TOP 15 sukni oscarowych, które kosztują majątek

Gwiazdy Hollywood z dużą precyzją dobierają kreacje na gale oscarowe. Aktorki wkładają suknie uszyte przez znanych projektantów mody, które kosztują majątek.

Długo przed ceremonią wręczenia Oscarów aktorki zaczynają dobierać wizerunki, które zademonstrują na czerwonym dywanie i być może na scenie. Projektanci czują się zaszczyceni, jeśli właśnie ich stylizacja zostaje wybrana na tę okazję. Zazwyczaj aktorki wypożyczają suknie i biżuterię, aby wypromować jakąś markę. W niniejszym zestawieniu najdroższe suknie, podziwiane na czerwonym dywanie.

1. Grace Kelly, 1955 rok

Grace Kelly

Na 27 ceremonię wręczenia Nagród Akademii Filmowej aktorka włożyła jedwabną suknię Edith Head w delikatnym turkusowym kolorze. W ówczesnych czasach kreacja kosztowała 4 tys.dolarów. W tej stylizacji Grace Kelly otrzymała swojego Oscara dla najlepszej aktorki.

2. Angelina Jolie, 2012 rok

Angelina Jolie

Niepowtarzalny wizerunek kobiety wamp na ceremonii wręczenia Oscarów przyciągnął uwagę wszystkich obecnych gości. Versace specjalnie dla Angeliny Jolie stworzył tę oszałamiającą kreację w czarnym kolorze z dużym rozcięciem. Suknia była uszyta z aksamitu, miała szeroki dół i asymetryczną górę. Nie miała ramiączek. Kreacja kosztowała około 10 tys.$

3. Keira Knightley, 2006 rok

Keira Knightley

Na ceremonii wręczenia Nagród Akademii Filmowej aktorka zaprezentowała suknię Vera Wang, która kosztowała 39 tys.$. Suknia była uszyta z tafty w śliwkowym kolorze. Kreacja na jedno ramię miała długi tren i idealnie podkreślała zalety figury. Po tym, jak Keira zaprezentowała stylizację na gali Oscarów, suknia była sprzedana na aukcji Ebay, a pieniądze przekazano na cele charytatywne.

4. Sandra Bullock, 2014 rok

Sandra Bullock

Wielu porównywało czerwony dywan w 2014 roku do pokazu mody i jedną z najszykowniejszych kreacji była suknia Alexander McQueen, która kosztowała 40 tys.$. Wizerunek uzupełniały kolczyki i bransoletka. Delikatnie wytaliowana stylizacja w granatowym kolorze z otwartymi ramionami i długim trenem sprawiła na wszystkich obecnych niezapomniane wrażenie.

5. Cameron Diaz, 2010 rok

Cameron Diaz

Na czerwonym dywanie ceremonii wręczenia statuetek aktorka miała na sobie błyszczącą suknię Óscar de la Renta. Styliści uważają, że stylizacja kosztowała ponad 62 tys.$. Niemożliwie było nie zwrócić uwagi na suknię w kolorze szampańskim, ozdobioną pozłacanymi błyszczącymi elementami. Model nie miał rękawów, dół sukni był rozszerzany. Wizerunek był uzupełniony minimalną ilością biżuterii i czerwoną szminką.

6. Anne Hathaway, 2011 rok

Anne Hathaway

Aktorka w 2011 roku miała najjaskrawszą kreację na ceremonii wręczenia Oscarów. Dziewczyna wybrała czerwoną suknię Valentino, która kosztowała 80 tys. dolarów. Nie można nie wspomnieć o naszyjniku Tiffany and Co (kosztował 10 tys. dolarów), który idealnie pasował do kreacji. Aktorka na tej ceremonii miała osiem różnych wizerunków i stylizacji.

7. Cate Blanchett, 2014 rok

Cate Blanchett

Swego Oscara dla najlepszej aktorki Cate Blanchett otrzymała w pięknej nagiej sukni, ozdobionej kryształami Swarovski. Suknia została uszyta przez Dom Mody Armani. Na ceremonii wręczenia nagród Cate Blanchett miała najdroższy wizerunek (suknia, buty, biżuteria), który kosztował 18.1 mln dolarów.

8. Charlize Theron, 2013 rok

Charlize Theron

Aktorka dosyć często pokazuje się w kreacjach Dior, ceremonia 2013 nie była wyjątkiem. Niezwykły model z baskinką w białym kolorze był ozdobiony kryształami Swarovski. Suknia kosztowała 100 tys. dolarów, natomiast cały wizerunek – suknia, biżuteria i buty, kosztował 4 mln dolarów. W następnym roku aktorka pojawiła się na gali w kreacji Dior, ale już w czarnym kolorze.

9. Jessica Biel, 2014 rok

Jessica Biel

Na gali aktorka pokazała się w sukni Chanel za 100 tys. dolarów. Była uszyta z błyszczącej jasno-różowej tkaniny. Kreacja miała nieduży tren. Ten model nie miał rękawów, natomiast plecy były ozdobione guzikami. Wizerunek uzupełniała biżuteria Tiffany and Co. Niektórzy dziennikarze nazwali kreację Jessicy Biel zbyt nudną.

10. Kate Winslet, 2007 rok

Kate Winslet

Na kolejną ceremonię wręczenia Oscarów aktorka wybrała suknię Valentino, która kosztowało 100 tys. dolarów. Model miał kilka ciekawych szczegółów: miętowy kolor, drapowany gorset, długi tren. Dziennikarze okrzyknęli jej kreację najlepszą suknią na gali, jednak clutch wywołał dyskusje.

11. Audrey Hepburn, 1954 rok

Audrey Hepburn

Dla Audrey Hepburn specjalnie na ceremonię wręczenia Oscarów, na której dostała statuetkę dla najlepszej aktorki, uszyto kopię sukni, w której ona pojawiła się w finałowej scenie filmu. Projektantka Edith Head uszyła gipiurową suknię w kolorze kości słoniowej, ze zmienioną linią gorsetu i ramiączkami na plecach. W 2011 roku suknię sprzedano na aukcji za 132 tys. dolarów.

12. Elisabeth Taylor, 1970 rok

Elisabeth Taylor

Styliści uważają, że aktorka miała na sobie najpiękniejszą suknię w historii gali Oscarów. Suknia, która została zaprojektowana przez Edith Head, była uszyta z błękitnego szyfonu, który idealnie podkreślał kolor oczu Elisabeth Taylor. Wizerunek uzupełniały oszałamiające diamenty, ważące 69 karat. W 1990 roku suknię sprzedano na aukcji za 170 tys. dolarów.

13. Cate Blanchett, 2007 rok

Cate Blanchett 2

Aktorka znalazła się na liście najdroższych kreacji w historii gali Oscarów, dzięki sukni Armani. Srebrna kreacja na jedno ramię była ozdobiona kryształami Swarovski i kwiatowymi motywami. Suknia kosztowała 200 tys. dolarów.

14. Nicole Kidman, 1997 rok

Nicole Kidman

W sukni Christian Dior, która kosztowała 2 mln dolarów, aktorkę okrzyknięto ikoną stylu. Suknia w złocisto-zielonym kolorze miała piękne rozcięcie boczne. Dodatkowo kreację ozdobiono haftowaniem.

15. Jennifer Lawrence, 2013 rok

Jennifer Lawrence 2

Oscara dla najlepszej aktorki Jennifer Lawrence odbierała w szykownej sukni. Kreacja Dior z puszystą spódnicą w jasno-różowym kolorze kosztowała 4 mln dolarów. Aktorka w tamtym okresie była twarzą marki, więc dostała suknię w prezencie. Kreacja bez ramiączek, z długim trenem. Lawrence zaplątała się w sukni, kiedy szła na scenę i upadła.

Suknie rzeczywiście są bardzo drogie, ale gwiazdy na to stać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty