Trądzik na twarzy – leczenie, metody walki z pryszczami

trądzik na twarzy leczenie

Trądzik jest chorobą, przy której zapalają się gruczoły łojowe. One z kolei mają specyficzną budowę, która jest jedną z przyczyn powstania trądziku na twarzy i ciele. Częściej ta choroba spotyka się u chłopców i dziewcząt w okresie dojrzewania, kiedy odbywa się nagła hormonalna przebudowa. Ale i ludzie starsi są skłonni do pojawienia się trądziku pod wpływem niesprzyjających czynników. Przy naruszeniu w pracy gruczołów łojowych, one zaczynają produkować nadmierną ilość łojowego sekretu, który nie zdąża wyjść na zewnątrz i odbywa się pełne lub cząstkowe jego zablokowanie. Porozmawiamy dokładniej o tym, co prowokuje pojawienie się trądziku na twarzy i co przedstawia sobą jego leczenie.

Główne przyczyny powstania trądziku na twarzy

Nie tylko okres dojrzewania może przynieść z sobą konieczność intensywnej pielęgnacji skóry.Więc podajemy czynniki powstania trądziku, które najczęściej spotykają się:

 1. Hormonalne. Dojrzewanie, ciąża, okres karmienia piersiami, przyjęcie środków antykoncepcyjnych i różnych hormonalnych preparatów (na przykład przy leczeniu patologii tarczycy), miesiączki, okres menopauzy - oto główne rodzaje, które doprowadzają do hormonalnych wstrząsów w organizmie.
 2. Dziedziczność.
 3. Stresy i różne naruszenia pracy układu nerwowego.
 4. Patologiczne mikroorganizmy (gronkowiec i inne).
 5. Problemy w układzie pokarmowym.
 6. Niewłaściwa współzależność (brak lub nadmiar) witamin i minerałów.
 7. Przyjęcie niektórych leków.
 8. Substancje toksyczne.
 9. Kosmetyczne środki.
 10. Brak higieny (brudne ręce, "wyciskanie" pryszczy).
 11. Żywność (czekolada, owoce cytrusowe, itp.).

Leczenie trądziku na twarzy

Kompleksowe podejście do leczenia trądziku na twarzy zapewnia szybką poprawkę. Ale w każdym razie leczenie nie bywa jednorazowym i prostym. Zwłaszcza w ciężkich wypadkach jest potrzebna interwencja lekarzy, którzy są zobowiązani znaleźć przyczynę pojawienia trądziku na twarzy. Możliwe jest to przy przeprowadzeniu klinicznych badań i przepisaniu adekwatnego leczenia.

Ciężkie wypadki nie przewidują samodzielnego leczenia, którymi można tylko pogorszyć sytuację. Lekarze przeznaczają antybakteryjne preparaty, przeciwgrzybową, witaminową i immunomodulującą terapię, hormonalne preparaty i lokalne zabiegi. Do lokalnego działania, skierowanego na oczyszczenie skóry od trądziku odnoszą się:

 • autohemoterapia (wprowadzenie pacjentowi podskórnie lub domięśniowo jego własnej krwi żylnej);
 • krioterapia;
 • promieniowanie ultrafioletowe;
 • terapia laserowa;

Przy dowolnej formie trądziku na twarzy rekomenduje się dieta. Należy bezwzględnie przejść na zdrową dietę, usunąć z diety fast food, fabryczne sosy i słodycze, wędlinę i tłuste mięso, smażone jedzenie. Obowiązkową stanie się ilość czystej wody wypitej za dzień – niemniej niż 1,5 litra. Duża ilość sezonowych warzyw i owoców i częstych posiłków w małych porcjach – oto co rekomendują dietetycy dla leczenia trądziku.

Lokalne zabiegi oszczędzające mogą przeprowadzać się częściowo u kosmetyczki, a trądzik na twarzy przyczynyniektóre - samodzielnie w domu. Ultradźwięk czy mechaniczne czyszczenie twarzy przy trądziku przeprowadzają się tylko w przypadku braku ostrych miejsc zapalnych. Indywidualistyczną pielęgnację musi dobrać kosmetyczka.Tylko tak uwzględniają się wszystkie właściwości wysypki. Taka pielęgnacja włącza oczyszczające środki dla mycia, maski, dezynfekujące toniki i nawilżające kremy, który nie blokują porów.

Na czas leczenia lekarze i kosmetolodzy radzą w całości zrezygnować z użycia dekoracyjnych kosmetyków, a jeśli to niemożliwie to wtedy stare kosmetyki całkowicie zamienić.

 
Powiązane artykuły:
Mechaniczna czystka twarzy – piękna, zdrowa skóra
Mechaniczna czystka twarzy jest bardzo efektywną procedurą głębokiego oczyszczenia skóry. Jeśli troszczycie się o swój wygląd zewnętrzny, to ta czystka jest niezastąpiona. Dokładniej czytajcie w naszym nowym materiale.
Maseczka do twarzy na czarne kropki
Problem czarnych kropek na obliczu jest więcej znajomy miejskim mieszkankom, i nic dziwnego. Przy dzisiejszym tempie życia rzadko dotrzymujemy się trybu odżywiania. Polecane maski pomogą szybko i efektywnie oczyścić skórę.
Żelatyna na czarne kropki
Maski z żelatyną mają prawdziwie unikalne właściwości. One stwarzają trwałą błonę na skórze, która sprzyja szybkiemu i lekkiemu usunięciu kropek. Jak zrobić ją w domowych warunkach? O tym czytajcie w naszym artykule.
Trądzik na kościach policzkowych – jak się go pozbyć?
Trądzik psuje wygląd zewnętrzny i czasami wywołuje świerzb. Dlaczego pojawiają się pryszcze na kościach policzkowych i co czynić, żeby pozbyć się ich? Czytajcie o tym w naszym artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty