Trądzik u dziewczynek nastolatków – leczenie

trądzik u dziewczynek nastolatków leczenie

Żeby zwykłe pryszcze na twarzy, charakterystyczne dla większości nastolatków nie przeszły do choroby trądzikowej, o skórę należy dbać od razu jak one pojawiły się. Dla niektórych to wiek 10–11 lat, ale częściej problemy zaczynają się bliżej do 13 lat.

Jak leczyć nastoletni trądzik u dziewczynek?

O tym jak pozbyć się pryszczy w wieku nastoletnim wiedzą niewiele osób, ponieważ uważają, że problem ten jest tymczasowy i przez kilka lat wszystko przejdzie samo sobą. Ale to jest duży błąd i z sytuacją, kiedy u dziewczynek nastolatków pryszcze aktywnie kwitną na twarzy, warto aktywnie walczyć różnymi metodami.

Leczenie pryszczy u dziewczynek nastolatek dzieli się na kilka etapów i tylko dotrzymanie się każdego z nich gwarantuje wynik. Trzeba od razu naładować się na trwałą walkę z problemem, ponieważ natychmiastowych wyników, jak często nam pokazują w reklamie, niestety nie bywa. Więc należy:

  • zmienić odżywianie nastolatka;
  • zamienić sposób życia;
  • przyjmować kompleksy witaminowe;
  • wykorzystać wszystkie niezbędne leki, w razie potrzeby;
  • poprawnie oczyszczać skórę.

Jak widać dbanie o skórę na ostatnim miejscu, przecież główna przyczyna trądzika u dziewczynki nastolatka kryje się wewnątrz organizmu i w całości pozbyć się ich bez przemiany sposobu życia jeszcze nie udało się nikomu, zdarzy się podejść do tego bardzo poważnie.

Odżywianie

Rzadko zdarza się spotkać nastolatka, który nie jest fascynujący od Coca–Coli, słodyczy w nieograniczonej ilości, frytek, hamburgerów, pizzy i innego niekorzystnego, ale takiego smacznego spożywczego śmiecia. A nadmiar szkodliwych substancji, które mieszczą się w tych produktach, podwyższona ich kaloryczność jest omal nie głównym, po hormonach – winowajcą pryszczy u dziewczynek nastolatków i dlatego każde leczenie będzie nieefektywne bez wyraźnego planu odżywiania.

Smażone, wędzone, tłuste produkty, nadmiar mącznego i słodkiego – wszystko to trzeba, jeśli nie w całości, to chociażby maksymalnie usunąć z jadłospisu nastolatka. W zamian tych niepotrzebnych produktów dziewczynce należy więcej jeść warzyw w surowym i duszonym/ugotowanym wyglądzie, owoców, produktów mlecznych, nietłustej ryby i mięsa.

Uprawianie sportu

Nieobowiązkowo stawać się sportowcem, zwłaszcza jeśli do tego dziewczynka nie była silna w zakresie wychowania fizycznego. Ale postarać się wykonywać chociażby poranną gimnastykę, codziennie, jej całkiem pod siłę, zwłaszcza razem z siostrą, czy mamą. Doskonałym dopełnieniem stanie się jazda na rowerze, odwiedzanie basenu i regularne spacery.

Witaminizacja

Zauważono, że na pozbawienie od pryszczy pójdzie mniej czasu, jeśli włączyć do diety nastolatka witaminy grupy B, bogate kwasy tłuszczowe Omega-3, a także spożywcze drożdże, które można kupić w aptece.

Maści i kremy

Jednego najlepszego środka od nastoletnich pryszczy nastolatkowe pryszcze leczenienie ma, przecież dla każdego on swój. Trzeba uważnie czytać opis środka i szukać w składzie cynk, salicylowy kwas i kwas borowy, które aktywnie walczą z zapaleniami.

Pielęgnacja skóry

Ważne jest codziennie – rankiem i wieczorem przeprowadzać zabieg oczyszczenia skóry za pomocą pianki, czy miękkiego mydła. Po tym wykorzystuje się toner, ale z kremami trzeba być ostrożniejsze, przecież one urażają pory i problem potężnieje.

Cokolwiek by to nie było, trądzik u dziewczynek nie jest wieczny i zakończy się, kiedy dobiegnie końca okres dojrzewania, a odbywa się to w wieku 18–19 lat.

 
Powiązane artykuły:
Trądzik u nastolatków
Jednym z symptomów doroślenia zgłasza się pojawienie pryszczy, które mogą stwarzać się praktycznie na wszystkich częściach ciała, dostawiając masę dyskomfortu, w tym i w psychologicznym planie.
Kosmetyki dla nastolatków
Żeby nie zaszkodzić młodej skórze i sprawić się z problematycznym działkami, mamie nastolatka należy pomóc dobrać dobrą, opiekującą się kosmetykę, co odpowiada wiekowi. Również ważne nabyć odpowiednią kosmetykę.
Fryzury szkolne dla dziewczynek na długie włosy
Dziś w szkołach wszystko częściej unieważniają wolny styl we fryzurach dla dziewczynek, zabraniając rozpuszczone włosy. Jak zawierać, czy zaplatać dziecku długie włosy, żeby i łatwo, i pięknie, i odpowiadać regułom zakładu?
Fryzury szkolne na każdy dzień
Malutkim dziewczynkom, jak i młodym dziewczynom, chce się dziennie wyglądać pociągająco zwłaszcza w szkole. Podstawą obrazu stanie się piękna fryzura. Dokładniej o szkolnych fryzurach czytajcie dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty