TOP 9 wizażystów, których zna cały świat

Bobbi Brown i Max Factor – jaki jeszcze charakteryzator zdobył światowy rozgłos?

We współczesnym świecie celebrytami nazywają nie tylko polityków, biznesmenów lub gwiazd. O tym jaki kolor cieni lub szminki będzie modnym trendem w następnym roku decydują wizażyści pracujący z gwiazdami Hollywood i za kulisami Tygodni Mody. Udzielają wywiadów modnym magazynom i stwarzają własne kolekcje kosmetyków.

1. Bobbi Brown

bobbi

Będąc nastolatką, Bobbi uwielbiała kosmetyki. Tuż przed wyborem kierunku studiów nic tak ją nie interesowało, jak makijaż, więc stawiając wszystko na jedną kartę, zaczęła studiować makijaż teatralny na Emerson College w Bostonie, aby następnie przeprowadzić się do Nowego Jorku. Bobbi Brown po raz pierwszy zrewolucjonizowała świat kobiet i podejście do makijażu swoją kolekcją szminek Bobbi Brown Essentials w kolorach brązu, którą wypuściła we współpracy z jednym chemikiem w 1991 roku. W 1995 roku Leonard Lauder (Estēe Lauder) wykupił jej markę, ale Bobbi nadal miała wolną, decyzyjną rękę. Filozofią jej marki jest hasło "be who you are" i artystka chce, aby kobiety podkreślały swoje piękno, nie stając się kimś innym.

2. Laura Mercier

lorа

Jej nazwisko pojawiało się setki razy w charakteryzatorniach i magazynach modowych całego świata. Flawless Face, czyli nieskazitelna cera to od początku cel Laury Mercier. Korektory do twarzy, naturalne błyszczki do ust oraz podkłady, które niemal są niewidoczne na skórze, dowodzą, że Laura Mercier spełniła swoje zadanie. Mercier jest charakteryzatorką takich sław jak Julia Roberts, Sarah Jessica Parker. Jej beauty wizerunki nie raz zdobywały nagrody magazynów Elle, Cosmopolitan i InStyle.

3. Max Factor

max faktor

Główny wizażysta Hollywood Max Factor, a właściwie Maksymilian Faktorowicz urodził się w Łodzi. Zanim stał się wyrocznią w sprawie wizerunku największych gwiazd Hollywood, odpowiadał za wizerunek carskiej rodziny. Mimo prestiżu czuł, że służba na dworze znacznie go przytłacza, więc podjął ryzykowną decyzję o ucieczce z rodziną do USA. Na statku spotkał wspólnika, a przez pomyłkę celnika otrzymał nowe imię i nazwisko, to, które wszyscy znają do dziś – Max Factor. W 1908 roku w Los Angeles otworzył maleńki sklepik. Stworzył podkład w płynie. Pierwszy tusz do rzęs Maxa Factora miał formę niewielkiego, twardego wałeczka. Aby móc rozprowadzić tę substancję na rzęsach należało odciąć kawałek z wałeczka, a następnie rozpuścić nad ogniem.

4. Way Bandy

vej bendi

Uważa się, że Kim Kardashian jest pionierką conturingu – modelowania twarzy za pomocą kosmetyków do makijażu takich jak podkład, korektor, rozświetlacz i bronzer. Tak naprawdę twórcą modelowania twarzy był wizażysta Way Bandy. Ale w latach 70. nie było odpowiednich kosmetyków do konturowania, więc używał różnych odcieni pudru. Szerokim pędzlem nakładał puder od kości policzkowych do skroni i kości czołowej.

5. Pat McGrath

pet makgrat

Pat McGrath jest najsłynniejszą brytyjską wizażystką. Uznana jest za najbardziej wpływową makijażystkę na świecie. W odróżnieniu od Bobbi Brown uwielbia jaskrawe kolory: stwarza na twarzach modelek prawdziwe obrazy przed pokazami Dolce&Gabbana, Balmain i Moschino. Mówi, że jak tylko widzi kobietę, w jej głowie zaczyna się układać puzzle z idealnych kolorów, które będą do niej pasować. Ulubione kosmetyki Pat, bez których ona nigdy nie wychodzi z domu – tusz do rzęs, podkład, róż.

6. Shu Uemura

shu uemura

Wielki talent Uemury ujawnił się przy okazji filmu "Moja Gejsza" z 1962 roku, na którego planie pracował jako charakteryzator. To on przekształcił Shirley MacLaine w azjatycką piękność. Od tej pory Hollywood praktycznie stało się jego domem. Był charakteryzatorem takich sław jak Madonna, Nicole Kidman, Samantha Fox, Jennifer Lopez. W 1967 roku Shu Uemura przedstawił cud-środek do delikatnego i dokładnego oczyszczenia skóry z różnych zanieczyszczeń, nie naruszając jej bilansu wodnego – hydrofilowy olej.

7. Ida Gàl-Csiszar

ida gall ksizar

Jeśliby uczennica Max Factora urodziła się 50 lat później, mogłaby zostać popularną beauty vlogerką, ponieważ przez całe swoje życie stwarzała różne lifehacki. Na przykład, używała szminki jako różu do policzków, nakładała błyszczek do ust na brwi jako żelu utrwalającego i farbowała siwe włosy zmielonym pudrem zrobionym ze skorupek orzechów włoskich.

8. Kevyn Aucoin

kevin okoin

Kevin napisał wiele książek poświęconych sekretom, które daje możliwość zwykłej kobiecie wyglądać jak gwiazda Hollywood. Kevin jako pierwszy wśród wizażystów zaczął robić smoky eyes, używając nie czarnego, lecz szarego i brązowego eyelinera. Stworzył pierwszą na świecie kolekcję podkładów dla kobiet o ciemnej karnacji.

9. Huda Kattan

huda kattan

Huda Kattan urodziła się w Oklahoma City. Zanim rozpoczęła blogerską działalność, była profesjonalną wizażystką w Los Angeles. Przeprowadzając się do Dubaju, doskonale wiedziała, czego chce. W kilka lat podbiła internet i zaskarbiła sobie uwagę dziesiątek, jeśli nie setek marek kosmetycznych. Z Los Angeles do Dubaju przeprowadziła się właśnie po to, by stać się najsławniejszą blogerką urodową w świecie arabskim. Huda goli twarz, ponieważ uważa, że na ogolonej twarzy podkład wygląda jeszcze lepiej, usuwa zaskórniki klejem, nie chcąc wydawać pieniądze na plasterki na nos.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty