TOP 25 najgrubszych ludzi na świecie

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w 2016 roku 650 milionów osób cierpiało na otyłość. I to wcale nie jest śmieszne. Otyłość może stać się przyczyną ogromnej ilości problemów zdrowotnych.

Ale można temu zapobiec, dbając o siebie i swoją dietę. Wiele osób z poniższej listy nadal przybiera na wadze ...

1. Andre Nasr

nasr

To najgrubszy człowiek w Australii. Do tego jak go był hospitalizowany, Andre Nasr ważył 199,5 kg i zjadał 12 tysięcy kalorii dziennie.

2. Donna Simpson

simpson

Chciała stać się najbardziej ciężką kobietą na świecie i próbowała doprowadzić swoją wagę do 450 kg, ale cel nie został osiągnięty – "utknęła" na około 270 kg. Ale Donna nie dała za wygraną. Stworzyła własną stronę internetową i teraz zarabia 90 tysięcy dolarów rocznie na tym, że wszyscy chętni oglądają online, jak ona je.

3. Michael Edelman

edelman

Kiedy mężczyzna ważył 360 kg, upadł i nie mógł wstać – Michaelowi banalne brakowało sił. Nie poradził sobie z zadaniem podniesienia mężczyzny cały oddział policji. Za jakiś czas Edelman przytył do 470 kg, a potem zmarł na zapalenie płuc i niedożywienie.

4. David Ron High

high

Ważył 450 kg. Wydostanie mężczyzny z mieszkania trwało 6 godzin, były potrzebne nosze i liny – David był wyniesiony przez okno. High zmarł w szpitalu w wyniku niewydolności wątroby i nerek.

5. Sylvanus Smith

smit

Mężczyzna zetknął się z problemem w wieku 54 lat. Jego waga osiągnęła 450 kg i do umieszczenia go w karetce, potrzebny był wózek widłowy. W szpitalu Sylvanusowi udało się stracić 130 kg, ale wkrótce ciężar wrócił do poprzedniej pozycji. Możliwą przyczyną jego śmierci była cukrzyca.

6. Jose Luis Garza

garsa

Przypuszczalnie on waży 450 kg, ale w rzeczywistości Jose Luis przez długi czas nie był ważony. Kiedyś był szefem kuchni, a potem depresja i alkohol odegrały z nim okrutny żart. W pewnym momencie Garza wziął się w garść i powiedział, że nie chce stać się najcięższą osobą na świecie.

7. Terry Smith

terri

Terry waży około 320 kg i jest uważana za jedną z najgrubszych na świecie kobiet. Z powodu swojej wagi Terry nie może wstać z łóżka, i obowiązek opieki nad nią spoczywa na barkach jej rodziny.

8. Andres Moreno

moreno

Andres ważył 440 kg i umarł na Boże Narodzenie w wieku 38 lat na atak serca. Przez jakiś czas był najgrubszym mężczyzną na świecie.

9. Keith Martin

martin

W wieku 44 lat Keith Martin ważył około 450 kg i był zmuszony do skorzystania z chirurgii bariatrycznej, skutecznie pomagając pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Operacja zakończyła się sukcesem, ale niestety mężczyzna zapadł na zapalenie płuc i zmarł zaledwie 8 miesięcy po jego wykonaniu.

10. Myra Rosales

rozales

Oprócz tego, że mogła umrzeć przy swoim ciężarze do 450 kg, Myrę jeszcze groziła kara śmierci. Została oskarżona o morderstwo bratanka. Ale później okazało się, że Rosales nie mogła spaść na dziecko – kobieta nie miała możliwości nawet wstać z łóżka. Kiedy okazało się, że najgrubsza kobieta na świecie jest niewinna, policja znalazła jej siostrę, która okazała się mordercą. Zdając sobie sprawę, że jej bratankiem teraz nie ma komu się opiekować, Myra zebrała się w garść, przeszła kilka operacji i zważy 91 (!!!) kg.

11. Mills Darden

darden

Przy wzroście 2,3 m jego waga wynosiła prawie 465 kilogramów. Zdjęcia Dardena nie pozostało – mieszkał z 1799 w 1857 roku, ale jeśli wierzyć plotkom, mężczyzna prowadził wystarczająco aktywny życia. Zmarł Mills przypuszczalnie uduszony fałdami skóry na szyi.

12. Michael Hebranco

hebranko

Jego maksymalny ciężar wynosił 500 kg. Za całą swoją historię w sumie Michael stracił na wadze i odzyskał około 2000 kg. Zmarł Hebranco wskutek choroby serca, niewydolności nerek i wątroby.

13. Mike Parteleno

mike

Bogactwo człowieka mierzy się nie wielkością jego konta bankowego i żadnymi innymi dobrami materialnymi, mierzy się zaś liczbą przyjacieli, rodziną i liczbą żyć i serc, w które go wpuszczono.

Przy wadze prawie 460 kg przestrzegał diety bahamskiej Dicka Gregory'ego i uwielbiał brać udział w zawodach grubych ludzi.

14. Kenneth Kenneth Brumley

bramli

O mężczyźnie, ważącym prawie 470 kg, został nakręcony film dokumentalny Half ton dad. W młodości był sportowcem, ale potem zakończył karierę i zaczął przybierać na wadze. Według relacji naocznych świadków, on zjadał do 30 tysięcy kalorii dziennie.

15. Jambik Hatokhov

hatohow

Najbardziej grubym dzieckiem na świecie Jambik stał się w wieku 4 lat, kiedy ważył 56 kg. Później jego masa tylko wzrosła, i do 9 lat Hatokhov stał się ważyć 184 kg.

16. Robert Earl Hughes

robert

Z powodu wrodzonej patologii szybko przybierał na wadze i stał się najgrubszym człowiekiem na planecie. W 1958 roku Robert miał 32 lata i ważył 472 kg. Zmarł na skutek niewydolności serca.

17. Paul Mason

mejson

Stał się najgrubszym człowiekiem z nadwagą 444 kg. Problemy Paula zaczęły się po śmierci jego ojca i chorobie matki. Ale po operacji na żołądku Mason zaczął tracić na wadze.

18. Eman Ahmed Abd El Ata

aman

Przy masie 498 kg ją śmiało można uznać za jedną z najgrubszych na świecie kobiet. Zwiększenie masy ciała spowodowane było chorobami tarczycy i defektem genu. Eman zmarła w wieku 37 lat wskutek niewydolności serca i nerek.

19. Patrick Duel

patrik

Do szpitala trafił o wadze prawie pół tony. Operacja pomogła Patrickowi trochę schudnąć, ale wszystkich problemów Duela interwencja chirurgiczna nie rozwiązała.

20. Robert Butler

batler

Jego maksymalna waga wynosiła 544 kg. W wieku 43 lat Robert zmarł z powodu sepsy.

21. Walter Hudson

wolter

Grubas ważył 550 kg. W chwili śmierci w wieku 46 lat waga Waltera wynosiła 510 kg.

22. Carol Jäger

jager

W 1993 roku, gdy miała 34 lata, Carol ważyła 539 kg. Została zabrana do szpitala przy pomocy straży pożarnej. W ciągu 9-ciu miesięcy Jäger się nie ruszała. W szpitalu Carol schudła na 226 kg, ale waga nadal nie jest znormalizowana.

23. Manuel Uribe

uribe

Przed śmiercią w 48-letnim wieku Manuel ważył 557 kg. Z łóżka Uribe nie wstawał od 6 lat. Przyczyną śmierci mężczyzny była niewydolność serca i wątroby.

24. Khalid bin Mohsen Shaari

minnok

Mieszkaniec Arabii Saudyjskiej ważył 610 kg, będąc nastolatkiem. Dowiedziawszy się o jego problemie, w sytuację interweniował król, który kazał hospitalizować Khalida.

25. John Brauer Minnock

minnock

Jest on zapisany do Księgi rekordów Guinnessa jako najcięższy człowiek. W 1978 roku John ważył 635 kg. Aby obrócić go w szpitalu, potrzeba było 13 osób. Udało mu się przeżyć po ścisłej diecie, lecz w końcu Minnock zmarł w 1983 roku z wagą 361 kg.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty