Trenażer do szpagatu – sprzęt pomocny w ćwiczeniach

trenażer do szpagatu

Nauczyć się robić szpagat – to znaczy zrobić swoje ciało elastycznym, mobilnym i lekkim. Ćwiczenia na elastyczność wymagają od człowieka dużej cierpliwości, wytrwałości i determinacji. Ułatwić proces rozciągania mięśni nóg może trenażer do szpagatu – przyrząd do rozciągania nóg w celu przygotowania do zrobienia szpagatu.

Dlaczego potrzebny jest trenażer do rozciągania nóg do zrobienia szpagatu?

Trenażer, który pomaga zrobić szpagat może się przydać tancerzom, łyżwiarzom figurowym, gimnastom, piłkarzom, zawodnikom wschodnich sztuk walki i innym sportowcom, a także ludziom, którzy chcą stać się bardziej plastyczni i zaskakiwać swoją zdolnością do rozciągania się. Tradycyjny proces rozciągania się do wzdłużnego lub poprzecznego szpagatu jest bardzo długi, trenażer pomaga osiągnąć rezultaty znacznie szybciej.

Drugą zaletą korzystania z symulatora szpagatu polega na tym, że pozwala on zmniejszyć ból i zminimalizować ryzyko kontuzji. Bardzo często zawodnicy podczas rozciągania się zaniedbują przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i wskutek gwałtownych ruchów mogą zranić mięśnie i więzadła. Trenażer sportowy pomaga wykonywać ruchy płynnie i powoli, nie pozwalając przesiłować się.

Wysokiej jakości sprzęt do rozciągania produkuje się ze stali, jest on wyposażony w siedzisko, oparcie i uchwyty dla nóg z wygodnymi poduszkami. Na symulatorze masz możliwość ustawić kąt rozciągania i cały czas widzieć swoje postępy. Jednak ćwiczyć na symulatorze do rozciągania na szpagat na początku najlepiej z instruktorem, który pokaże podstawowe zasady treningu i zapozna z poradami.

Jak zrobić szpagat?

Przydatne wskazówki dla tych, którzy chcą zrobić szpagat:

  1. Przed rozpoczęciem rozciągania się należy dobrze rozgrzać mięśnie – spróbuj na przykład 20 minut pobiegać, pojeździć na rowerze stacjonarnym lub poskakać na skakance.
  2. Nie przewyższaj intensywności treningu – nieprawidłowy stretching może spowodować poważne obrażenia.
  3. Zajmuj się codziennie – to bardziej skutecznie niż rozciąganie do bólu raz w tygodniu.
 
Powiązane artykuły:
Rozciąganie przed treningiem – dlaczego jest takie ważne?
W tym artykule opowiemy o wpływie rozciągania na stan mięśni, a także o tym jak poprawnie rozciągać się do i po treningu i za pomocą których ćwiczeń to najlepiej robić.
Rozgrzewka przed rozciąganiem na szpagat
Nim siąść na szpagat, należy przygotować ciało do poważnego obciążenia, ponieważ można otrzymać poważny uraz. W tym artykule opowiada się o tym, jak poprawnie przeprowadzić rozgrzewkę dla szpagatu.
W jakim czasie można nauczyć się szpagatu?
W tym artykule opowiemy o tym, ile czasu będzie trzeba człowiekowi po to, żeby siąść na szpagat. Dowiadujecie się, które ćwiczenia należy robić, jak często trzeba zajmować się dla szybkiego otrzymania wyniku.
Jak zrobić szpagat w 1 dzień – czy można osiągnąć nieosiągalne?
Jeśli rozstrzygnęliście popracować nad swoim rozciąganiem i siąść na szpagat, wtedy obowiązkowo przeczytajcie ten artykuł. Z zaproponowanej informacji można poznać, które ćwiczenia pomogą dosięgnąć dobrego rezultatu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty