Top 9 współczesnych Rapunzeli

Prawie każda dziewczyna marzy o długich włosach, ale czy wiele z nich zgodzi się na warkocz do pięt?

Aby zapuścić długie włosy, trzeba być bardzo cierpliwą i pracowitą, ale nasze bohaterki są gotowe na wszystko dla swoich wyśmienitych włosów!

Małgorzata Kulczyk

Małgorzata Kulczyk

Największe bogactwo Małgorzaty Kulczyk z Londynu – to oczywiście jej długie blond włosy, które dziewczyna nie strzyże już 25 lat (od siódmego roku życia) i nigdy nie zamierza tego robić:

Małgorzata Kulczyk 2
"Nie sądzę, że kiedykolwiek obetnę je. Nie mogę sobie wyobrazić siebie z krótkimi włosami — nikt mnie nie poznałby."

Przy pielęgnacji włosów Małgorzata kieruje się dwoma zasadami: dwa razy w tygodniu ona odżywia włosy domowymi kokosowymi maskami, i raz na dwa miesiące wzmacnia końcówki specjalnym środkiem, przy tym nigdy nie przycina ich.

Niesamowite, jak Małgorzacie udaje się uporać się z tak ogromną masą włosów: dosłownie za kilka minut ona robi efektowne fryzury i warkocze o różnych rodzajach splotów.

Andrea Colson

Andrea Colson

33-letnia Amerykanka Andrea Colson mieszka w Mikronezji, gdzie pracuje z dziećmi. Ale zasłynęła nie z powodu swej szlachetnej pracy, a dzięki przepięknym jasnym włosom, których długość wynosi 164 cm. Andrea zaczęła zapuszczać włosy jeszcze w dzieciństwie i nie zamierza obcinać ich, dla niej to tak, jak stracić część ciała.

Andrea Colson 2
Andrea Colson 3

W celu utrzymania piękna swoich loków Andrea robi specjalną maskę z olejku kokosowego i oliwy z oliwek i jaj. Ponadto, codziennie zjada łyżkę masła orzechowego – to ratuje włosy przed wysuszeniem.

Andrea Colson 4

Andrea myje włosy tylko w zimnej wodzie i nigdy nie korzysta z suszarki do włosów. Raz na kilka miesięcy dziewczyna obcina końcówki. Do tworzenia fryzur musi używać wielu spinek i gumek, ale wynik jest zawsze wspaniały!

Dasza Gubanowa

Dasza Gubanowa

Już 13 lat rosyjska piękność z Barnaułu odpuszcza włosy i osiągnęła w tym imponujące wyniki. A wszystko zaczęło się od zakładu: kiedy w wieku 14 lat Dasza ostrzygła włosy na krótko, przyjaciółka powiedziała jej, że jej włosy nie odrastają. Dziewczyny założyły się, i Dasza wygrała. Ale, jak widać, proces tak zafascynował ją, że postanowiła nie spocząć na laurach i postawiła sobie za cel zapuścić warkocz do pięt. I teraz, sądząc ze zdjęć, do realizacji jej marzenia w życie już niedługo!

Dasza Gubanowa 2
Dasza Gubanowa 3

Każdego ranka dziewczyna nakłada na końce włosów olej z rokitnika, a fryzura jej zajmuje zaledwie 5-10 minut. Suszarki do włosów Dasza nie używa już od 8 lat i regularnie odżywia włosy różnymi maskami. Przy tym ona nie jest tak stanowcza w pytaniu ostrzyżenia:

"...jak tylko poczuję, że mnie to obciąża, trochę ich skrócę, ale na pewno nie będę się męczyć."

Lianne Robinson

Lianne Robinson

28-letnia Brytyjka Lianne Robinson nie obcinała włosów już 17 lat i odpuściła wspaniałe włosy, które nadają jej niesamowitego podobieństwa z bajkową księżniczka Rapunzel. Dziewczyna przyznaje, że nie szczególnie zamęczą siebie. Ona myje je zwykłym szamponem, nigdy nie farbuje ich, stara się nie układać i jak najrzadziej suszyć suszarką do włosów.

Lianne Robinson 2
Lianne Robinson 3

Nina Byczkowa

Nina Byczkowa

W tym roku 12-letnia mieszkanka Nowosybirska trafiła do Księgi rekordów Rosji jako właścicielka najdłuższych włosów wśród dzieci w swojej kategorii wiekowej. Długość jej warkocza w momencie przy

Nina Byczkowa 2

znania rekordu wynosiła 139 cm.

Asha Mandela

Asha Mandela

Asha Mandela wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako właścicielka najdłuższych na świecie dredów, których długość sięga prawie 6 metrów! A jeden z dredów "dorósł" aż do 17 m! W prasie kobietę nazywano nie inaczej jak "Czarna Roszpunka".

Asha Mandela 2

Lekarze ostrzegają Аshę, że jej dredy, które ważą ponad 17 kilogramów, stanowią poważne zagrożenie dla jej kręgosłupa, ale Asha i słyszeć nie chce o rozstaniu się ze swoimi wspaniałymi włosami!

Ceng Yingyan

Ceng Yingyan

Wzrost 46-letniej Chinki Ceng Yingyan wynosi zaledwie 152 cm, a długość jej włosów sięga 2 metrów! Mimo, że włosy potrzebują starannej pielęgnacji (mycie trwa godzinę, a suszenie – pół dnia), Ceng kategorycznie odmawia pozbycia się włosów.

Ceng Yingyan 2

Xie Qiuping

Xie Qiuping

57-letnia Chinka Xie Qiuping oficjalnie uznana jest za właścicielkę najdłuższych włosów na świecie i wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. Na 2004 rok długość jej włosów wynosiła 5,6 metrów! Dopóki ten rekord nikt nie pobił!

Xie Qiuping 2

Alia Nasyrowa

Alia Nasyrowa

Alia Nasyrowa podbiła sieci społecznościowe swoim wyśmienitym warkoczem o długości 2,3 m i wadze 2 kilogramy! Dziewczyna urodziła się w Samarze, dorastała w Eupatorii, a teraz mieszka na Łotwie. Jeszcze w dzieciństwie Alia marzyła o długich włosach i celowo zaczęła odpuszczać je od 7 lat. Według dziewczyny, szczególnej pielęgnacji jej włosy nie potrzebują. Ona myje włosy raz w tygodniu i kilka razy w miesiącu przycina końcówki. Alia nigdy nie pojawia się z rozpuszczonymi włosami wśród ludzi, ale nawet w warkoczu jej włosy nigdy nie pozostają niezauważone i przyciągają pełne podziwu spojrzenia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty