TOP-25 najdroższych marek

Rzeczy sławnej marki są prestiżowe. Pomagają podkreślić status i doskonały smak. Poniżej dowiesz się, które znane na całym świecie marki są najbardziej cenione przez konsumentów.

25. Lancome

lancome

Należy do firmy L'Oreal od 1964 roku. Całkowita wartość marki wynosi 7 miliardów dolarów. Twarze tej marki to Penelope Cruz, Julia Roberts, Kate Winslet.

24. Ralph Lauren

ralph lauren

Marka zatrudnia ponad 26 tysięcy osób. Jej całkowity koszt wynosi około 7,9 miliarda dolarów. Główna siedziba marki znajduje się w Nowym Jorku. Projektuje i produkuje odzież, produkty domowe, akcesoria i perfumy.

23. Tiffany & Co

tiffany co

Marka produkuje elitarną biżuterię, wyroby skórzane, porcelanę, srebro i inne akcesoria. Według Forbesa jej wartość wynosi około 11,6 miliarda.

22. Clinique

clinique

Luksusowa marka kosmetyków o wartości 5,96 miliarda dolarów.

21. Versace

versace

Założona w 1978 roku przez projektanta Gianniego Versace, marka jest obecnie popularna na całym świecie. Jej wartość szacuje się na około 6 miliardów.

20. Armani

armani

Została założona przez włoskiego projektanta mody w 1975 roku. Oprócz odzieży, Armani produkuje perfumy, wystrój domu, odzież dziecięcą. W 2012 roku wartość marki wynosiła 3,1 miliarda.

19. Cadillac

cadillac

Marka zawsze produkowała luksusowe samochody. Nie przeszkodziły rozwojowi biznesu nawet lata upadku.

18. Marc Jacobs

marc jacobs

Mark stworzył własną firmę zaraz po opuszczeniu Louis Vuitton. Pomimo "niepokaźnej" wartości – 1 miliarda dolarów – marka jest nadal uważana za jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych w branży modowej.

17. Dolce & Gabbana

dolce gabbana

Kto ich nie zna? Są kreatorami trendów modowych. W 2013 roku wartość marki osiągnęła poziom 5,3 miliarda.

16. Coach

coach

Firma została założona w 1941 roku. Dziś produkty tej marki sprzedawane są na pięciu kontynentach. Torebki i inne akcesoria Coach są uważane za oznakę statusu i zamożności. Wartość marki sięga 8,6 miliarda.

15. Oscar de la Renta

oscar de la renta

Firma, która produkuje ogromną liczbę ubrań, perfumów i akcesoriów, w 1965 roku została założona przez projektanta mody Oscara de la Renta.

14. Fendi

fendi

Główna siedziba marki znajduje się w Rzymie. Marka posiada 117 sklepów na całym świecie. Torebki Fendi można kupić w cenie od 2 do 5 tysięcy dolarów.

13. Burberry

burberry

To dom mody z bogatą historią. Jego wartość wynosi 4,1 miliarda. Natomiast cena jednej kurtki może sięgnąć 35 tysięcy dolarów.

12. Cartier

cartier

Najpopularniejsze produkty marki to zegarki i biżuteria. Wartość firmy szacowana jest na prawie 10 miliardów.

11. Chanel

chanel

Wartość marki wynosi 7,2 miliarda Euro. W USA marka ta znajduje się na liście najdroższych.

10. Rolex

rolex

Firma ma siedzibę w Szwajcarii i jest to pierwsza luksusowa marka zegarków. Rolex stworzył pierwszy na świecie wodoodporny zegarek. Kapitał spółki szacowany jest na 8,7 miliarda.

9. Prada

prada

Dyktator mody tylko wzmacnia pozycję na przestrzeni lat. Akcje spółki zyskały ostatnio na wartości i szacują się obecnie na około 10 miliardów.

8. Zara

zara

Pierwszy sklep tej marki został otwarty w Hiszpanii w 1975 roku. Od tego czasu firma stała się jedną z najpopularniejszych na świecie i podniosła swoją wartość do 10 miliardów.

7. Gucci

gucci

Mały sklep odzieżowy przemienił się w dyktatora mody. Teraz firma kosztuje około 13 miliardów.

6. BMW

bmw

Znany producent samochodów. Bycie właścicielem samochodu BMW oznacza bycie osobą odnoszącą sukcesy. Wartość marki szacowana jest na 24,56 miliarda.

5. Estee Lauder

estee lauder

Marka kosmetyczna z siedzibą w Nowym Jorku kosztuje 30,8 mld euro. Firma produkuje wszystkie kosmetyki i perfumy – od kremów po perfumów.

4. Dior

dior

Francuski dom mody znany jest w Europie i na całym świecie. Jego wartość szacuje się na 11,9 miliardów.

3. Audi

audi

W 2016 roku marka o łącznej wartości 14,1 miliarda zajęła 37. miejsce na liście Forbes.

2. Hermes

hermes

Jedwabne szale tej marki stały się symbolem wolnych kobiet. Oprócz szalików firma produkuje zegarki, torby, krawaty, buty. Wartośż marki szacowana jest na 10,6 miliardów.

1. Louis Vuitton

louis vuitton

To jedna z najbardziej znanych marek. LV produkuje wszystko: ubrania, buty, akcesoria. Wartość firmy wynosi 28,8 miliarda dolarów.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty