Top 8 błędów na siłowni, które spowalniają chudnięcie

Dosyć często ludzie, którzy chcą schudnąć, nie mogą zrozumieć, dlaczego oni spędzają wiele godzin na siłowni, jednak cyfry na wadze praktycznie się nie zmieniają. Mało kto z nas wie, że niektóre ćwiczenia nie sprzyjają spalaniu tłuszczy.

Otóż, nie wszystkie ćwiczenia fizyczne nadają się do tego, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, więc abyś nie marnowała czasu, najlepiej zasięgnąć porady fachowca albo po prostu zrezygnować z niektórych ćwiczeń na siłowni.

1. Przysiady

Przysiady

To chyba będzie dla ciebie niespodzianką, jednak najprostsze i najpopularniejsze ćwiczenie nie pomoże ci się pozbyć zbędnej wagi. Za pomocą takiego ćwiczenia możesz wyrzeźbić mięśnie pośladków, poprawić figurę, jeśli natomiast masz zbędne kilogramy, to takie ćwiczenia podarują ci jedynie umięśnione i prężne uda albo duży tyłeczek jak u Kim Kardashian.

2. Owijanie ciała folią spożywczą

Owijanie

Jeszcze jeden rozpowszechniony błąd. Wiele kobiet uważa, że jeśli owinie ciało folią spożywczą w czasie treningów na siłowni, to pomoże jej szybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Taka metoda powoduje jedynie odwodnienie organizmu, ponieważ pod wpływem owijania zwiększa się ilość wydzielanego potu, a tłuszcz nie wychodzi z potem, więc w tym wypadku dochodzi do utraty wilgoci, natomiast nie pozbywasz się znienawidzonych kilogramów.

3. Pompki

Pompki

Pompki pomogą ci wyrobić mięśnie rąk i klatki piersiowej. Jednak nie uda ci się pozbyć zbędnych kilogramów, więc nie warto zbyt dużo czasu poświęcać tym ćwiczeniom.

4. Uginanie i prostowanie nóg na maszynie

Uginanie

Takiego typu ćwiczenie pomoże ci wyrzeźbić mięśnie pośladków, łydek, tylnej części uda, jednak nie pomoże ci schudnąć. Lepiej zastąpić takie ćwiczenie zwykłymi wymachami nóg, dzięki którym masz większe szanse na pozbycie się zbędnych kilogramów.

5. Ćwiczenia z hantlami na skosy (skośne mięśnie brzucha)

Ćwiczenia z hantlami

Spodziewając się na szybkie chudnięcie i wyrobienie talii osy, dziewczyny wykonują ćwiczenia z hantlami na skosy. Jednak w danym wypadku jedynie zwiększa się objętość mięśni, w wyniku czego zanika talia.

Jeśli chcesz wymodelować talię, to ćwicz z hantlami o wadze 1,5 kg. Takie ćwiczenie nie będzie rozbudowywać mięśnie.

6. Odwodzenie i przywodzenie ramion na maszynie

Odwodzenie

Bez wątpienia takie ćwiczenia wzmocnią mięśnie pleców, jednak jeśli używasz 25 kg ciężarków, to taka maszyna nie pomoże ci się pozbyć zbędnej wagi, a jedynie wyrobisz niepotrzebne mięśnie.

7. Rozciąganie mięśni nóg

Rozciąganie

Maszyny, na których należy odwodzić uda jak najdalej od siebie, a następnie powracać do pozycji wyjściowej są dosyć popularne. Jednak taka maszyna jest przeznaczona do wyrobienia mięśni nóg, a nie spalania tłuszczu. Oprócz tego, jeśli przesadzisz, to można doznać urazu kolana.

8. Odwodzenie nóg na maszynie abductor

Odwodzenie nóg

To ulubiona maszyn do ćwiczeń wszystkich dziewczyn. Odwodząc i przywodząc nogi na nim, uważają, że w taki sposób spalają podskórny tłuszcz na udach, jednak napięcie mięśni nie powoduje spalania tłuszczu. Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, zrezygnuj z wykonania tych ćwiczeń, zacznij uprawiać pływanie, boks, tańce, aerobik, ponieważ te dyscypliny sportowe najbardziej skutecznie spalają tłuszcz.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty