TOP 18 sposobów na użycie mikrofalówki na 100%!

Uważasz, że kuchenka mikrofalowa może tylko gotować, podgrzewać lub rozmrażać jedzenie? Ale nie! Można jej używać do innych celów.

Jesteś pewna, że kuchenka mikrofalowa jest przeznaczona tylko dlatego, aby dokonywać manipulacji z jedzeniem? To nie tak. Przeprowadzono wiele eksperymentów, które udowodniły, do jakich innych czynności może być przydatne to urządzenie.

1. Mikrofalówka = parowar.

parowar

Parowe warzywa są nie tylko smaczne, ale również zdrowe, ale przy braku parowaru gotowanie ich jest bardzo niewygodne. Jest proste wyjście – weź miskę z pokrojonymi w plastry warzywawi, przykryj je folią spożywczą i umieść w mikrofalówce na 3-6 min., następnie delikatnie zdejmij folię, aby nie poparzyć się parą.

2. Przywróć kleistość taśmie klejącej.

taśma

Często w najbardziej nieodpowiednim momencie możemy zauważyć, że taśma klejąca straciła swoje lepkie właściwości. Szybko naprawić sytuację można, umieszczając ją w kuchence mikrofalowej na pół minuty, ustawiając moc na 800-1000 W.

3. Obiera czosnek lepiej od ciebie!

czosnek

Aby usunąć łuskę z czosnku, trzeba poświęcić czas, a do tego jeszcze coś stale przykleja się do palców i noża. Wszystkie te niedogodności można usunąć, jeśli umieścić główkę do mikrofalówki na 20 sekund. (moc – 500 W).

4. Domowa grzałka.

sowa

Termofory są nie tylko po to, aby się ogrzać, ale także do złagodzenia objaw przy szeregu chorób. Jeśli specjalnej grzałki nie ma, nie martw się, można w worek z płótna lub skarpety (a może masz specjalną grzałkę z tkaniny) wsypać kaszę, na przykład grykę. Podgrzewaj ją w mikrofalówce w ciągu 0,5-1 min.

5. Zawsze miękki chleb? Łatwo!

chleb

Chciałaś zrobić rano kanapkę, a chleb okazał się czerstwy, jak kamień, nie martw się, jest wyjście – przykryj bułkę wilgotnym ręcznikiem i umieść na 10-20 sek. w mikrofalówce. Powtarzaj czynność aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Moc ustawić na maksimum.

6. Suszenie ziół w ciągu 20 sekund.

Suszenie-ziół

Lato i wczesna jesień jest doskonałym czasem, aby wysuszyć zioła na zimę. Wiele gospodyń nie ma możliwości suszenia na dworze lub na balkonie, więc na pomoc przyjdzie mikrofalówka. Na maksymalnej mocy podsusz bazylię, koperek, pietruszkę i inne warzywa w ciągu 20 sek., powtarzając czynność kilka razy. Przerwać suszenie trzeba, kiedy zioła staną się kruche.

7. Szybkie gołąbki.

kapusta

Lubisz gołąbki, ale długie parzenie kapusty, krojenie liści, zawinięcie w nich nadzienia zniechęca cię do ich gotowania? W tej sprawie ratunkiem będzie mikrofalówka. Wytnij głąb z kapusty i umieść kapuste na szerokim talerzu z wodą. Minimalna wartość mocy – 1000 W, kapustę trzeba podgrzewać 10-20 min., następnie wyjmij miękkie liście i powtórz czynność.

8. Walka z drobnoustrojami

czyste

Gąbka do mycia naczyń jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii, dlatego trzeba je regularnie wymieniać. Aby zaoszczędzić pieniądze, można ją po prostu zdezynfekować: trzymaj gąbkę w mikrofalówce trzy minuty, ustawiając moc na 600-1000 Watów.

9. Przyspieszone moczenie

mokre

Do przygotowania różnych potraw należy najpierw namoczyć fasolę lub kaszę. Aby zaoszczędzić czas, można skorzystać z kuchenki mikrofalowej. Zalej fasolę wodą, dodaj szczyptę soli i włóż na 10 min do mikrofalówki (moc od 1000 W).

10. Niepowtarzalny smak orzechów ujawni kuchenka mikrofalowa

orzechy

Aby przyprawy i orzechy w pełni oddały swój smak i aromat, można skorzystać z kuchenki mikrofalowej. Wyłóż orzechy na talerzu cienką warstwą i trzymaj w mikrofalówce 15-30 sek. Moc musi być minimum 800 Watów.

11. Chrupiące chipsy w każdym domu

chipsy

Nie ma nic strasznego w tym, że chipsy straciły chrupiące właściwości, ponieważ mały sekret pomoże to naprawić. Wyłóż chipsy na ręczniku papierowym, i włóż je na 10-15 sek. do mikrofalówki przy dowolnej mocy.

12. Sterylizacja słoików będzie prostym procesem, jeśli masz mikrofalówkę.

słoiki

Konserwowanie dla ciebie jest męką, a wszystko z powodu konieczności przeprowadzenia sterylizacji słoików? Aby zaoszczędzić czas i zabezpieczyć się przed poparzeniem, skorzystaj z kuchenki mikrofalowej. Do słoika wlej trochę wody i umieść go na trzy minuty w mikrofalówce, ustawiając moc 800 Watów.

13. Drugie życie ulubionego tuszu do rzęs.

tusz

Tusz przestał normalnie malować i na rzęsach pozostają brzydkie grudki – to nie powód, aby wyrzucić go. Jeśli nie minął termin ważności, wtedy można dać mu drugie życie. Włóż tusz na 10 sek. do mikrofalówki, ustawiając moc na 500-800 Watów.

14. Przygotowujemy sok cytrusowy bez wysiłku!

sok

Sok z owoców cytrusowych jest często używany w kuchni, ale na to, aby go uzyskać, musimy poświęcić wiele sił. Wyjście jest bardzo proste: pokroić owoce na połówki i włożyć je na pół minuty do mikrofalówki, ustawiając moc na 400-600 Watów. Pod wpływem promieniowania błony cytrusowych ulegają zniszczeniu, i będzie znacznie łatwiej wycisnąć sok.

15. Robienie mydła jest równie proste!

mydło

Jeden z lifehacków pomaga samodzielnie zrobić nowy kawałek mydła z resztek używanych kawałków. Pozostałości mydła należy rozdrobnić za pomocą tarki lub noża. Powstałą kruszonkę nałóż do formy, na przykład, można kupić wyroby silikonowe. Do zapachu użyj olejków eterycznych. Do formy należy dodać wody i umieścić ją na 2-3 min. w mikrofalówce (minimalna moc 800 W). Należy uważać, aby mieszanka się nie ugotowała. Zostawiamy mydło do zastygnięcia i można używać.

16. Obieranie cebuli bez łez.

cebula

Nienawidzisz obierania, ponieważ cebula wywołują pieczenie oczu, wtedy pomoże promieniowanie mikrofalowe, która niszczy żrące związki. Obrane warzywa powinny znajdować się w mikrofalówce dłużej niż 20 sek. przy mocy na 600-800 Watów.

17. Płynny miód zawsze pod ręką.

miód

Wielu gospodyniom jest znana sytuacja, gdy miód krystalizuje i wydostanie go ze słoika sprawia trudność. Aby przywrócić produktowi płynną konsystencję, umieść słoik na dwie minuty w mikrofalówce, ustawiając moc 800 Watów.

18. Przedstawiamy innowacyjny sposób blanszowania!

pomidory

W recepturach wielu potraw wykorzystują się warzywa i owoce obrane ze skórki. Do tego przeprowadza się blanszowanie, a to kłopotliwa rzecz. Szybko poradzić sobie z zadaniem można za pomocą kuchenki mikrofalowej. Wykonaj na owocach cięcia w kształcie krzyża, i pozostaw je przez 10-15 sek. w mikrofalówce o mocy od 400 do 700 Watt. W wyniku skórka łatwo się usunie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty