Trądzik na kościach policzkowych – jak się go pozbyć?

trądzik na kościach policzkowych

O czystej, błyszczącej i zdrowej cerze marzy każda kobieta. Więc, gdy pojawia się trądzik na kościach policzkowych, powstaje naturalne życzenie się go pozbyć. Należy koniecznie go wyleczyć, ponieważ również może być przyczyną poważnych i niebezpiecznych infekcji naskórka.

Przyczyny pojawienia się trądzika

Przyczyny pojawienia się trądzika na kościach policzkowych:

  1. Zatkanie por – to odbywa się w wyniku nadmiernej produkcji tłuszczu skórnego i niejakościowego codziennego oczyszczania twarzy.
  2. Niepoprawne odżywianie – tłusty, słodki i ostry pokarm może prowokować pojawienie się drobnego trądzika na kościach policzkowych.
  3. Demodekoza – jednym z podstawowych objawów tego schorzenia jest pojawienie się drobnych wyprysków na kościach policzkowych.
  4. Stresy – nerwowe zaburzenia obniżają właściwości ochronne naskórka i on źle sobie radzi z bakteriami, które intensywnie się rozmnażają.
  5. Zaburzenia hormonalne – z takim problemem dosyć często mają do czynienia nastolatkowie, kobiety w ciąży, kobiety w okresie laktacji.

Również dosyć często drobne wypryski na kościach policzkowych pojawia się wtedy, gdy człowiek na chore nadnercza. W większości wypadków takiego typu wypryski świadczą o schorzeniach układu endokrynnego.

Jak się pozbyć trądzika na kościach policzkowych?

Jeśli u kobiety pojawił się trądzik na kościach policzkowych, warto zwrócić uwagę na odżywianie. Obowiązkowo należy pozbyć się szkodliwych produktów i fast foodów. Również warto częściej przebywać na świeżym powietrzu. W miarę możliwości unikaj stresów, złóż wizytę do endokrynologa, dermatologa, aby zrozumieć,trądzik na kościach policzkowych przyczyny czy w twoim organizmie nie rozwijają się niebezpieczne choroby.

Aby jak najszybciej pozbyć się trądzika na kościach policzkowych należy dokonywać codziennie następujących zabiegów:

  1. Myj twarz wodą z octem jabłkowym albo świeżym sokiem cytrynowym (roztwór nie musi być zbyt koncentrowany, ponieważ można uszkodzić naskórek).
  2. Nanoś na kości policzkowe ugniecione ogórki (owa maseczka tonizuje cerę i usuwa zapalenie).
  3. Smaruj okolice kości policzkowych spirytusem salicylowym.
  4. Zastąp środki kosmetyczne zwykłym mydłem dziegciowym.
 
Powiązane artykuły:
Regularna opieka nad skórą oblicza
Dwukrotnie w ciągu dnia myjecie się, nanosicie na twarz tonik i nawilżający krem, lecz skórze wszystko jedno i chce czegoś lepszego? W artykule są opisane wszystkie niuanse regularnej opieki nad skórą, a także cenne porady.
Opieka za skórą oblicza po 30 latach
Nie każda kobieta, co osiągnęła 30-stu lat jest zadowolona ze swojego odzwierciedlenia w lustrze. Na żal, skutecznych środków od wiekowych przemian jeszcze nie wynaleziono. Lecz w siłach każdej kobiety jest maksymalnie zachować młodość.
Żelatyna na czarne kropki
Maski z żelatyną mają prawdziwie unikalne właściwości. One stwarzają trwałą błonę na skórze, która sprzyja szybkiemu i lekkiemu usunięciu kropek. Jak zrobić ją w domowych warunkach? O tym czytajcie w naszym artykule.
Maseczka do twarzy na czarne kropki
Problem czarnych kropek na obliczu jest więcej znajomy miejskim mieszkankom, i nic dziwnego. Przy dzisiejszym tempie życia rzadko dotrzymujemy się trybu odżywiania. Polecane maski pomogą szybko i efektywnie oczyścić skórę.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty