wypadków.

9. Chcesz zachować włosy, unikaj tej rośliny.

unikaj tej rośliny

Czy słyszałeś kiedyś o wstydliwej mimozie? Tak, rośliny też mogą się wstydzić. Oryginalną nazwe uzyskała za swoje nietypowe zachowanie, ponieważ jeśli jej dotknąć, to listki zwiną się w rurkę. Niebezpiecznym jest długotrwały kontakt z mimozą, ponieważ może to doprowadzić do aktywnego wypadania włosów, a nawet łysienia, a wszystko z powodu wydzielania toksycznych substancji.

10. Piękny, kłujący i niebezpieczny.

niebezpieczny

Chcąc kupić coś egzotycznego, wiele preferuje echinopsis. Kaktus z długimi kolcami i z dużymi kwiatami nie może nie zwrócić uwagi. Przebywanie w pobliżu tej rośliny przez długi czas może być niebezpieczne, ponieważ jej zapach powoduje halucynacje, a nawet może stać się przyczyną paraliżu układu nerwowego.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty