Top 25 wyjątkowych kobiet świata

Trudno nawet sobie wyobrazić, ile niesamowitych kobiet mieszka na naszej planecie. Jedne od urodzenia są unikalne, drugie musiały się porządnie przyłożyć, aby stać się takimi, trzecie są wyjątkowe dzięki genetycznym zaburzeniom. Jednak wszystkie kobiety w tym zestawieniu są niepowtarzalne.

1. Lauren Williams

loren

Nogi Lauren Williams mają aż 124,5 cm długości. Taki wynik czyni ją właścicielką najdłuższych nóg w USA i plasuje na drugim miejscu w światowym rankingu. Wzrost kobiety – 194 cm.

2. Bethany Hamilton

betani

W 2003 roku Bethany Hamilton poszła wczesnym rankiem z przyjaciółką i jej rodziną posurfować przy plaży Tunnels Beach. Gdy leżała i odpoczywała na desce, zaatakował ją rekin (żarłacz tygrysi) i odgryzł lewe ramię. Po skomplikowanej operacji spędziła tydzień w szpitalu. Wypadek spowodował u niej początkowo traumę, z której jednak wyszła i postanowiła kontynuować treningi. Po zaledwie trzech miesiącach od wypadku Bethany Hamilton powróciła w styczniu 2004 roku do startów w zawodach. Wkrótce potem wygrała ESPY Award dla Najlepszego Powracającego Sportowca oraz Teen Choice Awards.

3. Aevin Dugas

evin

Aevin Dugas ma 36 lat, pochodzi z Nowego Orleanu w Stanach Zjednoczonych i jest rekordzistką Guinessa na największe naturalne afro na świecie, które w obwodzie mierzy 1,32m.

4. Aimee Mullins

ejmi

Aimee Mullins – amerykańska sportsmenka, aktorka, modelka. Gdy miała rok, jej nogi poniżej kolan zostały amputowane z powodu hemimelii. Jednak to nie przeszkadza jej w robieniu kariery i uczestniczeniu w paraolimpiadach.

5. Julia Gnuse

dzhulija

Julia Gnuse zaczęła swoją przygodę z tatuażem mając 35 lat, a przez 20 kolejnych wytatuowała 95 % swojego ciała. Dzięki temu w 2011 roku również znalazła się wśród rekordzistów Księgi Guinnessa. Jak sama tłumaczy, te ozdoby pomagają jej w normalnym funkcjonowaniu, ponieważ Julia cierpi na porfirię.

6. Rebecca Mayers

bekka

Pływaczka cierpi na zespół Ushera. Dziewczyna od urodzenia jest głucha i teraz zaczyna tracić słuch. Jednak Rebecca się nie załamała. Jest wspaniałą pływaczką, na której koncie dwa światowych rekordy i 6 medali.

7. Kristina Rei

kristina

Według Księgi Rekordów Guinnessa, 25-letnia Rosjanka Kristina Rei z Petersburga posiada największe na świecie usta. Kobieta ma totalną obsesję na punkcie swoich ust – posiadała normalne, wąskie usta, ale postanowiła upodobnić się do bohaterki kreskówki Jessici Rabbit, która jest dla niej wzorem kobiecości i piękna.

8. Natasha Veruschka

natasza

Kobieta połknęła jednocześnie 14 mieczy, ustanawiając Rekord Guinessa. Z kolei najdłuższy połknięty przez nią miecz miał 69 centymetrów.

9. Mikel Ruffinelli

mikel

Tę 43-letnią Amerykankę już dawno nazywają kobietą – klepsydrą (piaskowym zegarem). Obwód jej bioder wynosi aż 254 cm. Mikel Ruffinelli po urodzeniu trzeciego dziecka zaczęła tyć.

10. Ann i Claire Recht

enn

Te piękne dziewczyny – to najwyższe bliźniaczki świata. Ich wzrost – 213 cm.

11. Natalia Partyka

natalia

Natalia Dorota Partyka – polska tenisistka stołowa. Pomimo swej niepełnosprawności (urodziła się bez prawego przedramienia) rywalizuje w zawodach z zawodniczkami pełnosprawnymi i niepełnosprawnymi.

12. Jyoti Amge

dzhioti

Jyoti Amge – Hinduska, mieszkanka Nagpur, najniższa kobieta świata. Ma zaledwie 62,8 cm wzrostu, waży 5,250 kg. Cierpi na achondroplazję – wrodzoną chorobę powodującą zaburzenie rozwoju pewnych kości w organizmie i karłowatość.

13. Aneta Florczyk

aneta

Aneta, jako pierwsza Polka przekroczyła magiczną barierę 500 kg w trójboju siłowym. Na oczach publiczności kręconego w Hiszpanii programu w ciągu dwóch minut wycisnęła nad głowę 12 mężczyzn.

14. Kim Goodman

kim

Kim Goodman z USA potrafi wytrzeszczyć oczy na 12 mm poza oczodoły.

15. Anastasiya Shpagina

anastasia

Anastasiya Shpagina wygląda jak postać żywcem wzięta z japońskich anime. Codziennie spędza ponad 30 minut nad malowaniem jednego oka, zaś cały dzienny makijaż zajmuje jej ponad 2 godziny. Ma ogromną ilość obserwujących w sieciach społecznych.

16. Chanel Tapper

szanel

Kobieta ma najdłuższy język na świecie. Jego długość – to 9,9 cm.

17. Supatra Sasuphan

suparta

Supatra Sasuphan z Bangkoku cierpi na hipertrichozę stan, który powoduje, że bujne owłosienie pokrywa całe jej ciało oraz twarz. Trafiła z tego powodu do Księgi Rekordów Guinnessa.

18. Asha Zulu Mandela

asha

Asha Mandela, pochodząca z Trynidadu i Tobago mieszkanka USA, jest właścicielką najdłuższych włosów na świecie. Jej dredy mierzą 28 metrów i ważą aż 19 kilogramów.

19. Christine Walton

kristin

Christine Walton z Las Vegas jest posiadaczką najdłuższych paznokci na świecie. Na lewej dłoni paznokcie mierzą 309,8 cm a na prawej 292,1 cm.

20. Valeria Lukyanova

valerija

Valeria Lukyanova to najsłynniejsza chyba "żywa Barbie" i jedna z najbardziej znanych zwolenniczek modyfikacji ciała. Ponoć, aby upodobnić się do swojej idolki 30-latka przeszła 13 operacji plastycznych.

21. Abigail i Brittany Hensel

hensel

Najsłynniejsze syjamskie bliźniaczki świata Abigail i Brittany Hensel rozpoczęły pracę jako nauczycielki. Dziewczyny ukończyły Bethel University i zadecydowały, że chcą swoje życie poświęcić pracy z dziećmi.

22. Pixee Fox

foks

Pixie Fox ma dopiero 25 lat, a już wydała na swoje operacje plastyczne 120 tysięcy dolarów. "Żywa Barbie" (jak mówi sama o sobie) przeszła już 15 zabiegów i nie zamierza na tym poprzestać. Dziewczyna ma przerażająco wąską talię (tylko 36,5 cm!), ogromne piersi i krągłą pupę. Fox wycięła sobie kilka żeber. Szwedzka "żywa lalka" wydała kolejne 20 tysięcy złotych na implanty tęczówek. Chciała, by jej oczy były jaskrawo zielone.

23. Duangjay Samaksamam

samaksamam

Duangjay Samaksamam cierpi na miejscowy gigantyzm. Każda z rąk kobiety waży prawie 10 kg. Kobieta ma poważne problemy z najprostszymi czynnościami. Kłopoty sprawia jej czesanie, ubieranie się i mycie.

24. Zlata

zlata

Zlata, a właściwie Julia Gunthel, została okrzyknięta najbardziej giętką kobietą na świecie. 30-letnia Rosjanka mieszkająca aktualnie w Niemczech potrafi ukryć się w pudełku o wymiarach 50 cm na 50 cm.

25. Lyudmila Titchenkova

ludmila

Lyudmila Titchenkova ma 207 cm wzoru. To, co ją wyróżnia spośród innych kobiet o podobnym wzroście to nieprzeciętnie długa szyja. Jej wymiary są imponujące – ponad 35 centymetrów! Lyudmila cierpi na syndrom Morfana, rzadką chorobę genetyczną tkanki łącznej, objawiającą się m.in. bardzo wysokim wzrostem i nieproporcjonalnym stosunkiem zasięgu ramion do wzrostu. Ludmiła jest po operacji korekcyjnej i profesjonalnej rehabilitacji. Może normalnie żyć bez obawy, że zostanie wyśmiana przez ludzi.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty