Topiary z żołędzi – master class robienia topiaru z darów natury

topiary z żołędzi

Jesień – właściwa pora na stworzenie robótek ręcznych z materiałów naturalnych. Kasztany i szyszki, opadłe liście i jasna rzecz żołędzie, idealnie pasują do stworzenia arcydzieł własnymi rękami. Nauczmy się razem robić dekoracyjne drzewo z żołędzi!

Robimy topiar z żołędzi

  1. Przede wszystkim pójdź do najbliższego lasu i przygotuj jak najwięcej żołędzi, najlepiej z kapeluszami.
  2. Będziesz potrzebowała pnia do topiaru (równa gałąź drzewa), podstawki do przyszłej robótki ręcznej, pistoletu do kleju, farby akrylowej i różnych materiałów dekoracyjnych (szpagat, sizal, koraliki).
  3. Jeśli chodzi o kulę dla korony topiaru, to można wybrać dowolną – z penopolistirolu lub samodzielnie zrobioną.
  4. Otóż na początku należy złączyć koronę z pniem drzewa, który z kolei umocować na podstawce. W postaci ostatniej można wykorzystać dowolny słoik, wiaderko lub kubek, które należy udekorować w takim samym stylu jak topiar.
  5. Zaczynamy przyklejać do topiaru żołędzie, dobierając najładniejsze z tych, których masz. Pamiętaj, że suche żołędzie mogą pękać w trakcie pracy z nimi, a to jasna rzecz, że upiększy twój topiar. Gdy klej wyschnie pomaluj żołędzie w tę farbę, która najbardziej pasuje do stylu ogólnego.
  6. Po tym, gdy już cała kula jest obklejona żołędziami, miejsca między żołędziami, w których jest widoczna podstawa korony, można zakleić papierem gofrowanym, błyszczącym, sizalem lub nasionami.
  7. Można zamienić miejscami punkt 5 i 6 owego master class: na przykład nakleić na kulę elementy dekoracyjne (sizal), a następnie z góry umieścić żołędzie. W tym samym celu używaj sizalu do dekorowania podstawki dla twego topiaru.
  8. W analogiczny sposób można zrobić topiary z szyszek, kasztanów i innych darów natury.
robimy topiar z żołędzi 1 robimy topiar z żołędzi 2 robimy topiar z żołędzi 3
robimy topiar z żołędzi 4 robimy topiar z żołędzi 5 robimy topiar z żołędzi 6
robimy topiar z żołędzi 7 robimy topiar z żołędzi 8 robimy topiar z żołędzi 9
 
Powiązane artykuły:
Przykłady robótek ręcznych – co można zrobić z szyszek?
Dzieci bardzo lubią zbierać dary jesieni - szyszki, kasztany, żołędzie i piękne liście. Gdzie to zastosować? Przecież po prostu wyrzucić jest żałosne. A oto i nie trzeba wyrzucać. Opowiemy jak razem z dzieckiem można zrobić piękne drzewko z szyszek.
Jak suszyć pomarańcze do dekoracji?
Decorum z naturalnych materiałów - to pięknie, ekologicznie i bardzo stylowo. To prawdziwy trend. Jeśli też chcecie nauczyć się robić taki decorum - nasz majster klasa o tym, jak wysuszyć pomarańcze dla decorumu - dla was.
Przygotowanie wikliny do wyplatania – zbieramy surowiec plecionkarski
Czego tylko nie robią mistrzowie z giętkiej wierzbowej łozy, od koszyków do mebli. Jednak procesowi poprzedza niemniej ważny proces robienia zapasów materiału. Dokładniej o robieniu zapasów wierzbowej łozy czytajcie w artykule.
Suszone pomarańcze do dekoracji – różne pomysły na ozdoby
Wyroby i ozdoby z naturalnych materiałów - jaskrawy trend ostatnich lat. Wielu mistrzów również opanowują nową technikę - wyroby z drzewa, kamieni, czy suszu. O użyciu suszonych pomarańczy dla decorumu czytajcie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty